от кога упражнения..нормално раждане преди почти 3 седмици

  • 852
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
здравейте..според вас мога ли да започна с физически упражнения..разбира се без да се натоварвам..изключвам на този етап джогинг или коремни преси..какви упражнения мога да правя..?? Споделете  Mr. Green  След колко време мога да започна с коремните преси и по-големи натоварвания..? newsm78 Родих на 19 октомври.

# 1
  • Мнения: 45
Преди да родя,а и от деня на раждането правех упр.за тазовото дъно.Така матката и мускулите на влагалището се стягат по-бързо.Полезно е да се прави цял живот.Ако харесваш йога-мисля,че е по-добър старт от силовите упражнения. 9 месеца тялото се е превивало от допълнителна тежест и  не е зле първо да се поразтегнеш.Само внимателно!Ставите все ощте са разхлабени от раждането и натоварването трябва да е постепенно. Peace

# 2
  • Мнения: 10 982
Зависи в каква физическа форма си била преди и по време на бременността.
Пробвай различни упражнения, за да усетиш, от кои не те боли. Засега ходенето пеш е чудесно упражнение.  Peace

# 3
  • Мнения: 517
Преди да родя,а и от деня на раждането правех упр.за тазовото дъно.Така матката и мускулите на влагалището се стягат по-бързо.Полезно е да се прави цял живот.

как се правят упражнения за тазовото дъно..сподели ми моля те.. иначе йога не харесвам за съжаление;(

# 4
  • Мнения: 517
ще може ли да видя още мнения по темата:)) и кажете какви упражнения да правя за  дупето

# 5
  • Мнения: 1 986
  Ако имаш велоергометър или степер,можеш да започнеш на бавно темпо по 10-15 мин. всеки ден,трябва натоварването да е постепенно/въпреки,че все си мисля,че още ти е рано за физически упражнения newsm78-защо не изчакаш поне месец да мине от раждането/;с гирички също можеш да правиш разни упражнения,махове за краката и дупето- напр. заставаш зад един стол,изнасяш единия крак назад и започваш леки махове-10-15 с всеки крак;после-същото упражнения,само че изнасяш крака настрани Peace По-нататък,за дупето може да пробваш следното: заставаш на 4 крака на пода Laughing,вдигаш единия и от средата правиш махчета нагоре;после,от същата поза,изнасяш крака настрани/малко позата напомня за пикаещо кученце Laughing/-и така по 10-15 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт