как заделяте пари за почивка?

  • 2 251
  • 32
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 594
или почивате на кредит...? newsm78
на мен това ми са случва вече 2ри път ...
е почивката е готина ама после връщането на пари не ми е от най-любимите изживявяния Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами честно казано - не заделяме. Като има излишни - почиваме, като няма - работим, за да има Laughing Кредит досега не сме теглили за почивка, но честно казано - ако нямах сума и маса вноски по кредити за други неща, бих теглила за някоя хубава екскурзия. Връщането може и да не е приятно, но спомените и хубавите моменти са това, което правят живота ни щастлив, не парите сами по себе си - а това, за което ги харчиш Peace

# 2
  • Мнения: 497
Незнам дали ще ти помогна, но мога да ти дам една идея.
Отделяйте всеки ден по 5 лева, направете си нещо като касичка, ама всеки ден!
И така горе-долу за седем месеца ще си имате около 1000лева за почивка.
Опитайте може и да стане  Hug

# 3
  • Мнения: 11 003
В касичка-прасенце  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 634
Не отделяме специално-обикновено като се заговори за отпуск-преценяваме на момента и решаваме, ако имаме излишни-отиваме на почивка, ако не-измисляме си алтернативи Simple Smile.За почивка не бих теглила кредит.

# 5
  • Мнения: 983
Имаме някой лев спестени пари от гурбета ни в чужбина. Бяхме 2г. извън граница и успяхме да заделим малко парички. Теглим и потегляме. Но като свършат, незнам........ newsm78, но едва ли ще взема кредит за да отида на почивка.

# 6
  • Мнения: 1 937
И на кредит се е случвало.
Карти всякакви.
Лимити разни.

# 7
  • София
  • Мнения: 978
Досега беше на принципа, както дойде. От известно време съм въвела строга система - спестяват се 10% от всички парични постъпления и се надявам накрая да се заформи не лоша сумичка Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 625
не заделяме...
преди си заделяхме по 15лв всяка седмица и бяхме събрали към 700лв та ни дойдоха супер ама сега нещо и един лв не мога да заделя Tired

# 9
  • Мнения: 3 880
Не спестяваме специално за почивка, а по принцип...и като дойде времето гледаме колко имаме "излишни" и какво можем да си позволим с тях.... Почивка на заем не бих правила.... защото през цялото време ще ми е подтиснато, че харча пари, които всъщност нямам и то за нещо, което не е жизнено важно.... и няма да мога да се отпусна и да ми е хубаво....

# 10
  • Мнения: 1 448
Досега не сме почивали на кредит, но май и това ще стане  Laughing Ами като не можем да ги съберем да няма да си стоим все вкъщи я  Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 337
На кредит не бих почивала.
Ако нямаме пари, просто няма да почиваме.
По принцип гледам всеки месец да спестяваме по нещо и според нуждите или ще купуваме коледни подаръци, или ще е ремонт, данъци, почивка, въобще каквото е нужно в момента и отговаря на възможностите ни.
Ако почиваме август - юни и юли гледам да заделяме за лятната почивка.
А и ако парите са малко, но държим да почиваме, го правим но за по-кратко. Не бих отишла някъде, където няма да е почивка, но ще ми е евтино Sick

# 12
  • Мнения: 1 108
На кредит не бих почивала.
Ако нямаме пари, просто няма да почиваме.
По принцип гледам всеки месец да спестяваме по нещо и според нуждите или ще купуваме коледни подаръци, или ще е ремонт, данъци, почивка, въобще каквото е нужно в момента и отговаря на възможностите ни.
Ако почиваме август - юни и юли гледам да заделяме за лятната почивка.
А и ако парите са малко, но държим да почиваме, го правим но за по-кратко. Не бих отишла някъде, където няма да е почивка, но ще ми е евтино Sick

И ние така
Но можеш примерно да си определиш един празен буркан,в който всеки ден да слагаш стотинки - левче , 50,20 ст.
Ние така от няколко месеца събрах ме за обзавеждане на детска стая

# 13
  • Мнения: 189
Заплатата ми я превевеждат по дебитна карта и всеки месец оставям по около 100-тина лв (ако мога и повече). Нарочени са като пари за почивка, но всъщност ги ползваме за всичко което не попада в графата ежедневни разходи.
А на кредит не бих почивала.

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 594
ние не теглим кредит в класическия смисъл на думата .
Ползвам карта Виза - хем удобно хем после има лихви  Money

Общи условия

Активация на акаунт