Теория и конспирация на четенето

  • 1 772
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
Я кажете как четете... smile3529
Инспирирано от темата за книгата на нощното шкфаче

По една книга или няколко едновременно?
Обичате ли да препрочитате книгите?
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би...

# 1
  • Мнения: 805
По една книга или няколко едновременно?  По една.
Обичате ли да препрочитате книгите?  Обичам.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?  На един дъх.
Къде четете?  В леглото.

# 2
  • Мнения: 10 983
Чета по 2-3 книги наведнъж - вкъщи.
По принцип чета доста бързо, но не пропускам нищо.
Ако препрочитам книга, то е месеци след като съм я прочела.
И понякога чета докато ям - много гаден навик!  Naughty

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чета само по една книга, задължително пред телевизора Embarassed, наслаждавам се на четенето - т.е. чета бавно и обожавам да си препрочитам книги. Всеки път откривам нещо ново.

# 4
  • Мнения: 6 472
По една книга или няколко едновременно?   - обикновено по една
Обичате ли да препрочитате книгите? - и да и не. Предпочитам нови, но като няма - чета и старите
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? - зависи какво чета. Ако е някое романче - за 1-2 дни е заминало, според дебелината Mr. Green
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би... - До като ям не чета, но на всичките други изброени места чета Mr. Green Обичам да чета в леглото, но обикновено бързо заспивам. Най- бързо ми спори четенето на път за работа, до като чакам щерката от танци и в   Embarassed Embarassed Embarassed тоалетната  Embarassed Embarassed


# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По една книга или няколко едновременно? - Една.
Обичате ли да препрочитате книгите? - Не, мразя даже. Нали има лаф - "Прочетена книга"
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? - Ако е интересна - на един дъх, ако не ме грабне още в началото - зарязвам я.
Къде четете? - В леглото, фотьойла, понякога докато ям, но рядко.

# 6
  • Мнения: 3 647
Я кажете как четете... smile3529
Инспирирано от темата за книгата на нощното шкафче

По една книга или няколко едновременно?
Обичате ли да препрочитате книгите?
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би...
Twisted Evil
Peace  10x за темичката  Twisted Evil
 Twisted Evil чета по няколко едновременно, но мразя да препрочитам . Навсякъде, където имам  възможност.

Едно под въпросче- четете  ли книги  в електронна форма ??

# 7
  • Мнения: 1 630
Винаги по много книги наведнъж и гледам че и малкия е прихванал този не винаги практичен навик.

Обичате ли да препрочитате книгите? Зависи от типа на книгата.

# 8
  • Мнения: 728
Винаги чета по една, на спокойствие, бавничко, е по- някога и на един дъх, ако е много заплетена, досега не съм препрочитала книга.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Едно под въпросче- четете  ли книги  в електронна форма ??


Не! Книгата е на хартия - така знам аз Mr. Green. Разпечатвам и чета.

# 10
  • Мнения: 3 447
По една книга или няколко едновременно? И така, и така. Ако книгата много ме е грабнала, я изчитам на един дъх. Ако не ме е грабнала чак толкова, я редувам с други.
Обичате ли да препрочитате книгите? Почти задължително. Чета бързо и на един дъх, така че с един прочит не мога да обхвана всички пластове. Често ми се случвам да започвам втори прочит веднага след като съм приключила с първия.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? По принцип на един дъх. Случвало се е да чета по цяла нощ. Напоследък обаче нямам толкова време, така че чета бавно.
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би... В леглото, когато детето заспи и къщата утихне.


# 11
  • Мнения: 1 629
Чета поне по две книги едновременно, навсякъде, в такси, на гости, докато ям...Препрочитам.

# 12
  • Sf
  • Мнения: 808
По една книга или няколко едновременно? - чета по няколко според настроение и време

Обичате ли да препрочитате книгите? - да, много и винаги чета ред по ред независимо за кой път я препрочитам

Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? - бавно, когато препрочитам, на един дъх, когато чета за пръв път нова книга

Къде четете? - в леглото

# 13
  • Мнения: 3 331

Едно под въпросче- четете  ли книги  в електронна форма ??

Не е като да не съм опитвала, но просто не мога. Не ми доставя удоволствие, губи ми се емоцията от четенето.
А и обичам хартията, обичам книгата като такава, отделно от написаното в нея.

Предпочитам да чета по една книга, да и се отдам напълно, да се потопя изцяло в нея. Затова и обичам да чета на спокойствие/вечер, в леглото, преди заспиване, ако все още съм в състояние да държа очите си отворени/.
Чета бързо. За съжаление... Затова и препрочитам книгите - за да уловя онова, което съм пропуснала. Напоследък обаче не съм препрочела нищо - има толкова много неизчетени книги и толкова малко свободно време... Cry

# 14
  • София
  • Мнения: 1 352
По една книга или няколко едновременно? - обикновено по една
Обичате ли да препрочитате книгите? - не, щом е прочетена веднъж, почти никога не се завръщам към нея

Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? - на един дъх, ако ме увлече

Къде четете? - в повечето случаи в леглото

Общи условия

Активация на акаунт