Норвежки конвектори ADAX

  • 22 983
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 234
Искам да попитам дали някой ползва таково отопление в дома си. Струват около 200 лв. и се монтират под прозореца, няма директен реотан, или вентилатор, на принципа на обръщане на въздуха в стаята е. Споделете дали да икономични и дали топлят добре. Благодаря Ви предварително Laughing

# 1
  • Мнения: 1 046
Ние имаме доволни сме, топлят, икономични са, тънички са и са под прозореца не се виждат.Ако сте решили с такова чуди да се отоплявате действайте.Но пак не съм сигурна между климатик и тези адаксчета кое е по икономично?

# 2
  • Мнения: 1 234
Благодаря ти Nadina за отговора. Икономичните климатици изискват по-голяма първоначална инвестиция...това е което ме притеснява  Laughing

# 3
  • София/Перник
  • Мнения: 981
...Но пак не съм сигурна между климатик и тези адаксчета кое е по икономично?

Климатика естествено, че е в пъти по-икономичен, но и в пъти по-скъп от въпросните радиатори.
Adax - хубави са, топлят като всеки отоплителен уред Wink , но не са икономични! Ако за отопление са нужни 2кВ, то той си харчи 2кВ ток, като постига икономия единствено, ако е пуснат постоянно, но икономията не е голяма.

Климатика ако топли за 2кВ, харчи да речем 300-500 вата ток (в зависимост от модела!). Така, че разликата е огромна. Дори и при най-минусовите температури, климатика е по-икономичен.

Най-икономичното средство за отопление на ток за момента са климатиците.
Иначе, такъв радиатор за детска стая е подходящ  Peace

# 4
  • Мнения: 1 046
А пък в крайна сметка какво означава икономично на ток, така или иначе парите заминават.не разбирам от кв/ч, но от това че преди се отоплявахме  с маслени радиатори и сега с адакса, да сметката ни за ток падна, не много, но като се има предвид че миналата зима дребния беше на 3-4 месеца и сме топлили нон стоп, чак такива шокове със сметките не съм получавала, това са ни възможностите засега , а по нататък и климатик.
Но може би както Галски е представила инфото, може би трябва да питаш някой, който разбира от тези неща.Все пак не е маловажно, а пук и сега има навсякъде климатици на изплащане защо не помислите и по този въпрос.
Успех в избора

# 5
  • Мнения: 1 234
Благодаря Ви още веднъж. Може би на този етап ще се спрем на варианта с АДАКСа, поради финансови съображения, а и явно за спалня е по-добрия вариант... Но проучвам и климатиците, все пак имаме и друга стая за отопление Laughing...
Да споделя, че до миналата зима, включително се топлехме с камина, изключително съм доволна от топлината, която създава, няма връзка с топлината от електричеството...но тавана и стените почерняват...а това лято правихме ремонт, и не ми се иска да си спомням...
Та затова решихме, че ще се топлим с ток, защото като сметнеш сумата на ремонта и дървата, и труда...май нещата са на кантар...
А пък и детето вече не е бебе, така че мисля че ще се справим и тази зима с ток...

# 6
  • Мнения: 1 073


Климатика естествено, че е в пъти по-икономичен, но и в пъти по-скъп от въпросните радиатори.
Adax - хубави са, топлят като всеки отоплителен уред Wink , но не са икономични! Ако за отопление са нужни 2кВ, то той си харчи 2кВ ток, като постига икономия единствено, ако е пуснат постоянно, но икономията не е голяма.

Климатика ако топли за 2кВ, харчи да речем 300-500 вата ток (в зависимост от модела!). Така, че разликата е огромна. Дори и при най-минусовите температури, климатика е по-икономичен.

Най-икономичното средство за отопление на ток за момента са климатиците.
Иначе, такъв радиатор за детска стая е подходящ  Peace
[/quote]щ
 Peace
Подкрепям те Галски, защото ние сме на Адакс от 4-5г. още когато се появиха на бълг. пазар. За сега като отопление с тези уреди са останали детската стая и една малка стаичка, в останалите сме с климатици , а в кухнята с духачка.
Определено, не са много икономични тези уреди, като имам предвид какви сметки за ток плащахме, а и не беше кой знае колко топло.Абе , направо си е студено. Сега се надявам с климатиците + адакса да е по - добре. Но ще имам инфо, чак като мине зимата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Ние отопляваме целия апартамент с такива радиатори. Доволна съм - включвам есента и ги забравям до пролетта. Не мога да сравня с климатик по отношение на цената, но у дома е топло а инфаркт от сметките не съм получавала.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Климатика е в пъти по-икономичен, ама грънци...
А колко по-вреден е... Нямам думи...

Вижте тази тема...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139272.0

# 9
  • Варна
  • Мнения: 634
И ние сме с такъв Адакс от миналата зима и мога да кажа ,че съм много доволна.Като се има предвид,че дребното е родено февруари,а повече от 120 лева за ток не сме плащали,сравнение с климатик не мога да правя,но се топлихме с най-различни неща и съм твърдо ЗА адакса.Определено за отопление на спалня е супер.

# 10
Климатика е в пъти по-икономичен, ама грънци...
А колко по-вреден е... Нямам думи...

Вижте тази тема...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139272.0


Естествено, че е в пъти по икономичен. Това че не ти харесват не значи че можеш да отричаш фактите. Що се отнася до вредността, това също е под въпрос, доколкото и радиаторите създават въздушно течение и вдигат праха, но нямат филтър.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Естествено, че от никъде не е естествено... Факти, мой човек, дай факти...
Аз съм обяснил защо, в линка, който дадох... Ама ако не си го прочел...

По отношение на вредността... Пак съм писал там, за където дадох линк... А за този филтър, който си споменал... Или споменала... Явно въобще нямаш идея как действат нито климатиците, нито конвекционните радиатори...

Ама какво съм заспорил с теб... Ти дори нямаш смелостта да се регистрираш... От къде да зная следващия път под какъв псевдоним ще пишеш...

# 12
  • Мнения: 924
Много, много неикономични. Пресушават въздуха. Имаме 2- никак не съм доволна  Close

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Много, много неикономични. Пресушават въздуха.

Тук си в ОГРОМНА грешка... Конвекторите НЕ ИЗСУШАВАТ въздуха... Ама изобщо...

# 14
  • Мнения: 2 197
Искам да кажа само 2 неща срещу климатиците:
1. Никой климатик не е направен да работи при голяма температурна разлика с външната температура. Тези, които са от по-висок ценови клас теоретично би трябвало да работят при минусови температури, но на практика не се получава. Все пак всичко зависи и от изолацията, но това важи за всякакъв вид отопление. Друго важно нещо е климатика да е съобразен много точно с кубатурата на конкретната стая, която ще отоплява. При голяма разлика с разчетите разхода е за ток се увеличава.
2. Шума от климатика е нещо, което аз лично не мога да понеса. И най-тихия (обикновено по-скъпите марки са с по-ниски децибели) аз лично не мога да го сложа в стаята си. Познавам хора, на които този шум не им пречи, но аз не съм от тях.

Общи условия

Активация на акаунт