Отговори
  • Мнения: 3
синът ми е на две и половина и срещам големи трудности в момента; инати се и плаче за всяко нещо, не дава нито да го съблека, нито да го облека и т. н.

# 1
  • Мнения: 1 455
 И ние сме така.Понякога му връчвам дрехите той да се облича и въпреки мъките с които е изправен остава много доволен от себе си и резултата.Понякога обаче и това не помага,като каже,че не иска да се облече ми трябват мноого приказки,за да го убедя.Просто според мен трябва много да им се обяснява.Успех! Wink И ние сме на вашата възраст. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 425
Търпение му е майката и много, много,много здрави нерви докато отмине............. Peace

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Наскоро пак имаше такава тема. Още тогава писах, че с наближаването на 2 годинки- при Нели нещата изцяло се преобърнаха. Обаче към добро. Дано и занапред да е така. Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Много спокойствие и търпение е рецептата. Отвличам му вниманието - бърборя непрекъснато, показвам му разни играчки или книжки, правя се на шут. В повечето случай този подход работи.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние още сме в началото.........наистина е инати и плаче.........реагирам според случая и момента......в повечето случаи го разпитвам...защо плачеш...искаш да се облечеш сам ли ?.......Добре хайде опитай и мама ще ти помага.......ей такива неща....много говорим......не го оставям да се чувства безпомощен или като предмет, на който не обръщат внимание....винаги много говоря и гледам да се съобразя с него.........

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Надявам се, че ние сме в края на тази фаза baby_neutral все пак сме на четири и половина, а на въпроса как се справям-не се справям. Embarassed Всичко зависи от настроението и доброто желание на дъщеря ми. Карам се, наказвам-няма резутат! Опитвам с добро и обеснения-дълги и подробни-няма резултат!

# 7
  • Мнения: 3 835
Поемам дълбоко въздух и броя до 10. Банално, но ми върши работа и до сега. Говоря от опит, защото както писах на едно друго място, тази криза я прекарахме много тежко и с всички възможни екстри (тръшканици, пищене, инати, лягане на улицата......и всичко което се сетиш). А докато броиш до десет се опитай да измислиш нещо съвсем шантаво, с което да отвлечеш вниманието му. Да го разсееш. За да забрави за какво плаче и да започне да мисли за нещо друго.

# 8
  • София
  • Мнения: 771
Моят син ги преживя тези моменти между 1 година и половина и 2 години. От скоро се е кротнал или поне малко съм му хванала цаката и знам как да туширам ситуацията без да се стигне до истерия. Явно при вас периодът е започнал по-късно и ще продължи до по-късно. Само дано закротването на сина ми в момента не е затишие пред нова буря.

# 9
  • Мнения: 6 461
Това слава богу го преминахме.......с голямо търпение.... Crazy

# 10
  • Мнения: 8 505
синът ми е на две и половина и срещам големи трудности в момента; инати се и плаче за всяко нещо, не дава нито да го съблека, нито да го облека и т. н.

И дъщеря ми е в същата фаза.Сутрин преди ясла и вечер след баня е кошмар.Събличането е лесно,но обличането...иска сама,с долната част на облеклото се справя,макар и бавно,но блузите я затрудняват,а отказва аз да я обличам ooooh!
Поне тръшкането в момента е в затишие.

# 11
  • Мнения: 3 575
Трудно се справям, да не кажа никак  Cry
Поръчах си няколко книги за възпитанието и се надявам да прочета полезни съвети.

При нас е някакъв ад - сутрин рев преди детската, не за друго - и мама да дойде. Ако тръгна с него реве, защо съм там.
Вечер същата история - капризи, нерви, хвърляне и чупене на играчки, въобще не ми дава да го къпя, направо незнам как да реагирам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 428
Аз се справих по метода на наградите и наказанията с тези пристъпи на инат

# 13
  • Мнения: 4 629
С много , много търпение. И използвам всяка възможност да релаксирам - когато синът ми спи следобяд и вечер, събота и неделя, по празниците

# 14
Много спокойствие и търпение е рецептата. Отвличам му вниманието - бърборя непрекъснато, показвам му разни играчки или книжки, правя се на шут. В повечето случай този подход работи.
   И ние вече сме така, само маймунджулук му е майката. newsm44

Общи условия

Активация на акаунт