Ядрено-магнитен резонанс-страх ме е...

  • 11 218
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
След няколко дни ми предстои ядрено-магнитен резонанс на целия гръбнак.От сега са ме хванали всички фобии-как ще издържа толкова време в една тръба? Ходила съм на скенер и беше ужасно тясно и потискащо,но поне трае само десетина минути ,а това нещооооо.На някой ако са му правили нека сподели какво е усещането,колко време трае процедурата и най-веце-много ли е тесен тунела в който те пъхат,бррр....

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе то всъщност тунела е един по-дебел обръч (образно казано). И преминаваш през него на бавни стъпки... Не би могло да те хване фобията, си мисля аз.  Thinking

Не е страшно и неприятно и при всички случаи, ако ти стане лошо, ще спрат изследването и ще можеш да станеш или да те почакат да се оправиш.

# 2
  • Мнения: 365
Здравей!
На мен са ми правили ЯМР преди 6 год. Не искам да те плаша още повече, но наистина е много неприятно. Аз лично имах усещането, че съм в ковчег, а иначе нямам клаустрофобия. Освен това ти застопоряват главата и в нещо като каска. Шума също е неприятен. Въпреки всичко по този начин най-точно се диагностицират много заболявания. Желая ти успех и кураж!

# 3
  • Мнения: 380
Я по - спокойно бе човек , моят син беше на  5 год. когато му правиха ЯМР в правителствена борница пък  не каза и гък  даже  после се хвалеше че е бил на космически кораб. За да не се притесняваш излишно мисли си и ти като него че си  на космически кораб ,Важното другото да е на ред а за това не се притеснявай че ще се побъркаш. newsm12

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Нищо страшно няма,спокойно,на мен ми правиха на главата.Само се облечи по дебеличко ,че аз специално замръзнах,

# 5
  • Мнения: 485
Благдаря ви за бързите отговори.Аз напоследък нещо явно не съм добре с нервите и като се притесня зверски ме заболява стомах,та чак повръщам и всъшност това ми е фобията-да не ми стане лошо,че не мога да се овладея.Моят сигурно ще бъде в Александровска болница.На някой правили ли са му там? На едно мято в нета четох че давали паник бутон и го натискаш в случай на нужда-дали наистина е така?

# 6
  • Мнения: 380
Пак се включвам по темата , защо не предложиш някой да стои при теб вътре. Аз стоях през цялото време вътре при сина ми ,спомням си че ми дадоха някакви тапи за ушите и нищо повече, стоях при него и за негово успокоение си го държах за ръчичката. Предложи го като вариант ако смяташ че така ще се чувстваш по добре.  На него му правиха на главичката и може би за това не бе целият вътре но не бе толкова страшно . smile3506

# 7
  • Мнения: 485
Ами на мен проблема ми е в трърде тясното пространство,което ми казаха,че е колкото на скенера-тоест самата тръба е толкова тясна,колкото да влезе тялото ти в нея, така че ...аз едвам се събрах и едвам си овладях пристъпа на паника.Може би при вас случая е друг щом казваш че ЯМР е било само за главичката.Надявам се да се включи някой на когото са гледали гръбнака, та да сподели НАИСТИНА ЛИ Е ТОЛКОВА ТЯСНО ПРОСТРАНСТВОТО и колко време горе-долу ще ме държат там.....Смешно ,нали-толкова болки изживях, а сега не мога да си овладея нервите и да се реша да отида...странно нещо е човека...толкова тъпа се чувствам и ме е СРАМ, от този ми страх...

Общи условия

Активация на акаунт