Въпрос за ESBERITOX

  • 2 133
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Синчето ми отново е болно- с възпалено гърло и пак  е на АБ Sad
Днес го водих на профилактичен преглед и педито ни изписа имуностимулант на капки ESBERITOX.Поразрових из форума и прочетох, че е гадно на вкус,но са го давали на децата- но темита бяха от преди година -две.
Скоро бях чела ,че е противопоказно да се дават имуностимуланти на деца под 3г,но на този пише че става за възрастта на сина ми Rolling Eyes
Въпроса ми е -мога ли да го давам,дали след като го започна ще боледува по-малко?в
Вие давате ли нещо такова  за да предпазите от често боледуване
Странното е ,че постоянно го "тъпча" с пресни домашни плодове,и пак боледува ooooh!
 Hug

# 1
  • Мнения: 2 732
Аз точно от този имуностимулант не видях никаква полза .

# 2
  • Мнения: 2 891
Бе ми препоръчан от доцент Маринова, която се грижи за голяма част от децата с алергия към белтъка на кравето мляко. Каза да го давам на малкия когато тръгне на ясла. Мисля, че ако му го дадеш сега, докато е на АБ нищо няма да му стане.   newsm78

# 3
  • Мнения: 3 835
Да, давала съм, доколкото си спомням, го капвах в нещо сладичко, компот или нещо друго, да не е толкова гадно. За резултата незнам, при всяко дете е различно, на вас може и да помогне, но си мисля, че няма да му навреди, още повече, че лекарка ви го е изписала.

# 4
  • Мнения: 193
И аз съм на мнение, че не трябва да се прекалява с имуностимулаторите. Синът ми пие Есберитокс от една седмица /по предписание на лекар/, заради кашлица с неустановен произход. Е вчера вдигна и температура, та не виждам полза от приемането му.
Вероятно има смисъл от имуностимулатори, при тръгване на ясла/градина, и при начални симптоми на заболяване. Но както се казва всичко е строго индивидуално, на един помагат, на друг не.

# 5
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Несъм го давала,но съм чувала,че има гаден вкус.
Аз давам на големия Респивакс(той е за деца над 3 год.) а на малкия Ехинацея.Няма да ви навреди,но не мисля че ще спрете да боледувате веднага.Първо ще трябва организма да се въстанови и укрепне и да си навакса от имунностимуланта.
Пожелавам ви бързо излекуване и никакво боледуване вече.  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 042
Есберитокс съмо, че на таблетки давам на щерката, когато е болна /изписва и го един педиатър/ , като допълващ лечението. Ефект точно от него не знам дали има, защото си пие и други лекарства. Но той определено не и помага да боледува по-малко, както и Бронхо-ваксома, който пие през есента. Rolling Eyes

Не друбният такива неща не давам. Пък не са му и изписвани, когато е бил болен.

# 7
  • Мнения: 1 520
Че е гадно, гадно е. Аз не видях някакъв особен ефект точно от този, (не че от другите видях). Но нашето педи все него ни препоръчва. Иначе му давам Мултисаностол, сега последно Киди Фарматон, мислех респивакс, но нещо изпуснахме момента.
Чета положителни мнения за Изопринозин-а, но той определено май е за по-големи деца, не е за вашата възраст.
Витамин Ц редовно си пие по 10-ина дни в месеца.

# 8
  • където има любов
  • Мнения: 307
На нас също ни го изписа педито,защото Алекс често боледува.Днес го взех от аптеката,вече не е болна,но въпросната аптекарка не можа да отговори на въпроса ми как точно се дава.Интересува ме има ли почивка при приема както при витамините например,или се дава докато свърши цялото количество.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
давам от 3седмици и засега мъника го понася добре.Слагам му го във вечерното и сутрешното мляко
Вчера бяхме на консултация и педиатърката каза да продължавам да го давам,тя най добре познава дететои щом тя му го е предписала и се доверявам:)

# 10
  • Мнения: 438
През пролетта аз самата пих Есберитокс, но бързо го прекратих, защото тъкмо ме беше отпуснала сенната хрема и ме почна отново - очи, нос, въобще ужас  #Crazy #Crazy  После прочетох, че не се препоръчвал за хора, страдащи от сенна хрема (лекарката направо ми идваше  #2gunfire). Според мен за малки деца може би има и друг вариант, при всички случаи е най-добре лекар да каже за евентуалните рискове от алергизиране. Успех!

# 11
  • Мнения: 1 564
Аз точно от този имуностимулант не видях никаква полза .
======================================================================
И аз не съм доволна от него. Naughty

# 12
  • Мнения: 8 505
Давам,но само когато започне да се разболява.Капките горчат.Отскоро давам таблетки-дъвче ги,не са горчиви.Ефект има.

# 13
  • Мнения: 3 500
Давала съм го, когато бебка се разболя.Мисля, че й се отрази положително.

Общи условия

Активация на акаунт