Кое да дам първо-жълтък или месно пюре?

  • 2 429
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Ние сме на зелен4укови от по4ти месец.Пед каза 4е е време да по4на да давам по 4етвърт жълтък в зелен4уковото и през ден да редувам месно и зелен4уково с жълтък.
Но тъй като са 2 нови храни, кое да дам първо-жълтъка или пюрето.
И като давам жълтъка отведнъж ли 4етвърт жълтък да сложа в пюрето или по-малко(то не 4е е и толкоз много, ма.....)

# 1
  • Мнения: 3 042
Аз захраних първо с жълтък, но и с месо да започнеш не е грешно. Някой майки дават жълтък доста след захранването с месо.

С жълтък захранвах като първият ден дадох няколко трохички, след пауза от един ден увеличих количеството и т.н. докото достигнах 1/4.

Само за инфо, защото още е рано при твоето бебенце. И с белтък захранвах малко по малко, но чак след годинката.

# 2
  • Мнения: 2 197
Аз по неволя започнах с месно пюре, защото моята дъщеря категорично отказваше зеленчуковите. И започна с месно, а жълтъка и го давах с плодовото пюре след обяд. Чак след месец и нещо прояде зеленчукови пюрета и вече си яде жълтъка с тях.

# 3
  • Мнения: 2 897
Първо дадох месно пюре в средата на шестия месец,а след деветия захраних със жълтък в зеленчуковото пюре Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Месно пюре, но може още малко да изчакаш  Peace

Жълтък - след годинка  Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 488
На нас педи също ни каза че вече трябва да даваме жълтък , но като гледам май ни е доста рано още  newsm12
Аз ще си почакам с тоя жълтък май.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Първо месно пюре, а жълтък - най-рано към 10-11 месец

# 7
  • Мнения: 5 362
Давам жълтък от края на 5-я месец.Малко след това започнах и с месните пюрета.Не виждам причина да се чака толкова много за жълтъка,както другите мами са писали Thinking

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първо месно пюре, а жълтък - най-рано към 10-11 месец
Аз дори месното го включих в края на седми месец

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Месо  Peace

# 10
  • Мнения: 509
Първо месно пюре,а след него жълтък. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 817
Месно му давам от 7-я месец,а жълтък ще започна да му давам след 15-я месец,по препоръка на педиатърката.

# 12
  • Мнения: 120
Ние започнахме с месно пюре след 7м. и половина,а жълтък все още не съм давала.Какъв е този зор да се дава жълтък на 6м...незнам Rolling Eyesи то през ден #CrazyПо-голямата част от педиатрите все още си я карат по старому..ами да вземат да попрочетат това онова Naughty

# 13
  • Мнения: 120
Месно му давам от 7-я месец,а жълтък ще започна да му давам след 15-я месец,по препоръка на педиатърката.
Пожелавам на всеки такъв педиатър Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457
Месно пюре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт