уролог

  • 17 884
  • 9
  •   1
Отговори
Мили момичета отдавна следя форума Ви с интерес, но до сега не съм се включвала, тъй като успявах да се справям с подадената във форума информация. Сега обаче имам проблем, който ме накара да потърся помоща ви. Имам момченце на 9 години, на което му поставиха диагноза асансьорни тестеси. Трябва да ви призная, че съм шокирана и много изплашена. От информацията, която прочетох в интернет разбрах, че трябва да бъде направена операция по-възможно най-бързия начин с цел да се предотвратят необратими последици. Естествено веднага го заведедохме при специалист уролог и при Джи пи то. Всички обаче, казаха, че трябва да изчакаме дакато навлезе в пубертета и тогава да се реши какво да се прави. Аз обаче се притеснявам, че това чакане може да е фатално за моето момче. Затова искам да се консултирам и със специалист - уролог в София. Някъде по форумите съм чела, че най-добрите специалисти по детска урология са в Пирогов. Моля ви дайте ми имена. Много ще съм ви благодарна. Cry

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Д-р М.Кацаров е много добър, приема понеделник и сряда следобед на ул.Шандор Петьофи 39 - сутерен. Това му е частен кабинет, не зная къде има прием с направления и има ли изобщо такъв, мисля, че иначе предподава в Мед. академия.
Той е едновременно уролог и андролог (спец. по мъжка полова система)

Регистрирай се - така ще можем да ти пускаме и бележки.

# 2
Мисля, че регистриах, освен ако не съм объркала нещо

# 3
  • Мнения: 430
Ето координатите:
Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)
Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, 9523840 вътр. 269, в поликриниката към педиатрията приема в понеделник, вторник, сряда и петък - 11-13ч.
Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.
Доц. Минков – детски уролог - преглежда в "Св. Панталеймон" – 0889522764, 9515162, 30 лв. преглед, адресът на клиниката е ул."Княз Борис 1" №21 (срещу болница "Св. Екатерина")
Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29
Детска урлогия, Пирогов – 9154372 /кабинет/, 9154371 /отделение/
Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.
д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

Желая ви успех и много здраве на малкия мъж!  Peace

# 4
На моя син откриха асансьорни тестеси когато беше на година и половина.Със съпруга ми се консултирах ме с двама доктори,които ни казаха да изчакаме до шестата година,можели да слезнат сами.Миналата година ни изпратиха на екогроф и се установи,че има вродени хернии,които са задържали тестесите.Вродената херния е доста често заболяване,по-често се среща при момченцата.Не искам да ви притеснявам,но веднага заведете синът си на екограф,защото влезне ли в побертета,хормоните му се променят.Операциите не са сложни,изписват ви на същия ден,ако желаете.Сега синът ми е на осем години и се чувства добре,след години трябва да го изследваме.

# 5
  • Мнения: 7 362
             д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122
             Изключителен човек и професионалист.Ние направихме операцията на нашия малчуган на 1 декември и в момента се чувства отлично.Изписаха ни още вечерта на същия ден.Само ходихме на превръзки 1-2 пъти и на 6 ден му свалиха конците.Оказа се ,че тестиса не слиза защото има вродена херния.Така с една операция бяха отстранени всички проблеми.
            Не се помайвай и отивай веднага на консултация и планиране на операция защото тези операции се правят в доста по-малка възраст.Нашият е ня 1 г 8 месеца,а ни препоръчаха операция дори по-рано.
            Кураж и успех.Не се притеснявай операцията е лека.Единственото гадно е докато чакаш да излезе от операционната.Малчугана ни 1 час след операцията обърна стаята с главата нагоре едвам го укротихме и искаше "Ънка" и "къщи". Mr. Green

# 6
Здравейте, бих желала и аз да споделя проблема който имаме с нашия син. Той е на 2г. и 8 месеца и има вродено хидроцеле от ляво и крипторхизъм от дясно . Налага се операция , която ще прави д-р Момчилов. Ако някой има или е имал подобен проблем моля  да ни каже тежко ли е възстановяването след операцията? Тежка ли е самата операция ? Моля пишете ни.....

# 7
  • Мнения: 7 362
              За хидроцелето не знам,но операцията от крипторхизъм е почти амбулаторна.Вече писах,че при нас имаше крипторхизъм защото херния пречеше тестиса да слезе.Операцията беше изключителна лека и малкият още след обяд си беше у дома.Ние сме от София и избрахме този вариант - да го видим на превръзки.Едвам го удържахме да не тича и беснее 1-2 часа след операцията и решихме,че няма защо да стои в болницата.Същият ден ,когато го оперираха,братовчедка му имаше рожден ден и ние даже го водихме на парти в детски клуб.Кураж и спокойствие всичко ще е наред.Момчилов е златен. Peace

# 8
  • софия
  • Мнения: 757
и синът ми беше опериран от крипторхизъм пртеди около 1 месец и половина. Операцията му бе направена в Детска хирургия на Пирогов.
В здравния има цяла тема "Операция на крипторхизъм"...има много полезна информация...
Не се притеснявайте, операцията се водио козметична Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 3 162
Операциите на пишлето, тестиса, както и херниите сe правят от детските хирурзи или детските уролози на "Пирогов".
Никъде другаде, освен в Пловдив, няма такива екипи. Специално при нас в "Пирогов" това са две отделни клиники, така че всеки може да си избере лечител.
Ако искате да се запознаете с Клиниката по детска хирургия, посетете www.pedsurg.net

Общи условия

Активация на акаунт