Слаб сърдечен ритъм?!

  • 1 475
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Бременна съм в 14 г.с. По принцип съм с рискова бременност, заради лек кръвоизлив в 6 г.с. В момента всичките ми изследвания са перфектни. Но наред с хубавите новини онзи ден Доки ми каза, че бебето е с малко по-слаб сърдечен ритъм от нормалното. Според него това не е проблем и не трябва да се притеснявам, но то пък оставаше и друго да каже.
Иначе си усещам бебето. Нямам оплаквания. Praynig

Доки каза, че ми трябва пълно спокойствие, никакви крайни емоции и много почивка. Но аз всичките тези неща ги спазвах и преди въпросния преглед - явно не са достатъчни. Confused

Имате ли идеи какви предпоставки биха могли да подобрят сърдечната му дейност и кои не. Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
За да получиш коректна информация от специалисти, ти препоръчвам да отидеш на преглед в Детската кардиологична клиника в Трета градска болница. Там могат да направят преглед на бебето и да ти кажат дали има проблеми. Аз като бях бременна ходих при д-р Велковски.
Незнам сега дали този преглед се поема от здравната каса.
Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 248
Здравей,
За да получиш коректна информация от специалисти, ти препоръчвам да отидеш на преглед в Детската кардиологична клиника в Трета градска болница. Там могат да направят преглед на бебето и да ти кажат дали има проблеми. Аз като бях бременна ходих при д-р Велковски.
Незнам сега дали този преглед се поема от здравната каса.
Успех!  bouquet

Били ми услужила с координати?! Praynig
И къде се намира Трета градска?! Embarassed

А самият преглед какво представлява - предполагам, че се извършва с помощта на нещо от сорта на ултразвук!? Thinking

# 3
  • Мнения: 7 640
този лекар какво е имал предвид по слаб сърдечен ретъм- бавен, глух, неритмичен?
Може би просто е казал нещо, както докторите обичат, а ти си го приела много насериозно.

# 4
  • Мнения: 3 248
този лекар какво е имал предвид по слаб сърдечен ретъм- бавен, глух, неритмичен?
Може би просто е казал нещо, както докторите обичат, а ти си го приела много насериозно.

Не мога да се сетя дословно, защото много се притесних. Но каза нещо от сорта на това, е сърдечния му ритъм е с по-бавни (или слаби Thinking) от нормалните стойности. Повече обърна внимание на това, че не трябва да се стряскам, безпокоя и т.н. Confused

# 5
  • Мнения: 3 069
Ако е с по-слаби тонове може и да е от положениято в което е застанал бебока в определения момент но ако е с по-бавни в смисъл под 120 удара в минута тогава търси незабавно специалист.

# 6
Уцпокой се!Много зависи от положението на мъничето от това дали спи или се движи.Зависи много от апарата и накрая от доктора.На мен една "докторка ми каза,че не чувала сърдечна дейност.Представи си шока в който изпаднах.Отидох  В частен кабинет и там видях как бебока се движи най- спокойно и се наслаждава.Всичко ще е ок!!!!! Peace

# 7
  • Мнения: 666
 първо се успокой , лекарите си дрънкат какви ли не глупости колкото да те шашнат , добре е да отидеш в трета градска и там специалист кардиолог да кажа има ли проблем или няма , няма да забравя как на мен ми казаха и то в края на бременността че бебо имал хидронефроза на бъбрека , оказа се пълна глупост, аз обаче пощурях така че те разбирам напълно

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз бих се консултирала с втори спациалист и бих направила фетална морфология.
Стискам палци всичко да е наред! Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 6 461
Дано всичко да е нормално с бебчето  Peace
А ти гледай повече да си почиваш .

# 10
  • Мнения: 4 621
Аз бих се консултирала с втори спациалист и бих направила фетална морфология.
Стискам палци всичко да е наред! Praynig Hug

Peace

# 11
  • Мнения: 5 401
Е, за фетална морфология още можеш да изчакаш според мен, най-рано в 19 г.с. Но наистина можеш да отидеш при още един лекар за мнение. Сигурна съм, че всичко ще е наред с бебчо, мисли позитивно и гали сладкото коремче!  Hug

# 12
  • Мнения: 539
Най-добре да отидеш при доц. Томова. Освен че е спец. по фетална морфология, тя е детски кардиолог и гледа на апарат Доплер(който май е за сърце), а не на 3Д. Координати можеш да и намериш с търсачката.

# 13
  • Мнения: 3 248
Благодаря ви за пожеланията. Hug
Аз миналата седмица ходих на ултразвуков скрийнинг (което май е доплер newsm78 или се бъркам) и лекарката каза, че е много доволна, нямам никакви проблеми.
А за слабия ритъм ме "светна" моят си доктор, който ме гледа на ехограф. Thinking
Може някъде и да бъркам понятията, защото нещата все още не са ми особено ясни. ooooh!

Поздрави!  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 896
Извинявай, че чак сега ти отговарям.
Адреса е тук http://www.hearthospital.bg/kontakti.php
Прегледа е с ехограф от детски кардиолог специалист
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт