Питанка за готови блатове+заквасена сметана

  • 7 963
  • 11
  •   1
Отговори
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет, някои правил ли е такава комбинация за мързелива торта?Питам защото досега все разбивах от течната и ставаше вкусно, но ми се иска да пробвам и този вариант, дали ще се стегне в хладилник, а мога ли да добавя нарязани плодове и желатин newsm78, много чуденки и питанки станаха, моля помагайте.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
дали ще се стегне в хладилник, а мога ли да добавя нарязани плодове и желатин newsm78, ...
  ами ще стегне точно като добавиш желатин, пък за плодовете .. иска ли питане Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Имам точно такава рецепта за бърза торта с ябълки и заквасена сметана...

1 кг кисели ябълки
3 сметани на Данон
6 с.л. захар
1 сметана на прах на д-р Йоткер
1 ванилия
готови блатове за торта

Ябълките се обелват и сваряват със захар на вкус. След това се пасират и се добавят сметаните на Данон, захарта, ванилията и сметаната на Йоткер предварително разбита. Слага се блат, маже се със сместа. Украса - по желание. Аз слагам банани на кръгчета.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз знам една страхотна торта с готови блатове и сметана. Значи кремът е от заквасената сметана и една кофичка течен шоколад. Блатовете се сиропират със следното: карамелизирана захар+ вода + малко ром за аромат.  Между блатовете мажеш с крем и редиш парченца банани. става невероятно вкусно и за 15 минутки Simple Smile

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Само да добавя една хитринка-преди да подредиш блатовете с крема,най-горният блат/който си решила/го сложи в тавичка и оформи от картон форма по него/трябва да се направи плътно около формата и стягаш с телбод или тиксо,целта е да задържи желатина/,украси по желание с плодове и залей с компот със желатин.Слагаш във фризера да се стегне и после правиш останалата торта,а "шапката" ти е готова и ефектна. Peace

# 5
  • Мнения: 128
И аз знам една страхотна торта с готови блатове и сметана. Значи кремът е от заквасената сметана и една кофичка течен шоколад. Блатовете се сиропират със следното: карамелизирана захар+ вода + малко ром за аромат.  Между блатовете мажеш с крем и редиш парченца банани. става невероятно вкусно и за 15 минутки Simple Smile
И аз често я правя тази торта Laughing Става невероятно вкусна и много бързо!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Подсети ме за ябълковия каприз Simple Smile...и това е вариант за бърза торта, пък сигурно и с блатове става. Thinking

# 7
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря ще докладвам за резултата/варианта с течен шоколад май ме спечели/

# 8
  • Мнения: 1 352
Ето аз каква торта правя с готови блатове, без сметана:

От тънките три блата, които се продават натрошавам единия блат на трохи. Дъното сиропирам с компот, но и без да се сиропира пак става супер. В натрошения блат изсипвам една чаша мляко, малко ром, орехови ядки, 1-2 суп.лъж. какао и разбърквам. Получава се нещо като крем. Изсипвам го върху блата. Отгоре нареждам кръгчета банани или други плодове. И "похлупвам" с третия блат. Най-отгоре понякога намзвам крем ванилия на Др. Йоткер или течен шоколад, но може да се импровизира според вкуса. Става невероятно вкусна и лесна торта. Без печене, без бъркане  chef.

# 9
  • Мнения: 22 867
Ето аз каква торта правя с готови блатове, без сметана:

От тънките три блата, които се продават натрошавам единия блат на трохи. Дъното сиропирам с компот, но и без да се сиропира пак става супер. В натрошения блат изсипвам една чаша мляко, малко ром, орехови ядки, 1-2 суп.лъж. какао и разбърквам. Получава се нещо като крем. Изсипвам го върху блата. Отгоре нареждам кръгчета банани или други плодове. И "похлупвам" с третия блат. Най-отгоре понякога намзвам крем ванилия на Др. Йоткер или течен шоколад, но може да се импровизира според вкуса. Става невероятно вкусна и лесна торта. Без печене, без бъркане  chef.

Извинявай, мляко кисело имаш предвид или прясно? newsm78 Като идея за бърза торта е доста примамливо.  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 352
Прясно.

# 11
  • Мнения: 272
Аз пък разбивам една кофичка сметана с 250гр извара и 2 супени лъжици захар. Рязпределям върху блатовете, които съм сиропирала предварително с  1 каничка кафе и 1 суп лъжица коняк или ром. А най-отгоре разбивам от сухата сметана едно пакетче. Става невроятно вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт