"Защо?"

  • 1 329
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Знам, че е нормално, но все пак да попитам  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Та моята щерка напоследък постоянно ме бомбардирва с този въпрос  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Аз по принцип нямам нищо против да давам отговори, даже все ги измислям едни такива интересни и получителни, нопонякога се усещам че  незнам какво да отговоря. И то защото каквото и обяснение да дам по дадената тема, пак следва това "Защо". Всъщност страшното е, че често я хващам изобщо да не се заслушва в това което казвам. Та значи аз давам обяснения, тя не ги чува, но бърза да зададе следващия си въпрос "Защо?"
Например:
Връщаме се от градина.
Аз: Хайде да съблечем якето и да събуем обувките.
Тя: Защо?
Аз: Защото те са за навън, а къщи ще обуем пантофките...
Тя: Защо?
И така може да си продължим до утре.......
Просто понякога ми се струва, че малко прекалява с това "защо".
При вас има ли нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 603
не се притеснявай мила,това е нормално за тази възраст и ние с баткото минахме през този период,та и сега има такива моменти на "Защо?".Наистина понякога е досадно и писва,но какво да се прави-любознателни са децата и сега всичко им е интересно. Въоръжи се с търпение и отговаряй,дори и измисллени отговори понякога.Знам,че за децата е важно да им се обясни,та дори и да не разберат смисъла  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 364
Дъщеря ми е на тази възраст и тя понякога прекалява с въпросите или с "Защо". Това не ме изнервя чак толкова....колкото като започне да вика "мамо, мамо, мамо....аз съм в стаята и като иска нещо да ми каже започва силно да вика мамо, мамо, мамо.... трябва да и се обадя, че тогава да ми говори. След малко пак...
А да не говорим като съм в другата стая.

# 3
  • Мнения: 8 917
Значи и аз да се приготвям след годинка Mr. Green Много са ми забавни децата като започнат да разпитват така - може би защото не съм го изпитала още на гърба си, но наистина им се радвам здраво Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 474
Да не ви разстройвам, ама мойта е на 5 и още пита  ooooh!

# 5
  • Мнения: 7 723
и аз да не ви разстройвам, ама мойта е на 7 и продължава ...

# 6
  • Мнения: 7 106
Значи и аз да се приготвям след годинка Mr. Green Много са ми забавни децата като започнат да разпитват така - може би защото не съм го изпитала още на гърба си, но наистина им се радвам здраво Mr. Green

Ти се приготви всеки момент да започне с "Това какво йе ?"  Laughing
за всяко най-мъничко, най-дребничко нещо, по 1000х пъти на ден  ooooh!.
Не по-малко смущаващо е  Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 630
В една книга попаднах на идея за безкрайните "защо" на хлапетата. Идеята е следната, когато детето попита нещо, да му се отговори не само с една дума, а да му се даде повече информация. Например нещо от рода на:
Аз: Хайде да съблечем якето и да събуем обувките.
Тя: Защо?
Аз:  Пантофките са по-чисти от обувките, с които се ходи по улицата, където има доста боклуци. Нали знаеш, че с боклуците се внасят микроби, които са  много малки и не могат да се видят, но ние можем да се разболеем заради тях. Никой не обича да е болен... (може и някакъв въпрос към детето. Какво става като си болен? или нещо подобно.).
Пробвала съм подобен разговор с 3 годишни хлапета и ... понякога Laughing има кратковременен ефект.

# 8
  • Мнения: 1 581
Да, и при нас е на дневен ред 'защо' - по 1000 пъти на ден, много пъти без въобще да пита, а просто 'защо', даже леко провлачено 'защоооо' - това е по инерция вече, не е въпросително. Обикновено много търпеливо отговарям, за всяко нещо - не съм подозирала, че имам толкова много знания за света  Laughing  и че още повече други знания ми липсват  Laughing
Започнах да ползвам и аз неговите номера обаче  Wink  И аз го питам 'защо', само че той ме отрязва много бързо със 'защото така'. И от време на време много като ми писне, и аз му отговарям 'защото така'  Grinning

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А мен пък ме пита непрекъснато"Това от какво е направено, мамо ?"..."Този от къде е дошъл ?"......

Преди малко ме попита "тази круша от какво е направена , мамо ?"...Аз:"от специален материал за круши"  #Crazy

"Ти от къде си дошла, мамо ?"
..."баба ме е родила"
"отривай баба да те роди пак, мамо"

# 10
  • Мнения: 1 733
Не се изнервяй, звучи толкова сладко Simple Smile Представям и аз един ден как ще отговарям на този въпрос Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 461
.....
Аз: Хайде да съблечем якето и да събуем обувките.
Тя: Защо?
Аз: Защото те са за навън, а къщи ще обуем пантофките...
Тя: Защо?
И така може да си продължим до утре.......
Просто понякога ми се струва, че малко прекалява с това "защо".
При вас има ли нещо подобно?........................

Мен вече като ме питат как се казваш ,отговарям"ЗАЩО"........................ Mr. Green
Точно от това което описваш........... Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 676
На средната ми дъщеря все още и се появяват такива периоди. За определено време се пита защо за почти всяко нещо. Но и минава... после пак... и така

# 13
  • София
  • Мнения: 2 162
Ние пропуснахме "защо"-тата, но ми задава същия въпрос като на Зори детенцето- Това какво е? И защо то прави така? и от сорта. А, когато най- накрая й писне завършва с важното "О, така ли"?
И да потвърдя- хич, ама хич не е забавно в един момент. Sick

# 14
  • Мнения: 3 323
При големия продължи докъм 10 - тата година , при малкия още продължава, но ако успея да го разсея с нещо друго спира .... за малко. Например ги карам да броят до 100 или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт