микровълнова на по-високо ниво

  • 1 592
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Замислям пренареждане в кухнята си и ми се иска микровълновата печка, да я вдигна на по-високо ниво - на нивото на очите. Сега е на плот, който искам да освободя.

Та въпросите ми са:
Удачно ли е? Thinking
При вас как е? Thinking
Проблем ли ще е това, че върху нея ще искам да направим шкафчета, но не залепени за нея заради нагряването? Thinking

Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 645
Удачно е, удобно и много практично. Хич не се и замисляй само да не е много на високо Laughing

# 2
  • Мнения: 672
По-удобно е. Не се притеснявай и действай!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма проблем. Само внимавай да оставите място за вентилацията на МВ фурна.

# 4
В темата за кухните Нипо има снимки на страхотна кухня  е направен шкаф за фурна и МВ, точно така както го описваш. Мисля, че е страхотна идеята.  bouquet

# 5
  • Мнения: 505
В практикер, метро, бриколаж продават поставки за микровълнови, аз съм с такава - стабилна е, определено е по-удобно за ползване, а и плота ми се разшири доста. Шкафчета ми са близко над нея, и идват на едно ниво като широчина. Повече внимание им обръщам единствено когато съм правила нещо по-така в MВ, защото като отворя парата тръгва нагоре и овлажнява врата на шкафа. Шани е права за добрата вентилация, която трябва да се предвиди.

# 6
  • Мнения: 1 038
Удобно е много,и е по-лесно за почистване,не се налага да се навеждаш.Стабилна е,купуваш си плот от някъде и две пръчки,като плота е монтиран в стената,а пръчките се захващат към шкафа. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
У дома е така - имам два шкафа, върху тях вградената фурна и над нея е микровълновата - адски ми е удобно  Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 926
Много е удобно - така направих. Над печката сложих МВ в отвор. Само трябва да е по-голям , за да може да става вентилация.

# 9
  • Мнения: 2 631
За изпаренията от МВ не бях се замисляла, но шкафът няма да е толкова дълбок, колкото нея, та се надявам изпаренията да не го повредят, пък и тези изпарения не са чак толкова много.

МВ над печката - това също е идея!  Peace Но не е ли проблемно, нали котлонът яко нагрява...!? newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679

МВ над печката - това също е идея!  Peace Но не е ли проблемно, нали котлонът яко нагрява...!? newsm78
Мисля, че става дума за МВ над фурна, а не над котлони.

# 11
  • Мнения: 8 917
Няма проблем - важното е да е поставена правилно и да ти е удобна за ползване Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926

МВ над печката - това също е идея!  Peace Но не е ли проблемно, нали котлонът яко нагрява...!? newsm78
Мисля, че става дума за МВ над фурна, а не над котлони.
Да - над фурна Peace Ето нагледно къде е дупката за Мв.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1289731

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 13:56 от Nassy Z

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За изпаренията от МВ ...

...k'ви изпарения  ooooh!, бре, к'ви 5 лв.  Shocked

Иде реч, да не затиснеш вентилационните отвори на самата МВ фурна. В нея работи вентилатор, който обдухва магнетрона и затова са създадени тези вент. отвори. Провери на твоя модел фурна, къде са тези отвори и остави поне 5-7см. разстояние от тях, до стената/шкафа или където си решила да я пъхнеш.

# 14
  • Мнения: 2 631
Наси, мерси за снимката!  Hug Добих представа!

Шани, права си! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт