Да ги приветстваме с добре дошли.......или да бягаме

  • 1 564
  • 21
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 25 600
Аз предлагам да направим трампа - те ни пращат палестинците тук, ние им пращаме нашите цигани там. Без 100 000 обаче, безплатно ще им ги пратим.  Wink Mr. Green Joy

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов коментира пред "Всеки ден", че предложението на израелския депутат е несериозно и никой няма право да говори от името на България. Ако иска да им предложи да се преселят в САЩ, евреите имат сериозно лоби там и могат да им осигурят щата Аляска, който е празен, отсече той. Подобни глупости, приказвани в Тел Авив, само наливат вода в мелницата на антисемитизма в България

Така де:)

# 3
  • Мнения: 84
Тоя май си прави майтап с нас....

# 4
  • Мнения: 590
Тоя май си прави майтап с нас....

Защо да е майтап?
Евреите,които познавам/родени и живяли в България/  отидоха в Израел точно по този начин.Получиха предложения за добре платена работа, пари на ръка,къща......само за да отидат да живеят там.Досега живеят там.Пари и политика.Явно на всички им е ясно,че в България е възможно всичко щом имаш пари.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 605
И таз добра! Sick

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Тоя май си прави майтап с нас....

Защо да е майтап?
Евреите,които познавам/родени и живяли в България/  отидоха в Израел точно по този начин.Получиха предложения за добре платена работа, пари на ръка,къща......само за да отидат да живеят там.Досега живеят там.Пари и политика.Явно на всички им е ясно,че в България е възможно всичко щом имаш пари.

Ами в Израел ги викат и ги искат евреите, а тук никой не приритва за палестиниците.
На евреите никой не е давал пари да се изселват от БГ...
Това е леееката разлика Laughing
Надявам се да си я схванала...

А иначе по темата - няма да дойдат, споко Simple Smile
Изказването на този господин е супер смешно Wink

# 7
  • Мнения: 3 098
Дали Ще са то4но тези или други от тая"порода",но Ще идват в България след присъединяването й към ЕС по обясними при4ини.
Да се надяваме по_скоро да са бесарабски българи(например),а не пакистанци,палестинци и про4ие...ЗаЩото циганите Ще ни се струват ниЩожен проблем пред тях.

# 8
  • Мнения: 590
Тоя май си прави майтап с нас....

Защо да е майтап?
Евреите,които познавам/родени и живяли в България/  отидоха в Израел точно по този начин.Получиха предложения за добре платена работа, пари на ръка,къща......само за да отидат да живеят там.Досега живеят там.Пари и политика.Явно на всички им е ясно,че в България е възможно всичко щом имаш пари.

Ами в Израел ги викат и ги искат евреите, а тук никой не приритва за палестинците.
На евреите никой не е давал пари да се изселват от БГ...Това е леееката разлика Laughing
Надявам се да си я схванала...

А иначе по темата - няма да дойдат, споко Simple Smile
Изказването на този господин е супер смешно Wink

Напротив ти не си схванала разликата!Точно в България евреи даваха пари за да се изселят евреите.Права си никой не приритва за палестинците в България,защото те си имат държава.На мен не ми е смешно,някой си да праща в България хора с/у пари-обидно ми е,че някой си го позволява.

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Значи аз ще плащам за тая работа (от моите данъци в Щатите отиват помощи в Израел, които те на свой ред ще дават на палестинците да се местят в България)....  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 590
Това са български граждани родени в България, никога не стъпвали в Израел определящи себе си за евреи.Дори роднини нямаха там,когато тръгнаха.Каква е разликата,че едните имат пари ,а другите не.Тези българи,които отидоха там може и да са желани от евреите,но не и от палестинците.Тяхната държава е България не Израел,но отидоха заради парите.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Manel, доколкото съм запозната с великото преселение на евреите към Израел, мисля, точно Израел дава пари, за да се отидат там евреите.
И нещо не мога да я разбера тази мисъл - евреи давали пари евреите да се изселват от БГ.... (или под евреи имаш предвид правителството в Израел???)

Аз много добре я схващам разликата Wink

# 12
  • Мнения: 590
Няма значение,щом намираш разлика!
Мога само да съжалявам хора,който срещу пари могат да се откажат от Държавата си.Още повече съжалявам тези,които се опитват чрез такива долни начини  да отнемат чужда Държава.

# 13
  • Мнения: 1 942
Аз предлагам да направим трампа - те ни пращат палестинците тук, ние им пращаме нашите цигани там. Без 100 000 обаче, безплатно ще им ги пратим.  Wink Mr. Green Joy

Подкрепям с две ръце.  Peace Даже ще отида да товаря циганите ако много се опъват  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 366
Няма значение,щом намираш разлика!
Мога само да съжалявам хора,който срещу пари могат да се откажат от Държавата си.Още повече съжалявам тези,които се опитват чрез такива долни начини  да отнемат чужда Държава.

Ще си позволя да те поправя като представител на тез изменници, които толкова съжаляваш. Ние, мила, сме евреи, а не българи. Ние сме български евреи, с което, впрочем,  безумно много се гордеем. Родени сме и сме живяли в България, тя винаги ще има място в сърцата ни, винаги ще тегли вниманието ни, децата ни винаги ще знаят корените си, НО нашата държава е Израел. А това за парите да ти го обясня - първо къщи никому не са раздавали, трудим се за оцеляването си, плащаме си данаците, не на последно място пращаме пари в Бг на роднини и не лежим на ничий гръб. Права си, че има един първоначален "пуш", който държавата дава, защото политиката на Израел е да поощрява прииждането на евреи тук, но тази помощ далеч не е причината за емиграцията ни.

Дано съм била изчерпателна. А по повод на изказването - то е толкова нелепо, че дори не бе коментирано от тукашните медии. Научих за него от вас. Е, всеки има право на не особено висок интелект  Wink

Общи условия

Активация на акаунт