Епидермална киста при дете моля за помощ

  • 2 505
  • 1
  •   1
Отговори
Проблемът ни е следният февруари месец на 7 годишният ми син му се получи малка бучка на шията, веднага щом го забелязах се консултирахме с хирург отговорът беше ми не знаем какво е точно ама ще го срежем и ще видим. Този отговор в такъв момент е като нож в гърба. След дълго обикаляне по разни специалисти се намери и човек които да ни обясни за какво става дума.Но с думи не се лекува.През май месец вече бучката беше пораснала двойно и най-лошото е че изби и  почна са секретира на вън което наложи спешна операция,бучката беше изрязана и изпратена в София  за анализ оказа се епидермална киста. След месец малко по нагоре от първата операция се появи нова бучка която направо почна да секретира,отново операция и изследвания пак със същия резултат с малката разлика че имаше и малък надпис възможен рецидив. и пак след около месец и нещо пак отначало за трети път. След толкова много ходене по мъките единственото нещо което ми казаха е да се моля да не се получи отново поне една година ( това било нещо като карантинен период в които е възможен почти 100 % рецидив) след това вероятността била минимална.И така четири месеца след третата операция момчето ми пак е с бучка и аз вече не знам какво да правя и към какви специалисти да се обърна и къде да отида...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 162
На коя част на шията е "бучката"? Тези процеси могат да са по срединната линия или странично (в ляво или дясно). По принцип може да има само киста, но при вашия случай очевидно това е фистулен ход - тоест оформен проход от основата на устната кухина навън към кожата. "Цепването" на инфектирания участък не е окончателно решение. Тук са налага сериозна операция с изрязване на цялата фистула. Това се прави при спокойно състояние на областта.
Елате при мен в детска хирургия - Пирогов за да преценя точно каква е ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт