Въпрос към пушачите!

  • 24 651
  • 33
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 428
Днес сутринта след като се изкашлях от дроба ми излезе една кафеникава храчка.Случвало ми се е и няколко пъти минали месец,след като спрях цигарите,но не обърнах внимание на това.На какво може да се дължи ?Нормално ли е за пушачите и дали така се чисти белия дроб или е повод за притеснение.
Споделих с мъжа ми и той каза,че понякога и на него му се е случвало,но аз си мисля,че нарочно говори така ,за да не ме тревожи.
На вас случвало ли ви се е ?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, след като съм пила кафе  Party
Сега сериозно - според мен е нормално - та дробовете ни са пълни с никотин. Някой път издишай дима върху опакото на дланта си, като допреш устни върху ръката. Сама ще видиш какво остава. Поне това е мое мнение, но ако си притеснена потърси съвет от лекар !

# 2
  • Мнения: 3 447
 Нормално е според мен. Баща ми спря цигарите преди 15 години и още храчи  Sick

# 3
  • Мнения: 899
Разбирам, че си спряла цигарите (от известно време) и се е получило така?
Ако правилно съм разбрала, няма за какво да се притесняваш, нормално е, защото дробовете се изчистват от натрупаните отрови. Няма за какво да се тревожиш.

# 4
  • Мнения: 1 568
Да,когато се спрат цигарите,организма започва да се чисти! Това даже е добре!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Sick Лелей! Ама ти си ги спряла твърдо или пък си почнала след спиране ли, как?
Аз ако изкашлям такова нещо ще потърся място за припадък и сетне ще забраня фасове и пепелници. Sick

# 6
  • Мнения: 574
Това с храчките е най нормалното което се случва след като спреш цигарите,макар че би трябвало да е по често от няколко дни в месеца! Не се тревожи за това организма ти изхвърля всичкия катран и никотин и това може да продължи дълго!

# 7
  • Мнения: 1 428
Момичета ,благодаря ви че ме успокоихте!
Да-наистина спрях цигарите и като се почна едно храчене на тия чернилки и се  видях в чудо.Но дали това е нормално -НЕЗНАМ.Днес бях при личната и тя каза,че това е признак на пневмония или РАК  #Crazy и ми даде направление за рентген.И аз си мислех ,че се чисти белия дроб от катрана,но тя твърди,че такова нещо в медицината няма и го чува за първи път.И аз сега съм в пълен шаш и не мога да си намеря място от притеснение вече.И затова питам дали има някой ,който го е изпитал това катранено храчене на свой гръб,та да се успокоя малко,че няма да оставя детето си сираче.
Моля Ви пишете ми,защото ще откача от притеснение.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Абе и аз съм чувала, че заклети пушачи храчат храчки, пък продължават да пафкат.. Предполагам, че и у вашто тяло тъй се случва, отделяте боклуци с кашляне... Поздрави, че си спрял сцигарата и не бой се - ще очистиш токсините от белия дроб, нищо ти няма!
Иди на рентгена да се снимаш за спомен, ще видиш, че няма място за притеснения. Споко!   smokeuu

# 9
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Кажи на личната,че е професор Всезнайков!!!Моите поздравления за нея!!!
Спокойно,няма да се плашиш,минавай на рентген и да се похвалиш после!!!

# 10
  • Мнения: 824
Каквото и да ти кажем няма да се успокоиш,отивай на рентген Peace

# 11
  • Мнения: 1 858
Днес сутринта след като се изкашлях от дроба ми излезе една кафеникава храчка.Случвало ми се е и няколко пъти минали месец,след като спрях цигарите,но не обърнах внимание на това.На какво може да се дължи ?Нормално ли е за пушачите и дали така се чисти белия дроб или е повод за притеснение.
Споделих с мъжа ми и той каза,че понякога и на него му се е случвало,но аз си мисля,че нарочно говори така ,за да не ме тревожи.
На вас случвало ли ви се е ?
Всеки ден два, три часа след като съм станала от сън имам неверочтна кашлица... плюс бонус гадни кафяви храчки. Или те мен или аз тях... за цигарите иде реч.

# 12
  • Мнения: 1 877
Аз пък преди да спра цигарите изкарвах такива неща,след като ги спрях веднага спряха и храчките.Така че не знам,при всеки е различно.

# 13
  • Мнения: 4 111
Миналата година покрай вълнението около сватбата изпушвах по мнооого цигари на ден и почти не се хранех. 2 сутрини повръщах кафяви катрани - така си ги кръстих, защото реших, че е точно това.

# 14
  • Мнения: 1 428
Благодаря Ви момичета!
Днес си направих рентгенова снимка на дроба и всичко е ОК.Даже лекарката ми каза,че не личи даже да съм палила някога цигара. WinkАми тия храчки откъде се извадиха тогава се питам.Даже тая сутрин беше страшно.Изкарах 3 една след друга и съвсем се бях притеснила.Даже се бях отписала вече. Joy Joy JoyТия пусти цигари никога няма да ги пропуша вече.Това е съвет и за всички пушачи.Отказвайте ги докато е време,защото днес леакарката ми каза,че броя на раково болните вече е драстичен и работата хич не е на майтап.Реших ,че вместо да давам всеки ден по 2.60 за цигари ще си купувам по 2 шоколада за мен и за малката.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт