Шум на сърцето

  • 2 733
  • 6
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
"Шум на сърцето" ми звучеше доста стряскащо, когато ми го съобщиха на третия ден след раждането, но когато кардиолога ми обясни, че между сърдечните камери на бебка има процеп през който кръвта преминава от едната камера в другата вече сериозно ме притесни.
Доста от познатите ми ми казват да не се притеснявам, че много деца се раждали така, че това се израствало, но кардиолога ми обясни, че се израства при 30 % от децата, ами ако сме от другите 70%, тогава какво???

# 1
  • Мнения: 883
Мисли позитивно! Може да звучи тъпо, но според мен е важно. В родилното бях в една стая с една жена, която беше родила момченце с обърнати органи- сърцето от дясно, черния дроб от ляво и т.н. момченцето имаше и шум на сърцето, през 5 минути го взимаха да го дупчат и изследват и накрая и казаха, че въпреки "обърнатата анатомия" е добре, но трябва да отиде на детски кардиолог да прецени до колко е рисков шумът на сърцето- казаха и същото като на теб, че може да премине с възрастта. Кардиолога, който е прегледал детето ти не ти ли обясни "какво", ако е от другите 70% (аз знам само, че не трябва да се натоварва, да тренира, да вдига пулс, изобщо да не се изморява много, за да не се задъхва).

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
Jade на дъщеря ми също откриха шум на сърцето,  но в 5-6 месец май. Аз също съм била с шум на сърцето. При бебетата доста често се появява,
Така. За да не се притесняваш взимаш талон от Джипито за 3та градска, поне мен от няколко места ме насочиха към детското кардиологично отделение. Въпроса е, че час примерно могат да ти запишат за месеци напред (при мен щяха да ми дадат за след 6 месеца). Но пък за платения те приемат с отворени обятия, т.е. ние отидохме още на другия ден. Всеки знае какво е притеснение. Ние сме били на преглед декември 2001ва, тогава струваше 30 лв. Прегледа беше около 40-50 мин, много обстоен. Говори с Джипито

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз имам систоличен шум на сърцето вроден и нямам проблеми (чук-чук). Кардиолог може да каже какъв е шума и какво се очаква занапред!

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 249
Моята дъщеря като се роди също имаше двустранен шум на сърцето. Бях много шашната, понеже с раждането се простуди и беше на Гентамицин. Помислих, че е в резултат на лечението. След близо месец намерих лекарка която ми обясни като хората. Казаха ми, че повече от половината деца се раждат с такава недоизградена преградна стена между двете камери на сърцето и в рамките на 3-4 месеца от раждането тя се доизгражда. Процента на тези които остават с вроден шум на сърцето на мен ми казаха, че не е повече от 10%. Накараха ни да изчакаме докато малката стана на 3 месеца и тогава щяха да ни пратят на кардиолог. През това време обаче всичко отшумя и сега нямаме никакъв проблем.
  Казаха когато беше още със шума да наблюдавам когато плаче дали посинява около устата и дали е много сънливо и отпуснато детето. И като всяка майка на мен ми се струваше, че имаме всички тези признаци, но се оказа че от нерви само така ми се е струвало.
  Така, че не се притеснявай излишно. Ако можеш иди сега на кардиолог, ако не изчакай до 3 месец. А и тези проценти много се различават от това което ми казаха на мен.
  Успех.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 848
И аз а и Сиси сега имаме систоличен шум на сърцето. Честно казано, нямам никакви притеснения.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна вече няма, пък и аз май до към 3 клас съм имала, не знам как се водеше мойто - ортикария.
майките винаги са притеснени. Аз за това препоръчвам консултация в 3та градска където ходихме и ние, прегледа не е само на слушалка Wink

Общи условия

Активация на акаунт