лихвоточки

  • 1 142
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
каква е процедурата, за да си вземе човек парите от лихвоточките? имало ли е някакъв срок за това? има ли някакви изисквания, освен това, че се връщат при покупка на имот? искам да си ги вземем тия пари  Money Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Доколкото съм запозната става ,само ,чрез покупка на жилище.То трябва да ти е единствено.Имаше срокове,но не знам повече.

# 2
  • София
  • Мнения: 498
Да наистина важат при покупка на жилище, а процедурата за да си вземеш парите е сложна и е неизгодно за теб , защото обърнати в пари са си направо жълти стотинки.
Трябва да се обърнеш към ДСК - те се занимават само с лихвоточките.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Да ,точно така банката при всички лихвоточки е ДСК.МИсля,че за една точка дават около 0,03 стотинки.За жълти стотинки,не си заслужава чакането по опашки и разтакаването от гише на гише.

# 4
  • Мнения: 3 423
Моя приятелка си взе преди години
парите от лихвоточките. Намери
някакъв човек от комисията към
общината, дето й уреди формална
покупка на жилище, след което
са отишли заедно до ДСК и при тегленето
на парите въпросният човек си е
получил десет процента, остатъкът
е взет от приятелката ми. Като чух
всичко това, избухнах, гади ми се
от корумпирани дебили, а още повече
ми се гади от хора, поддържащи
корупцията, та се поскарах с приятелката.
Не ми каза името на лакомото гърло
от комисията, но може вече да има
други събирачи на проценти, нали
се смениха междувременно кметовете.
Легално май ставало трудно, държавата
е затова държава, за да ебава и да не се минава.

# 5
  • Мнения: 448
Приятелката ми в момента работи по въпроса и към края на седмицата ще ми разкаже в подробности, защото и ние имаме. До тук разбрах, че тези пари само са държани в банка ДСК, но иначе са дължимости на държавата и общините се занимават с тях. От банката само взимаш бележка и после отиваш с нея в общината. Не трябва да имаш други имоти на свое име. Трябва да си платиш сумата при сделката и после да чакаш да ти възстановяват. Всяка община има стратегия по въпроса, като например можеш или не да ги прехвърлиш на роднина. Сумата за нас е 4 ст. на лихво точка. В прибавка процедурата била тромава и кого ли ще учудя, било най- добре да имаш връзки.

# 6
  • Мнения: 4 546
ние мислим свекър ми да "продаде" къща на село на мъжо. мъжо няма имоти на свое име. и така да вземем парите от лихвоточките. все пак тези пари не са на държавата. Rolling Eyes разбира, се няма да я плащаме реално.  но се притеснявам, защото, за да се уреди продажбата, трябва да се плащат разни такси, които според мъжо ще са към 500лв. и ако не ни дадат пари от тези точки или пък се набутаме - ще се изям от яд  Close

Общи условия

Активация на акаунт