Kakwo se prawi pri goljm izlishuk na kurma?

  • 496
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте,
Храня бебето си с кърма като се цедя и давам от шише, тъй като имам проблем с гърдите и доста ме болят.Забелязах обаче, че последните два -3 дни количеството на кърма доста се увеличи.Бебето яде за сега кум 100мл- на 17 дни сме, а аз цедя около 300 вече и направо се чудя какво да ги рая.Заълвам шишета и за сега слагам в хладилника до следващото ядене, но пък, ако не се изцедя става купон, защото гърдите ми почват да текат и никакви там одплънки и добри поддържащи сутиени не спасяват омазването на дрехите.
На някой случвало ли му се е?
В тази връзка искам да опитам мамите с опит в замразяване на кърма как точно процедират.Четох, че се записва на чашките датата и се съхраняват във фризер до 3 месеца, но има ли и нещо друго?Някой съхранявал ли е кърма в пособия различни от разните там чашки и контейнери, които се предлагат от фирмите за бебешки пособия на пазара?

# 1
  • Мнения: 83
ако продължиш да се изцеждаш и да даваш от шише, кърмата драстично ще ти намалее. аз имах същите проблеми с гърдите - кърмата течеше розова от кръв и рани, но се иска упоритост - мажех ги с мас. можеш да замразяваш кърма 3 месеца, но да при едно размразяване неможеш да замразиш отново, то трябва да става на стайна температура, а не в микровълнова или на пара. аз така правех и сега когато кърмата ми е намаляла и е грипаво време - размразявам и давам /не повече от 3 месеца!!!!!!!/ колкото повече кърма приема, толкова по-здраво бебе. кътай кърма за черни дни!!!

# 2
  • Мнения: 171
Изцеждай само колкото да облекчиш напрежението, защото иначе ще продължаваш да стимулираш жлезите да произвеждат още мляко. Опитай да редуваш гърдите, докато изцеждаш - първо едната, после другата след около 2-3 часа, за да редуцираш предлагането.

# 3
  • Мнения: 667
Мога да Ви предложа две статии от библиотеката:
Твърде много кърма
Твърде много мляко

Имаше и една статия за начина на производството на кърма. В нея също бяха посочени методи за намаляване, респективно увеличаване на кърмата. Съжалявам че не мога да я намеря, търсачката е претоварена, а в Библиотеката не е сложена.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз замразявах в стерилизирани бурканчета всякакви-и от пюрета, и по-големи. Някъде бях срещнала и за бутилки от мин.вода, водата се излива в друг съд,без да се пие от бутилката.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 807
И аз я замразявах в бурканчета от пюрета.
След като един път е размразена,втори път не може да се замразява.

# 6
И аз я замразявах в бурканчета от пюрета.
След като един път е размразена,втори път не може да се замразява.
http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сейфхевън ти е дал линковете към статиите, в които са посочени начини за намаляване на кърмата. Ето и още един (не се плаши, че е за отбиване, има и начини за намаляване):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
Банката за майчина кърма е благородно решение, стига да имаш нерви да минеш през процедурите. Но - трябва да си наясно с едно нещо - производството на повече от 1000-1200мл кърма дневно води до сериозно изчерпване на количествата калций в организма, така че е абсолютно необходимо да взимаш калциеви добавки, докато не намалиш изцежданото количество в приемливи граници.
Кърма може да се замразява в стерилните контейнерчета за урина от аптеките (по-евтини са от тези на бебешките фирми), а също и в качествени пликчета за фризер (не от тези, дето са по 100 за левче! - лесно се късат и пропускат миризми)- например тези трислойните на Топпитс, има ги във всеки голям супермаркет. Можеш да ги надписваш с маркер за дискове. Не са стерилни - но ако кърмата ще се ползва само от твоето бебе, няма нужда да бъдат стерилни.

# 8
  • Мнения: 6 461
И аз я замразявах в бурканчета от пюрета.
След като един път е размразена,втори път не може да се замразява.
Peace

# 9
  • Мнения: 667
Имаше и една статия за начина на производството на кърма.

За това говорех, много полезна статия.
Как работи механизмът на производството на кърма?

Общи условия

Активация на акаунт