България сигурно се срамува заради " толерантността " на народа си

  • 1 204
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 
Дразнят ли ви новините на турски език по БНТ? Мен меко казано ме дразнят, когато започнат ако не спра телевизора, то поне изключвам звука. Не го намирам за нормално и това е! В Турция ако живеят повечко българи дали ще пуснат по националната си телевизия емисийка на майчин български език?....

Мислех да напиша още няколко изречения,но ще замълча и ще paste-на цитат на потребител от друг форум,който е лял мозък по темата при това доста красноречиво

" ... не ви ли стигат 5 века бе тъпи гяури,скоро ваща телевизия ще стане наша.
а що се отнася до вас май ви трябват още 5 века.
мор за вас бе мръсни гяури.
Турция е най-силната нациа на света,ще ви мачка ме до последно "


П.п Цитатът няма за цел да подтиква към демонстрации на фалшив национализъм, а да се досетим, че от " отстрещната страна на българската толерантност " има хора, които не я тълкуват правилно!

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 14:20 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма да коментирам горното, с простотия не се занимавам (цитираното, Кас, не теб)

В тази връзка друго да кажа - като дойдох тук тръгнах на курс по френски. Има доста турци в групите. Всеки от тях пита откъде съм и като кажа България, започват да ме залива с поток от възторжени изречения на турски. Казвма, че не говоря езика им и всички са искрено учудени - как така? Ама в България нали всички говорят турски? И аз казвам - не, само хората от турски произход, другите не. И ми отговарят - е, скоро и това ще стане тогава...

# 2
  • Мнения: 1 629
Не, не ми пречат. Имам си дистанционно и когато не ме кефи програмата я сменям. Кой гледа Канал1, бе??? Ай, стига сте издребнявали, сезонът на расистките теми ли е пак?

# 3
  • София
  • Мнения: 985
НЕ ги слушам, обикновено превключвам канала, но не ми и пречат. Ако почнат обаче да слагат субтитри на турски език  на всяко едно предаване , тогава бих се притеснила. НО това едва ли ще се случи.
А изказването е смехотворно, на някой болен мозък.  Подобни изказвания могат да се чуят и от много българи. Простотията не е расов белег.

# 4
  • Мнения: 4 726
Темата не е расистка, а българска. Ай стига Мюр, аз пък гледам Канал 1 Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз пък не се срамувам- гордея се!
Много важно- новини на турски Tired. Не ме дразнят изобщо. Аз съм живяла преди да се преместим във Варна в Търговище и бях страшно надъхана по това време. Дразнех се, че съученичките ми говорят на турски, дразнех се, че на улицата говорят така и прочие глупави "дразненици". Обаче когато отидох в Лондон, точно българомохамеданка ме издържаше два месеца и се скъсваше да ми помага с каквото може. Когато живях с нея и една кюрдка изобщо не ме дразнеше езикът им, защото като бях болна те ми мереха температурата и купуваха лекарства. Освен това в Лондон никой не се дразни ако със съотечественик си говориш на родния си език- просто не им пука на хората- щом си вършиш работата и си учиш, и когато контактуваш с тях си говориш на техния език, какво да ги дразни. Та, така- не се дразня и не се срамувам, крайно време е да погледнем по- толерантно на тези неща.

# 6
  • Мнения: 2 891
Няма да коментирам горното, с простотия не се занимавам (цитираното, Кас, не теб)

В тази връзка друго да кажа - като дойдох тук тръгнах на курс по френски. Има доста турци в групите. Всеки от тях пита откъде съм и като кажа България, започват да ме залива с поток от възторжени изречения на турски. Казвма, че не говоря езика им и всички са искрено учудени - как така? Ама в България нали всички говорят турски? И аз казвам - не, само хората от турски произход, другите не. И ми отговарят - е, скоро и това ще стане тогава...

 Shocked newsm78 не знам какво да кажа  doh no censored Hands Fist smile3556 Rolling Eyes dont

# 7
  • Мнения: 6 167

Дразнят ли ви новините на турски език по БНТ? Мен меко казано ме дразнят, когато започнат ако не спра телевизора, то поне изключвам звука. Не го намирам за нормално и това е! В Турция ако живеят повечко българи дали ще пуснат по националната си телевизия емисийка на майчин български език?....

Мислех да напиша още няколко изречения,но ще замълча и ще paste-на цитат на потребител от друг форум,който е лял мозък по темата при това доста красноречиво

" ... не ви ли стигат 5 века бе тъпи гяури,скоро ваща телевизия ще стане наша.
а що се отнася до вас май ви трябват още 5 века.
мор за вас бе мръсни гяури.
Турция е най-силната нациа на света,ще ви мачка ме до последно "


Коментарите май са повече от излишни.


и затова може би е редно да се запитаме дали тази тема е в правилата на този форум,
тъй като лично мен ме подклажда към лоши насторения  и ме разпалва да наричам разни хора с разни имена, пък те могат да се почустват засегнати ииии, въобщееее.

# 8
  • Мнения: 4 111
Дразнят ме да. Много ме дразнят даже. Дразни ме правителтството, дразни ме властта, която имат и езика, който говорят ПРЕД НАС.  Ние сме в България и официалният език е БЪЛГАРСКИЯТ. Да живее България! bg

# 9
  • Мнения: 1 629
Темата не е расистка, а българска. Ай стига Мюр, аз пък гледам Канал 1 Simple Smile

Дързост и Красота гледаш, признай си Mr. Green
Каси, темата може и да си си мислела ти каква е, ама накъде отива е друг въпрос.

# 10
  • Мнения: 3 447
Не ми пречат новините на турски. А подобни изказвания могат да се чуят и от българи, и то на много по-високо ниво.

# 11
  • Мнения: 4 726
Тц. Гледам само стари български филми Simple Smile
Аз обаче си държа на мнението,че расизмът не е точното понятие по темата, ама айде да не казвам кое е...

# 12
  • Мнения: 6 167
Дразнят ме да. Много ме дразнят даже. Дразни ме правителтството, дразни ме властта, която имат и езика, който говорят ПРЕД НАС.  Ние сме в България и официалният език е БЪЛГАРСКИЯТ. Да живее България! bg

Извинявай много, но хората имат право да говорят ПРЕД ТЕБ , в обхвата на възуха, който дишаш, на какъвто си искат език.  Stop
Освен , че това право е гарантирано в Хартата за правата на човека, е гарантирно и от Конституцията на България.
И твоето мнение няма никакво , ама никакво значение.

Аз живея в Италия и говоря на български понякога И на улицата ПРЕД ТЯХ.
И ако някой ми каже нещо, ще го осъдя и много ще ми плаща, че ми е нарушил човешките
права. Слава богу, не съм се срещала с ксенофоби досега, въпреки, че живея в едно от най-фашистките места в Италия.

От някакви цитатчета просташки не може да се изведе общ извод, а само да се подклаждат хора като теб да размахват флагчета с криворазбран патриотизъм.
Който е ходил в Истанбул например , знае и е чувал турците , които още от автогарата ти се радват и те наричат 'комшу'.


# 13
  • Мнения: 1 492
Не се връзвам на подобни изказвания, не ми пречи турската реч или новините им, но искам да попитам нещо:
В Италия, Лондон, Париж.... има ли новини на български език?

# 14
  • Мнения: 765
 Не ме дразнят , не ги гледам и не се срамувам , 4е живея в толерантна държава . Всяко стадо си има мърШа , не може да правим генерални изводи за вси4ки , от писанията на някакъв изтреЩялник . 

Общи условия

Активация на акаунт