Пералня комбинирана със сушилня

  • 657
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Привет мами,
Изчетох много по темата, но наистина бих искала съвет от вас, които ползвате редовно това чудо на техниката. Мислих по варианта за два отделни уреда но наистина не мога да си го позволя като пространство, пък и пералнята ми е за смяна-с неработеща центрофуга. Моля ви препоръчайте ми въпросната комбинация-като искам да уточня че смятам да ползвам сушилнята най-редовно за всяко пране, а не в краен случай. У нас всяко нещо се облича по веднъж и всеки ден въртя по две перални-така че ми писна от тези гимнастики/простирай-прибирай/. Но най-лошото е че и мъжът ми и синът ми си обичат определени дрехи и стават големи скандали ако не са налични.
С една дума ще падне голяма експлоатация-за това ми трябва наистина надежден уред. Може да се включите със съвети какво да не купувам в никакъв случай.
Благодаря и очаквам съветите ви,

# 1
  • Мнения: 2 292
намирам само 2 проблема
1. количеството zа пране е около 2  псти повече , от поzволеното количество zа сушене, което zначи, че ако ти е пслна пералнята след прането трябва да иzвадиш половината и да пуснеш 2 сушилни.
2. Програмата zа съвсем сухо доста zагрява и дрехите се раzвалят, мачкат, боядисват. Програмата , която ние полzваме е zа "почти сухо" пране, което все пак трябва да простреш zа малко.

# 2
  • Мнения: 22 766
намирам само 2 проблема
1. количеството zа пране е около 2  псти повече , от поzволеното количество zа сушене, което zначи, че ако ти е пслна пералнята след прането трябва да иzвадиш половината и да пуснеш 2 сушилни.
2. Програмата zа съвсем сухо доста zагрява и дрехите се раzвалят, мачкат, боядисват. Програмата , която ние полzваме е zа "почти сухо" пране, което все пак трябва да простреш zа малко.
С точка 2 не съм съгласна.Но е истина,че комбинираните уреди ,в частност сушилнята,може да суши по-малък капацитет дрехи.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ползвам това чудо на техниката от 4-5 години - Индезит. Нямам забележки освен, че не всяка дреха подлежи на сушене и трябва да ги делиш като решиш да сушиш.
А, и приготви се да гладиш усърдно.

# 4
  • Мнения: 22 766
Кажете,моля ви,марки и модели.Търся пералня със сушилня за майка ми и ще ми бъде много полезно вашето мнение.Търсачката не работи,иначе там има дост писано по въпроса. Sad

# 5
  • Мнения: 2 292
нашата, която прави точка 2 е индеzит. гледахме добри и на Gorenje (евтинки и добри , побират доста и икономични, имат каталог в интернет) , Privileg, Miele,  AEG, zа Liebherr (ни каzаха, че не са добри),.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Моята е тази http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682184&cat=60&f=3656. Имам я вече почти година и като пералня е супер. Само дето със сушилната не се справям особено добре и никой не може да ми обясни защо. Мачка като за световно и понеже хич не съм фен на гладенето много рядко я ползвам. Така,че ако не обичаш да гладиш по-добре си вземи отделна сушилна-за тях съм чувала,че нямат подобен проблем.

# 7
  • Мнения: 22 766
Аз имам отделна сушилня-и тя мачка ,ако я понапълниш или не я извадиш веднага.А кои от вас имат   пералня със сушилня за вграждане?

# 8
  • Мнения: 4 546
нашата е канди  - имаме я от скоро, за сега съм много доволна  Peace
единственият минус, който виждам на комбинираният уред е, че не мога да пускам сушилня и веднага след това - пак пералня. според мъжо, като било силно загрято не трябвало да се пуска веднага студена вода, иначе щяло да се прецака нещо. /някаква гума ли ми каза,не се сещам вече/. в инструкциите не ивдях да пише такова нещо, но ми се струва, че има логика и гледам да го спазвам това.

Общи условия

Активация на акаунт