Защо дъщеря ми не разбира от добро

  • 2 087
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Майчета имам страхотен проблем с новоизлюпената си кака Тя беше много послушно и разбрано дете но напоследък е  #Crazy нямам думи Каквото и да я помоля отговорът е не Налага ми се по 15 -20 мин да я моля да си измие зъбите сутрин и най накрая побеснявам скарвам и се и тя веднага отива И това се повтаря със абсолютно всичко - ставане, лягане, хранене, обличане, разтребване на стаята А преди си знаеше прибираме се вкъщи и тя тича да се измие и преоблече Сега почва да ми обяснява че сега не и се мият ръце и че не иска да се преоблича
И докато не се скарам просто не го прави А това са важни и основни неща Не са мои прищевки които се опитвам да и натрпя Не искам да се карам с нея но тя постоянно ме принуждава Не мога да я оставя мръсна или да не си измие зъбите но ако не се скарам няма да го направи
Дайте съвет какво да правя ГОворя с нея и тя обещава че ще слуша и пак нищо Опитваме да я наказваме да не гледа ТВ но тя го приема с насмешка и не се впечатлява а постоянно ни натяква че вече трябва да и изтече наказанието и не променя държанието си

Предварително ви благодаря за съветите

# 1
  • Мнения: 25 571
Нормално е!  Laughing През цялото детство има такива периоди, в които детето подлага на съмнение границите, които са му очертани и пробва дали може (или по-точно дали ще го оставят) да ги прекрачи. От вас се иска само твърдост и да не отстъпвате. Скоро всичко ще си влезе в релсите, до следващия опит.  Wink
Пикът на тези проби е пубертетът, така че трупай опит и търпение!   ooooh!
Възпитанието е трудно дело... Laughing

# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
И моята беше така,но напоследък явно,защото е по голяма,нещата се подобриха.Само с наказания,нищо друго,а това,че се отнася с насмешка,е че може би ти си отстъпила някой път и тя не го приема насериозно.Просто я лиши от най любимите и неща за по дълъг период и не отстъпвай,ако направи нещо  по собствена инициатива,я награди.Съжалявам,че се получава нещо като дресировка,но вярвай има ефект.Има и един друг аспект.На такива деца им било малко вниманието,така като кряснеш определено са ти привлякли вниманието,не знам дали е така,но си мисля че има доза истина

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Уфффф  Tired
Тъкмо преди малко имах словесна битка с едно почти 5-годишно момиченце, което отказа да стане от леглото.
Довечера сме на РД и просто и казах, че колкото повече се магари сутринта, толкова по-бързо ще си тръгнем довечера.
Събития после така се развиха, че не знам дали ще дочакаме тортата въобще...

И не е от липса на внимание.
Снощи изрязвах като луда куклен театър.
Играли сме сценки до 22 ч.

Всеки пък обяснявам колко ми е неприятно да се караме и как когато тя не инати и не иска да прави някакви нормални неща и ние не искаме да си играем с нея. Много добре ги разбира тя тези неща....пробва докъде са границите.

# 4
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Моят също се опитва да философства, вместо да свърши нещо. Дежурната му реплика е: Не ти ли стига, че сам се обличам на градината. Вкъщи не иска, питам го на градината кой го облича - сам, е, тогава..... и следва горната реплика. Не иска сам да си мие зъбите, има периоди в които не иска да яде сам - гладен е, но аз да му давам.
 И ей такива... и той е на 5 години и малко отгоре.
Малката не дава друг да и държи четката за зъби, лъжицата, чорапите или гащите.

# 5
  • Мнения: 7 474
Вчера му объяснавам на мъжа ми ,че за всяко нещо трябва да повтарям по 20 пъти и накрая да крещя, вече нерви нямам ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 13 204
Ох, какво да ти кажа... аз се сблъсквам с това... моята е на 3 и половина... Всеки ден повтарям като влезе вкъщи да се съблича и да мие ръцете.. познай... скъсвам се от повтаряне за елементарни неща. Ясно ми е, че на децата се повтаря, но моето е уникум....  Twisted Evil Накрая побеснявам.... Затова съвет не мога да ти дам, защото не съм открила още начина...

В един постинг видях, че момченцето не искало вкъщи да се облича само, щото му е достатъчно в градината да го прави... Моята от много малка се съблича и облича сама... Оня ден я карах да се обува и тя не иска сама.. Питам аз, ми в градината кой те обува? А тя" Марая и Гоги  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 25 571
Ваче, синът ми е на почти 14 и познай как го посрещам от училище?
"Преоблечи се, измий си ръцете и сядай на масата!"  Mr. Green  hahaha
След малко, вече е седнал на масата:
- Изми ли си ръцете?
- Уф, забравих!  ooooh!
Оптимистично, нали?  Joy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Вчера му объяснавам на мъжа ми ,че за всяко нещо трябва да повтарям по 20 пъти и накрая да крещя, вече нерви нямам ooooh!
Ох, все едно аз съм го писала това. При нас е абсолютно същото! Приятелки ми казваха, че като поотрасне ще започне повече да слуша, но не-само повече филосовства, защото речника й става по-голям.

# 9
  • Мнения: 380
Мами вие да не би да сте писали за мойте деца. Толкова познати реплики , че няма какво да ви обяснявам. Само едно не мога да разбера и все питам мойта 16 годишна дъщеря - защо не те подсещам така и за чата и за разходките по кафетата, а тях никога не ги забравя и винаги спазва часа когато се касае за нейните удоволствия , колкото за другото просто търпение да имам за да издържам само че и то е на изчерпване.   smile3513 smile3512

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче, синът ми е на почти 14 и познай как го посрещам от училище?
"Преоблечи се, измий си ръцете и сядай на масата!"  Mr. Green  hahaha
След малко, вече е седнал на масата:
- Изми ли си ръцете?
- Уф, забравих!  ooooh!
Оптимистично, нали?  Joy

Е поне казва "Уф, забравих..."
Моето казва "Няма!" Crazy Ще им дойде акъла у главите.. малко бой ядат... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 481
Моят е на 6.5 г. и всичко, което е правил на 3-4 е забравено!!!
И аз повтарям по 20 пъти , а сутринта като му казах да си измие лицето излиза от банята и го питам : "Изми ли си зъбите? - Не , ти не си ми казала!"
Омръзва ми.
И ... редовно си обува гащите наопаки! Блузите само отвреме навреме.
А днес като се прибра от ДГ с баба си седя 3 часа с дрехите без да се преоблече (как не завря не знам).

# 12
  • Мнения: 1 238
Ох, донякъде се успокоих, че не съм сама...
И на мене ми писна всеки ден едно и също да обяснявам, още по лошо че МРАЗЯ да седне и да яде с мръсни ръце, а тя неще и да чуе да си ги измие. Накрая се принуждавам да я дигна и на сила да и ги измия над мивката, докато тя се дере от рев и после бяга при баща си да я утешава. Но това е бълха в сръвнение с къпането ни вечер. Неще и неще. Незнам как пишка и ака на гърнето в градинката и как я бършат, но когато се върне в къщи пликчетата и са вечно жълтиникави и понякога с малко остатък от ако  #Cussing out #Cussing out Sick И мирише толкова отвратително като и събуя гащичките- на застояла урина. Просто се чудя как може да се събере всичко това само за един ден. Все пак я пращам с чисто дупе и гащички на градина. Казвам и :"Дай сега да измием на бързо дупето, че виж колко е мръсничко и мирише..." Тя: "Ама мама няма да измие косата" Викам: "Няма, няма, само дупето..."  Тя:"Нееее......" И драмата започва. Аз моля моля моля...тя се дърпа, хленчи, поставя условия...Накрая просто ми писва и повишавам тона. Казвам и, че ще не ще трябва да се измие и че ако не иска ще трябва на сила да я измия. Тя пак :" Неееее" И така накрая с много рев и тръшкане на пода мия дупето. От няколко дни започна да ме хапи по ръката когато я къпя и това ме притеснява. Къде греша и с какво??? Аз просто го правя за нейно добро. Абсурд е да я оставя с това миризливо дупе 2 дена без да я изкъпя. Хайде, за главата правя компромис, сега зимата като не играят на вън в пясъчника и косата и е по чистичка в сравнение с лятото, но това дупе... От бебе я къпя всеки божи ден, би трябвало да е свикнала, какво и стана изведнъж, защо тези драми всеки ден?
Голям пробем ми е с това миене...много голям...
Съжалявам, че не мога да ти дам съвет, но поне знаеш, че не си сама...

# 13
  • Мнения: 25 571
Е поне казва "Уф, забравих..."
Моето казва "Няма!" Crazy Ще им дойде акъла у главите.. малко бой ядат... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ами виж колко години им е разликата!  Wink
За всичките тези години възпитание постижението е, че "Няма" се превръща в "Забравих", "Добре де...", "После", "Утре", "Пак ли?" и т.н.  hahaha
Прогрес!  Sunglasses

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Е поне казва "Уф, забравих..."
Моето казва "Няма!" Crazy Ще им дойде акъла у главите.. малко бой ядат... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ами виж колко години им е разликата!  Wink
За всичките тези години възпитание постижението е, че "Няма" се превръща в "Забравих", "Добре де...", "После", "Утре", "Пак ли?" и т.н.  hahaha
Прогрес!  Sunglasses


Прогрес е... накрая ще викат "Абе, я си гле'й работата..."  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт