Бихте ли говорили с шефа си за увеличение на заплащането ви?

  • 1 085
  • 22
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли говорили за увеличение с шефа си?

Опции:

  • Варна
  • Мнения: 10 781
Деликатен въпрос е, изисква определена подготовка и нагласа, трезво преценяване на фактите, претегляне на всички "за" и "против" и т.н.

Темата не е да се похваля, че след подобен разговор имам положителен ефект, а по-скоро да питам практика ли е това в БГ?  Thinking

Преди около 2 седмици бях в отпуска, на гости при майка си и като споделих за моите намерения, тя каза, че там (имаше предвид мястото където живее, не е говорила за цялата си държава Simple Smile) не е много прието и по-скоро би имало обратен ефект... Даже се чудеше откъде имам такава смелост.  Confused


Пускам и анкета за по-нагледно.  Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Разбира се, че бих говорила - това е пазар на труда! Продавам си труда - пазаря се, променят се условията - пазаря се.
Така би трябвало да е за всички професии - при равни други условия - в БГ те не са много равни и се получава срамното "страх от искане на по-висока заплата" и так далее ...

# 2
  • Мнения: 899
Да, при условие, че работя повече от година в тази фирма и смятам, че задълженията и труда ми са се увеличили, съответно трябва да се промени заплащането. До сега не ми се е налагало, защото шефовете сами са се сещали Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 423
Отговорих с "да", преди да прочета
въпроса ти. Не знам как е в България,
но тук си е в реда на нещата да се
говори за повече пари. Когато съм
поискала, съм получавала.

# 4
  • Мнения: 3 447
Не.... ама това е щото съм будала и не мога да си продам труда като хората  Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 616
Не, защото заплатата ми не зависи от шефа ми.

# 6
  • Мнения: 377
Да, правила съм го. Мисля, че страхът основно идва от това да не останеш без работа. Хубавото е, че напоследък този модел се разчупва и все повече хора са склонни да търсят правата си и да не се продават на безценица, като в случая не визирам само фактора работна заплата.

# 7
  • Мнения: 3 211
Разбира се, че бих говорила - това е пазар на труда! Продавам си труда - пазаря се, променят се условията - пазаря се.
newsm10
Правила съм го няколко пъти, искам да ме оценяват подобаващо.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, правя го  Whistling: "Шефееееее, ще ми увеличиш ли платата?" Опс, той го няма ... остава за довечера под юргана...  Flutter

# 9
  • Мнения: 830
Отговорих с да,мисля,че трябва шефовете да се сетят сами за това,но в повечето случаи не е така.Пък и ти имаш интерес да ти се увеличи заплатата нали всеки за това ходи на работа -за пари Laughing

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Отговорих с да,мисля,че трябва шефовете да се сетят сами за това,

Те може и да се сещат, но ако ти си траеш, те също си траят, като си мислят, че си доволна от положението на нещата.  Close

# 11
  • Мнения: 15 619
Да, говорила съм. Файда - йок.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Да, говорила съм. Файда - йок.

Това е повод да се замислиш сериозно...  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма да гласувам, защото не знам как точно Thinking
В момента  - не, не бих, защото няма смисъл - заплатата ми не зависи от шефа, работя за бюджетно учреждение, така че заплатите се определят на съвсем друго ниво. А и откровено казано - доволна съм от възнаграждението си, не смятам, че е несправедливо.
Ако работех в частна фирма - мисля, че да. Ако съм сигурна, че заслужавам повече и че ако не го получа, ще търся друга работа - бих изложила на шефа си нещата така, както са, пък той да си прецени. Поне така си мисля.

# 14
  • Мнения: 15 619
Киса, отдавна искам да си сменя работата, ама все още не съм  намерила по - добра.

Общи условия

Активация на акаунт