Лечение на хламидия

  • 51 591
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Нали и ние сме се сдобили незнайно как с този малък кошмар, та да питам, Вие как я лекувахте тази гадинка.

Ние пием Дотур, Фасижин - двамата и аз Микомакс на първи и последен ден от лечението.

Чета, чета и виждам че се изписват различни препарати за лечение, а още по-неприятното е че тези лекарства може и да не подействат и да се наложи още лечение.

Ако има някой койот е пил тези лекарства, ще съм му много благидарна за информацията.

Въобще Вие как се преборихте със хламидията?

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Въобще Вие как се преборихте със хламидията?
Mного трудно, с два курса на лечение. Ние пихме  Клацид SR, и някакви глобули имаше за мен. Интересното при нас е , че при мъжа ми и двата пъти резултата  беше "-", а при мен "+", но така или иначе и двамата се лекувахме. Лекува се , но е по-упорито, но като се има впредвид ние колко сме упорити..........Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 740
При нас изписаха Azitrox - еднократно ударно 4 таблетки и 10 дена доксициклин. Смъкнах само два пункта, а док каза, че не е действаща, а много стара инфекция и че не мога безкрайно да пия антибиотици за да го свалям.
Обяснено ми беше, че индекса на антителата пада много бавно във времето и че с лечението се следи динамиката - нагоре или надолу отива индекса.
С тези антибиотици вземи и нещо противогъбично, че на мен ми се размина ама на милото - не.
Успех! Hug

# 3
  • Мнения: 4 324
Аз доколкото знам Микомакс е противогъбично. Да не би да греша?

# 4
  • Мнения: 740
Аз пък въобще не съм го чувала, както и другите изброени от теб де Laughing
Казах го просто информативно, извинявай ако нещо съм те объркала Hug

А ако го пиеш само теб, как ще се предпази мъжа ти?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 910
Аз доколкото знам Микомакс е противогъбично. Да не би да греша?
Не грешиш, щом е Мико- значи е за гъби /микози/ .  Wink
 

# 6
  • Мнения: 4 324

Фасижина мисля че е някакво антибактериално средство или нещо такова.
Наистина не знам защо само аз го пия, но така ми каза д-ра, а аз му вярвам.

А микомакс-а, представете си, се продава по едно в опаковка. Цяла кутийка за едно единствено хапче Simple Smile

# 7
# 8
  • Мнения: 4 324
Ще се оплаквам Sad

Дотур-а, прочетох че е аналог на докслициклина. Смотани антибиотици, аз по принцип много редичко ги пия, а тук за 3-4 месеца това ми е за 3-ти път Sad Действа ми много зле - гади ми се от него, а тази сутрин се стигна и до повръщане (ей това свръх много го мразя Sad ) Лошото е че действа и на черният дроб и д-ра ме предупреди, че трябва и контролни прегледи заради дробчето да си правя .... Sad Дано не се отрази и там, че не знам вече ........

Мразя лекарствата, мразя антибиотиците ... Sad

# 9
  • Мнения: 7 716
Аз също имам непоносимост към доксициклина. Поискай лекарят да ти го смени. Не е нормално да ти става лошо от антибиотик. Това са засилени странични действия.

# 10
  • Мнения: 7 640
това е стандартната схема на лечение на хламидии- доксациклин + метронидазол, в случая тинидазол.
Вероятно е да направите 2 курса, добре е резултата да се проверява с изследване на цервикален секрет, а не на серум. Все пак твоят лекар те познава и той определя нещата най-точно.
Микомаксът е вероятно за влагалищната чистота и като застраховка да не гъбясаш от АБ, не е за хламидиите.

# 11
  • Мнения: 2 381
Таня, аз пия доксициклин в момента (не заради хламидии, но все пак) и на мен ми се гади от него. Имам специални инструкции от аптеката и лекаря ми обаче. Може и да ги знаеш, но нека ги нашиша или поне това, за което се сещам.

1. Доксициклина се взима винаги по време на хранене като е желателно да се изпие с 240 мл вода (8 фл. оз)

2. По време на приема не се взимат ВИТАМИНИ поне в следващите 2 часа след като си пила хапа, както и препарати съдържащи желязо. (Направо ми казаха да прекъсна витамините за 3 дена)

3. След приема не е желателно да се ляга в следващите 30 минути. Възможно е да се появи болка наподобяваща кислелини в стомаха.

4. Да се избягва продължително стоене на слънчева светлина.


Поздрави

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 15:54 от Niki1

# 12
  • Мнения: 7 640
и да не се пие алкохол, както и да се ядат млечни продукти и калций съдържащи добавки 2 часа преди и след.
За лягането- не знам защо. newsm78
за храненето- всички лекарства се приемат на гладно- това значи- 20 мин преди храна или 2 часа след, освен, ако не е оказано друго на листовката!!!
Това не зависи само от активното в-во, а и от формата и обреботката му.

# 13
  • Мнения: 2 381
редактирах по- горе

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 15:59 от Niki1

# 14
  • Мнения: 4 324
Пак аз ще питам Wink Сега като лекуваме хламидии, как стои въпроса със секса ...? Ние си ползваме презервативи, ама снощи с половинката спорихме. Неговите аргументи бяха, че след като и двамата се лекуваме, не е чак толкова задължителен презерватива, аз настоявах за обратното, но не успях да намеря свестни доводи за това.

Знам че не е хубаво да се прави секс без презерватив, ама защо ...?

Общи условия

Активация на акаунт