Кога да дам плодово пюре и какво представлява кисела?

  • 2 520
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Захраних дъщеря си на 4 месеца и 12 дни с картофено пюре.Сега тя е на 5 м. и само на обяд яде зеленчуково пюре, през останалото време - АМ.Сега мисля да въведа кашата като следобедно хранене, взела съм оризовата на Милупа /тя обаче съдържа мляко и не знам дали е удачно  newsm78/. Кога трябва да въведа плодовите пюрета и по кое време на деня да ги яде?Замества ли се с тях хранене?И какво представлява кисела?Кога се дава той?Моята педи нищо не ми обясни само каза - почваш със зеленчуково пюре, после каша, после кисел и това беше. Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Ето една тема за плодовите пюрета, която в момента е на първа страница:
За плодовите пюрета - кога?

Eто и теми за кремчетата и киселите, които също ще ти бъдат полезни:
КРЕМЧЕТА И КИСЕЛИ
Как се проготвя кисел?
КИСЕЛ-захранване и съхранение
Как да приготвя кисел?
Готов кисел
Киселът-кога?-и други въпроси
За киселите (айде и аз да питам)
Не иска да папа кисел:(
Въпрос за кисела
Извинявайте, ама да питам за кисела
За кисела и аз да питам
Пак въпрос за кисела
За кисела
Как се прави кисел с адаптирано мляко?
С какъв плод правите кисела?
Кисел - от кога?
За кисела
Kога се дава грис?
ГРИС???
Какъв грис?
Как правите грис?
За приготвянето на грис
Що е то МУС и как се прави?
Рецепта за мляко с ориз?
Кремче на д-р Откер
За прясното мляко?
Помощ!! Захранваме се с каша!!
Крем горена захар
От кога кремчета...
Какво мислите за нишестето?
Какво значи "модифицирано нишесте"?
За или против правенето на кремчета с прясно мляко
С какво мляко приготвяте гриса и кремчетата?
Кой не дава кисели и кремове?
Какво кремче за 8 мес. бебе

# 2
  • Мнения: 1 186
Плодово пюре можеш да даваш вече-щом си захранила с зеленчуково Peace-като захраниш с плодово пюре вече можеш да го даваш за сутрешното ядене на бебчо с АМ-аз слагах плодово пюре в млякото и и ставаше много вкусно,другия вариант е след като нахраниш с зеленчуковото пюре на обед после даваш и малко плодово за десерт-И двата варианта са удачни,аз така правех Peace Но ти си прецени най-добре
Оризовата каша на Милупа е хубава-стига да не съдържа глутен-аз захраних с оризова каша на HIPP-много е вкусна Peace
Кисела е нишесте с плод или плодово пюре-мисля че е рано за него Thinking
Имай напредвид че не трябва Naughtyда въвеждаш в менюто на бебчо, няколко нови храни -ВЪВЕДИ ЕДНО ПО ЕДНО-нашето педи така ми е казвало
Избора обаче си е само твой Peace-дори ако искаш се посъветвай с педито-(колкото и трудно да е за нея)това и е задължението Peace
Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 500
Ами тя не е казала, че ще слуша педито, а че въпросното педи само й е изброила и тя се е объркала.Също така доколкото разбирам е въвела само зеленчуково пюре, не е тръгнала всичко да въвежда накуп, просто е задала няколко въпроса накуп.
Аз па ква обществена защитничка се извадих. Grinning
Ще следя темата с интерес.

# 4
  • Мнения: 1 186
Ами тя не е казала, че ще слуша педито, а че въпросното педи само й е изброила и тя се е объркала.Също така доколкото разбирам е въвела само зеленчуково пюре, не е тръгнала всичко да въвежда накуп, просто е задала няколко въпроса накуп.
Аз па ква обществена защитничка се извадих. Grinning
Ще следя темата с интерес.
Съжалаяам много ама не съм казала че вевежда няколко храни на веднъж,А чисто и просто УТОЧНЯВАМ че НЕ СЕ ВЪВЕЖДАТ НЯКОЛКО НОВИ ХРАНИ НАВЕДНЪЖ Crossing Arms-не го казвам че тя го прави-само разяснявам Peace
Доста добре разбрах от написаното че това са няколко въпроса Peace
А за педито го казвам-защото съм длъжна да кажа че тя най-добре ще и каже какво,кога-не веднага да хуква да я пита Peace
  bouquet

# 5
  • Мнения: 532
И аз давам плодовото пюре към 10:00ч ,то не замества хранене.Давам го и към 11:00ч си давам нормалното мляко (преди ),а сега попара.Не харесвам варианта да се дава като десерт след зеленчуковото пюре на обяд,защото не искам да ги смесвам (те в коремчето се смесват и то не знае е кое да се захване Grinning).
А кисела се прави от сварено нишесте и добавено или плодово пюре или сварен намачкан плод като се добавя и АМ ,за да е млечен кисела.Дава се след обяд,като се редува с каша.
И аз първо дадох оризова на HIPP,но смятам,че на Милупа кашите са най-добри.

# 6
  • Мнения: 3 042
След като си захранила вече със зеленчуково пюре, може да захраниш и с плодово пюре. То НЕ замества хранене. Аз го давах след храненето в 10ч и след храненето в 16-17ч. След като захраниш с плодовото пюре и бебето свикне с него може да захраниш и с каша.
Може спокойно да захраниш с млечна оризова каша на Милупа - не съдържа глутен Wink. Кашите на Милупа са с АМ. Много добър избор си направила. Peace
След това може да дадеш ако искаш и кисел приготвен от натурално царевично нишесте, плодово пюре или плод и АМ.

Киселът се дава вместо кашата на следобедното хранене. Може да редуваш един ден каша, един ден кисел. Може и само каша да даваш. Wink

# 7
  • Мнения: 2 197
След като си захранила вече със зеленчуково пюре, може да захраниш и с плодово пюре. То НЕ замества хранене.
По принцип плодовото пюре замества хранене, но не в съвсем началния етап на захранването. Иначе как на 7-8 месеца ще има 4 хранения детето? Аз започнах да замествам следобедното хранене с плодово пюре около месец и половина след като захраних със сокове , плодови и зеленчукови пюрета. Изобщо не мисля да давам кисели или каши, защото за мен те са сладки и пълни с излишни неща (нишестето от какъв зор да му го давам?)

# 8
  • Мнения: 3 042
След като си захранила вече със зеленчуково пюре, може да захраниш и с плодово пюре. То НЕ замества хранене.
По принцип плодовото пюре замества хранене,

Всеки има право да замества хранене с каквото си иска. Но това съвсем не значи, че е правилно.
Никъде не съм чела, че с плодово пюре е правилно да се замества хранене. Crossing Arms Плодовото пюре си е за десерт или за добавка към разни други храни. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
След като си захранила вече със зеленчуково пюре, може да захраниш и с плодово пюре. То НЕ замества хранене.
По принцип плодовото пюре замества хранене, но не в съвсем началния етап на захранването. Иначе как на 7-8 месеца ще има 4 хранения детето? Аз започнах да замествам следобедното хранене с плодово пюре около месец и половина след като захраних със сокове , плодови и зеленчукови пюрета. Изобщо не мисля да давам кисели или каши, защото за мен те са сладки и пълни с излишни неща (нишестето от какъв зор да му го давам?)

Плодовото пюре НЕ замества хранене.
Може да се приготвят и домашни каши-така няма да слагаш захар или "излишни неща". 
Нишестен крем не е кой знае какъв зор да се дава, но един млечен крем, приготвен с нишесте, съдържа 120-150мл мляко (примерно.....). За бебетата основната и най-важната храна си остава млякото и с крема му го даваш, а в същото време, сгъстявайки го с нишесте (кое пък му е вредното на нишестето newsm78) му предлагаш друга консистенция. И също не е задължително да го подслаждаш.

Общи условия

Активация на акаунт