каква фирма - помощ?

  • 607
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Моля за помощ!
Бихте ли ми казали каква фирма трябва да открия ЕТ или ООД ?? за да открия фирма за строителни услуги и продажба на строителни материали?
Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят Simple Smile

# 1
  • Мнения: 239
Моля за помощ!
Бихте ли ми казали каква фирма трябва да открия ЕТ или ООД ?? за да открия фирма за строителни услуги и продажба на строителни материали?
Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят Simple Smile

Дружеството трябва да е с ограничена отговорност щото ако като едноличен търговец прецакаш постата ще изгориш с апартаментчето все пак, а?

ООД. ООН. 001. 01.

# 2
  • Мнения: 455
Е, joro01 е прав за отговорността, но едно ЕТ би ти струвало около 200-300лв. а едно ЕООД или ООД би ти излазло около 600-700 лв. + мин. 3500лв. капитал внесен в банка /е след регистрация на дружеството можеш да си го изтеглиш/. От счетоводна гледва точка ЕТ е по лесно за водене от ЕООД или ООД. А и проблема с "прецакването" е решим - просто нищо няма да има на твое или на името на жена ти - МПС-та или недвижими имоти.

# 3
  • Мнения: 239
Е, joro01 е прав за отговорността, но едно ЕТ би ти струвало около 200-300лв. а едно ЕООД или ООД би ти излазло около 600-700 лв. + мин. 3500лв. капитал внесен в банка /е след регистрация на дружеството можеш да си го изтеглиш/. От счетоводна гледва точка ЕТ е по лесно за водене от ЕООД или ООД. А и проблема с "прецакването" е решим - просто нищо няма да има на твое или на името на жена ти - МПС-та или недвижими имоти.

ОК, и на кой да ги прехвърли? Нали на мен детето ми един ден ако ми прехвърли Бугати Вейрончето си се сещаш как ще си го върне после....

Разходи разходи. ОК, става дума за обемите на търговия все пак. Нали ще има продажби. Ако са ситни тогава ЕТ може би е по-добър вариант. Абе хубаво е да си има фирма човек все пак, а? Не може да се казваш 'Е.Т. Куро Курев 2006' при положение, че имаш възможността да си 'БИГ КОК АСЕТ МЕНИДЖМЪНТ ЛИМИТЕД'. Кое ти звучи по-добре все пак? На кого ще повярват партньорите и клиентите? Кажи ми го бе, всезнайко. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 5 604
Е, joro01 е прав за отговорността, но едно ЕТ би ти струвало около 200-300лв. а едно ЕООД или ООД би ти излазло около 600-700 лв. + мин. 3500лв. капитал внесен в банка /е след регистрация на дружеството можеш да си го изтеглиш/. От счетоводна гледва точка ЕТ е по лесно за водене от ЕООД или ООД. А и проблема с "прецакването" е решим - просто нищо няма да има на твое или на името на жена ти - МПС-та или недвижими имоти.
Реално погледнато разходите, които ще направи за прехвърлянето на недвижими имоти и МПС-та ще са по-големи от разходите, който ще направи за регистрацията на ООД. А и наистина звучи по-сериозно. Аз с ЕТ-та не работя например и много други фирми са така. Съветвам те да откриеш ООД, а ако имаш нужда от помощ - насреща съм

# 5
  • Мнения: 455
Е, вие защо решихте, че човека има имоти или коли на свое име?! Mr. Green
А и защо пък да звучи по-сериозно ЕООД или ООД?! Аз познавам доста собственици на ЕТ, които имат два пъти повече доходи и т.н. от тези с ЕООД или ООД. Всичко е въпрос на бизнес и лично виждане.
P.S. И защо да не работите с ЕТ?!-тъкмо по-лесно ще си върнете дълговете от такъв търговец..........  newsm78

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не може да се казваш 'Е.Т. Куро Курев 2006' при положение, че имаш възможността да си 'БИГ КОК АСЕТ МЕНИДЖМЪНТ ЛИМИТЕД'. Кое ти звучи по-добре все пак? На кого ще повярват партньорите и клиентите?
Wink

# 7
  • Мнения: 28
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт