В градината взеха мерки срещу болестите!

  • 5 493
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте исках да споделя,нещо много приятно за мен, което хем ме зарадва, хем стана повод за големи скандали и разправии в нашата градина.От понеделник на сам не приемат деца в нашата група със сополи,кашлящи и с червени гърла.Него ден са върнали 9 деца и във вторник госпожата беше на вратата и проверяваше едно по едно децата.Днес по същия начин,но не мога да Ви опиша какви скандали вдигнаха майките на децата които бяха върнати.Според мен това са много хубави мерки и тази сутрин реших да се намеся в един от споровете,подкрепяйки госпожите и сестрата,ами само детето не ме изядоха с парцалите майките.Утре със сигорност ще ме гледат на кръв ама не можах да се стърпя пред наглоста им,видимо болно и отпаднало дете се опитват да го изкарат здраво...........Незнам Вие какво мислите,грешно ли посъпих като се намесих или................  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 671
Напълно те подкрепям! Само така!

Иначе няма излизане от омагьосания кръг сополи-кашлица-температура-сополи...

Жалко, че не се практикува навсякъде това!

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да ти кажа какво мисля или да те подкрепя Wink
Знаеш, че темата е провокативна.
Личното ми мнение, че за сополи и кашлица няма да си оставя децата у дома. Говоря, ако са в кондиция, не са отпаднали, не с температура и прочие. Децата ми точат сополи цяла зима с по седмица - две прекъсване от време на време. От тях и покашлят. Не се влошават, но така са си цяла зима. Та кой ще работи вместо мен докато мине зимата Wink Няма коооой. А на госпожите кой ще провери гърлата и ще види дали имат сополи? Че нашите госпожи каквито са добрички и постоянно гушкат децата като са с хрема да не идват на работа ли? И кой ще им даде болничен за течащ нос? newsm78 Може би трябва да си вземат отпуска Thinking А може би дори неплатена Whistling Амаха- ще ми идват те със сополи Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 1 425
Не, най-малко имам за цел да провокирам някого. NaughtyИсках да споделя,това което се случва в градината на сина ми именно за да разбера мнението на другите майки,тяхната гледна точка,и дали моето мнение по въпроса не е прибързано.  bouquet

# 4
  • Мнения: 505
Браво на вас и на персонала в градината. Аз от доста време се боря за този т.нар. сутрешен филтър, но все едно глас в пустиня. Не зная има ли някакво законово разпореждане по този въпрос, вие как успяхте?

# 5
  • Мнения: 3 356
Темата наистина е провокативна.
От една страна-да,така е най-добре,защото не се  разнасят вируси и зарази.
От друга-съгласна съм със yosarian,че  за сополи и кашлица няма да си оставя детето у дома,още повече,че откакто тръгнаха кътниците сме все със задна хрема и от рев в яслата кашляме,давим се и повръщаме.
От друга страна аз в момента със в ситуацията на "противниковия лагер"-почнах работа в понеделник,а детето от неделя е болно-зачервено гърло,кашлица и сополи.Е не ме питай цялото семейство какво направихме,та да има кой да го гледа-не ми се говори.Ако бях казала на мойте шефове-е,детето е болно и пак(това е за 3 път) не тръгвам сега на работа-просто няма да има къде да се върна.

# 6
  • Мнения: 1 364
Темата наистина е провокативна.
От една страна-да,така е най-добре,защото не се  разнасят вируси и зарази.
От друга-съгласна съм със yosarian,че  за сополи и кашлица няма да си оставя детето у дома,още повече,че откакто тръгнаха кътниците сме все със задна хрема и от рев в яслата кашляме,давим се и повръщаме.
От друга страна аз в момента със в ситуацията на "противниковия лагер"-почнах работа в понеделник,а детето от неделя е болно-зачервено гърло,кашлица и сополи.Е не ме питай цялото семейство какво направихме,та да има кой да го гледа-не ми се говори.Ако бях казала на мойте шефове-е,детето е болно и пак(това е за 3 път) не тръгвам сега на работа-просто няма да има къде да се върна.

И аз така мисля. Няма кой ще те търпи, ако постояно си вземаш болнични. Хрема за една седмица не минава.

# 7
  • Мнения: 1 425
Браво на вас и на персонала в градината. Аз от доста време се боря за този т.нар. сутрешен филтър, но все едно глас в пустиня. Не зная има ли някакво законово разпореждане по този въпрос, вие как успяхте?
Не зная дали има законова разпоредба,в понеделник сутринта ни го съобщиха на вратата на групата.Нямам представа кой,как и защо го е наредил но е факт и се оказа голям проблем за някои.Но най-странното беше че децата които бяха върнати в понеделник,във вторник пак дойдоха без да са водени на преглед .........и всички бяха с алергична кашлица/според майките им/.А децата видимо не бяха никак добре......... Naughty

# 8
  • Мнения: 46 515
Дано го въведат навсякъде  Peace

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никак не е провакативна темата!
И аз водя понякога дете със сополи и кашлица на градина.
НО същото това дете е прегледано, изследвано ако има нужда за "животинки" в носа и гърлото и с капки за нос който се слагат 3пъти дневно в къщи ако са предписани.
Има алергични ринити и кашлица от задна хрема, но обикновено това е извинение , а не диагноза!

Не твърдя че писалите тук майки на целогодишно/зимно/ подсмърчащи деца не хаят.
Гарантирам за няколко майки на грозно бухащи деца в нашата градина, че сами се успокояват "алергия е".
После така заразяват и  другите деца, на който майките си вземат болничен и за хрема дори да трябва да насметата GP-то.

Е това е провокацията за мен и са за бой Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 425
Темата наистина е провокативна.
От една страна-да,така е най-добре,защото не се  разнасят вируси и зарази.
От друга-съгласна съм със yosarian,че  за сополи и кашлица няма да си оставя детето у дома,още повече,че откакто тръгнаха кътниците сме все със задна хрема и от рев в яслата кашляме,давим се и повръщаме.
От друга страна аз в момента със в ситуацията на "противниковия лагер"-почнах работа в понеделник,а детето от неделя е болно-зачервено гърло,кашлица и сополи.Е не ме питай цялото семейство какво направихме,та да има кой да го гледа-не ми се говори.Ако бях казала на мойте шефове-е,детето е болно и пак(това е за 3 път) не тръгвам сега на работа-просто няма да има къде да се върна.
Защо бе момичета мислите че Ви провокирам с нещо,не мога да разбера.Нима здравето на децата ни,не е по-важно от всичко друго,нима едни такива мерки въведени в градина не бива да се споделят,нима ще Ви е приятно да видите дете на което му виси половин метър сопола,киха, видимо е отпаднало и кашля дълбоко от дробовете чак, да бъде по 8-9часа до вашето дете и вие спокойни ще си работите.Много се съмнявам!!!!!!!! newsm78

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не зная дали има законова разпоредба,в понеделник сутринта ни го съобщиха на вратата на групата.Нямам представа кой,как и защо го е наредил но е факт и се оказа голям проблем за някои.Но най-странното беше че децата които бяха върнати в понеделник,във вторник пак дойдоха без да са водени на преглед .........и всички бяха с алергична кашлица/според майките им/.А децата видимо не бяха никак добре......... Naughty
При нас като върнат дете- в яслата или градината, на другия ден няма да бъде прието без бележка от лекар, че може да посещава съответното заведние. Не ми се вярва децата да са приети на другия ден без такава бележка- най- малкото с какво ще оправдаят отсъствието предния ден?

# 12
  • Мнения: 1 425
Не зная дали има законова разпоредба,в понеделник сутринта ни го съобщиха на вратата на групата.Нямам представа кой,как и защо го е наредил но е факт и се оказа голям проблем за някои.Но най-странното беше че децата които бяха върнати в понеделник,във вторник пак дойдоха без да са водени на преглед .........и всички бяха с алергична кашлица/според майките им/.А децата видимо не бяха никак добре......... Naughty
При нас като върнат дете- в яслата или градината, на другия ден няма да бъде прието без бележка от лекар, че може да посещава съответното заведние. Не ми се вярва децата да са приети на другия ден без такава бележка- най- малкото с какво ще оправдаят отсъствието предния ден?
Да, не са ги приели и тази сутрин пак дойдоха и пак без бележка и затова казвам че вдигат скандали,и аз тази сутрин вече не се сдържах,но поука никаква не си взимат само оправдания ............ #Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Интересно ми е, ако върнат дете с хрема и майката отново го доведе след 1 час с бележка от джипито, че е здраво и не е контактно със заразени деца - сестрите на какво основание ще го върнат Rolling EyesЗащото това е, скоето се заплашва основно - аа, вие ме върнете, ама аз след малко пак ще дойда Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 1 001
Ако болестното състояние на детето е доказано от медицинско лице - ДА, абсолютно си права, че на това дете мястото му не е в детската градина до излекуването му. Но ако това е нечие СУБЕКТИВНО мнение, то и аз трудно бих му се подчинил ...

Edit: А за "бележката" - кое е по-лесно да издаде JP-то - болничен или въпросната бележка  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт