хепатитно болен в семейството!!!

  • 2 717
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
съпругът ми се разболя от хепати, а сега и баща ми. водих Стефан на преглед и изследвания, но казаха, че няма страшно!! ИМА ЛИ??? Thinking

# 1
  • Мнения: 5 026
 Има някакъв инкубационен период, но не знам колко е. Пусни тема в Здравословния подфорум, а може да потърсиш и в Гугъл или някоя друга търсачка-инфо има доста. Късмет!

# 2
  • Мнения: 1 104
Мисля, че някъде около месец е опасния период.

# 3
  • Мнения: 1 666
40 дни е инкубационния период. Изследвайте се периодично и като изтекат се ваксинирайте.
Късмет!

# 4
  • София
  • Мнения: 337
за какъв хепатит става въпрос?
хепатит А - инкубационния период е към 45-60 дни
хепатит В- инкубационния период е до 6 месеца

ваксинирай те се!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нали на децата им слагат ваксини против хепатит,защо се тревожиш...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Дечицата са ваксинирани и няма причина да се притесняваш. Ако е А -хепатит, спазването на много добра хигиена - миене на ръце, отделни съдове за хранене и пиене, лични вещи - почистване и т.н. - ще предпази останалата част на семейството от зараза. Ако е В хепатит, освен добрата хигиена, решаващо е избягването на тесни контакти- прегръдки, целувки, секс. Здраве на цялото семейство! Peace

# 7
  • Мнения: 83
преди две седмици не се почуства добре и го заведох на педито - не ядеше, разстройство, повръщане, температура и тя каза, че е от зъбките. след 4 дни всичко мина, азъбки още няма - затова се притесних, че това са симптомите на хепатита - става въпрос за А

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравей,
Инкубационният период при хепатит А е 35-40 а понякога стига до 1 месец. Преди около 1 година имах тесен контакт с болен от хепатит А . Най-простото зследване е да се постави специална тест лентичка в урината. Това дава 95% вярност още на 2-3 ден след контактуването. Всяко Джи Пи има такива тест ленти!
Дано съм ти помогнала!
Не се притеснявай!

# 9
  • Мнения: 61
Повече инфо за хепатита може да получиш от http://www.hepasist.com/index.php?page=menu1&sub=1_2
Синът ми беше на 2 м., когато имаше контакт с хепатитно болен. Не се притеснявай!! Някои казват, че заради прекараната жълтеница децата имат имунитет до 2 год. възраст. Засили хигиената, отдели на бебчо отделни прибори и все пак направете задължително нужните изследвания. Успех!

# 10
  • Мнения: 40
Дали е А или В това заболяване не е шега работа.Засяга се черния дроб единствения орган в човека който преработва отровите в организма ни.Децата след 92г се ваксинират срещу В но не и срещу А.Направете изследвания Naughty

Общи условия

Активация на акаунт