Помогнете ми да помогна!

  • 346
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 254
Имам приятелка, която кърми второто си дете. Тя действа по "неправилния" начин, но не смеех да се бутам със съвети, защото не ме е питала, но днес потърси помощ от мен...
Ще ви опиша ситуацията...
Бебето е на 4 месеца. Само на кърма все още. Пие вода и ползва залъгалка. Яде на 3 часа. Майката редува гърдите по 5 мин... Изцежда след всяко кърмене.
Преди две седмици получила бъчка. Опитала с компреси и цедене и кърмене, но нищо не помогнало. Още в болницата й дали една ампула Окситоцин и й казали като има проблем да си капне 2 капки под езика. Това помогнало. Но сега има бучка на другата гърда и ме попита какво да прави.
Моето мнение е, че с това цедене си е докарала свръхлактация. Смятам да я посъветвам да махне води и залъгалки, както и режима... Да слага бебето често на гърдата. Когато усети напрежение да кърми, а не да цеди... Освен ако бебето не иска да суче в този момент. Тя твърди, че в момента не може да намали цеденето, защото след кърмене все още усеща напрежение. Мисля си, че така до към 2-3 седмици може и да се регулира лактацията според нуждите на бебето.
Преди да я съветвам искам да ви попитам за вашето мнение. За намаляваща кърма веднага изстрелвам информацията, но при това положение не се чувствам много сигурна, че ще дам адекватен съвет... Дори не съм сигурна, че това е свръхлактация... Тя казва, че с първото дете е действала по същия начин, но никога не е имала такива проблеми. Кърмила го е до към 9 месец.
Ще й кажа поне да не пие окситоцина, а онова хомеопатичното... Само дето разчитам на вас да ми кажете кое беше то и как се пиеше...
Моля ви помогнете ми да помогна!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
За бучката може да опита 1 ден компреси със зелеви листа, Лецитин от 1200мг 4-5 на ден до разбиване на бучката и после постепенно да намалява до 1 на ден.
Не знам как ще реагира на промяна на режима, но това непрекъснато изцеждане след кърмене е нарправо убийствено. Ако може постепенно да намали мл изцедена кърма и да цеди само при напрежение в гърдите и то до облекчение. Постепенно нещата ще се регулират, но не трябва да спира изведнъж с изцеждането.
Няма лошо да приема Окситоцин, той спомага за изтласкване на млякото от алвеолите и да не се получава застой на мляко. Ако спре употребата на биберон-залъгалка и водата, като вместо тях предлага гърда, по-лесно ще се регулира кърмата.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
A мислиш ли, че става въпрос за свръхлактация или аз се заблуждавам?

# 3
  • Мнения: 127
По-вероятно е да не се заблуждаваш, но все пак бъди внимателна със съветите. Ако това е второто й дете и ако първото е кърмила успешно девет месеца може все пак да има и по-друг проблем. Аз например в първите шест месеца действах тъкмо като твоята приятелка (без водата, обаче  Naughty) и се цедях не толкова, защото имах кой знае колко кърма, а защото усещах напрежение ако не го направя. Имала съм кошмарни периоди, в които съм се стискала половин час за 20-тина мл ... не искам да си спомням  Embarassed После открих форума и реших, че явно проблемът е бил в недостатъчната информираност и е можело да си спестя неприятностите. Но преди две седмици Цветина се отби сама и изведнъж, но за сметка на това окончателно  Wink И аз отново се оказах пред същия проблем - напрегнати гърди, без да са препълнени, дискомфорт и нужда от изцеждане с постепенно намаляване на количеството. Комбинирах го с лецитин и витамин В6, чат-пат зелеви компреси, но пак си е доста гадно. И вече си мисля, че може би инатлийското цедене все пак ми е било от полза.
Просто посъветвай твоята приятелка да намалява цеденето постепенно, да пие лецитин и да "заложи" на бебето като най-ефикасен начин за справяне с бучките  baby_neutral
Не съм сигурна и доколко е удачно да маха режима отведнъж  newsm78 Все пак за четири месеца детето може доста да е посвикнало и дори и тя да махне режима, то да си го остави. но пък от опит глава не боли, нали?
Успех и на майката и на "съветничката"! 

# 4
  • Мнения: 819
Защо не иде на мамолог?Да е спокойна,не че ще и даде кой знае какъв съвет...моят поне поощрява кърменето.Може да е фиброкистиоза,аз имах подобен проблем...Е,това не е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт