Главоблъсканица...

  • 1 907
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Това е доста старичко но съм сигурна,че има хора,които не го знаят и такива,които не са го разгадали(аз съм от тях).Единственото,което аз виждам е разлика в хипотенузите на двата големи триъгълника(състоящи се от всички части)-при горния е вдлъбната а при долния е изпъкнала леко.Според мен това не е от значение и не е решение на въпроса как е възможно това.Аспоред Вас???

# 1
  • Мнения: 1 150
Какъв е въпросът?
Просто са разменени фигурите.
Аз ли не разбрах нищо от условието  newsm78

# 2
  • Мнения: 595
Разменени са но се появява едно празно квадратче-откъде??? А всички фигурки са еднакви.

# 3
  • Мнения: 1 150
Не виждаш ли  Laughing

# 4
  • Мнения: 595
Хайде де ,не ме мъчи...

# 5
  • Мнения: 271
Ами оранжевката фигура не трябва да е долепена до зелената, а да е върху нея  Laughing

# 6
  • Мнения: 595
С мишката вземи долния триъгълник и го наложи върху горния-те са еднакви и се състоят от еднакви части,но в долния се появява празно квадратче-излиза,че долния е с 1 кв.повече....... newsm78

# 7
  • Мнения: 1 150
Ти фигурите ли гледаш или нещо друго  Mr. Green
Разгледай всяка внимателно и сама ще се сетиш  Peace

# 8
  • Мнения: 5 539
Това го знам, няма да се обаждам Wink

# 9
  • Мнения: 240
Аз доколкото виждам долната фигура не е триъгълник,а площта и на двете фиг. е еднаква! Не разбрах какво точно се пита в случая? newsm78

# 10
  • Мнения: 412
Хайде де ,не ме мъчи...

яяя колко интересно  Laughing
За да не развалям удоволствието на решаващите, и аз ще кажа само, че това не са триъгълници и че 3/8 не е равно на 2/5 и изобщо дано и да е, и да не е станало ясно  Twisted Evil

# 11
  • София
  • Мнения: 721
Мдааа, получават се ъглите 0,4 и 0,375....ако бяха от хартия тези фигурки щеше да е по-трудно да ни заблудят Wink

# 12
  • Мнения: 595
Тази фигурка е "зрителна измама",Но не съм математик и .....

# 13
  • Мнения: 1 942
Обяснте моля ви на невежите Simple Smile)

# 14
  • Мнения: 595
Това го знам, няма да се обаждам Wink
[/quot :pray:e]

Общи условия

Активация на акаунт