Мезотерапия

  • 85 085
  • 98
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Някой чувал ли е за този последен "писък" в естетичната хирургия?


Какво представлява?
Това е директно вливане в дермата (горният пласт на кожата) на коктейл от вещества, активно влияещи върху разграждането на мазнините и тяхното извеждане от организма, както и такива, които поддържат млад и стегнат вид на кожата. Мезотерапията е най-резултатният и траен метод, съществуващ днес, за намаляване и премахване на целулит, натрупани мазнини, или за подмладяване на кожата. Той е прекрасна алтернатива на липосукцията или друг вид интервенция.

Къде се прилага мезотерапията?
Върху всички засегнати от целулит участъци, а на лицето - за по-стегната и млада кожа.

Колко често трябва да се прави?
Целулитът е натрупване на дегенеративна мастна тъкан, която често задържа вода. Това нарушение се дължи на различни причини, като нарушена венозна или артериална циркулация, хормонален дисбаланс и проблеми в лимфния дренаж. Мастните депа притискат съдовете, нарушават кръвната и лимфна циркулация и водят до задържане на токсини в тъканите. В резултат се получава оток и дегенерация на влакната на съединителната тъкан и типичната неравна повърхност, позната като "портокалова кожа".

С мезотерапията се провежда четириетапно лечение на целулита:
-намаляване отока на мастната тъкан
-възстановяване на ефективна микроциркулация
-изхвърляне на отпадъчните продукти чрез липолиза
-реструктуриране и предпазване на съединителната тъкан

Мезотерапията се използва и за:
-Предотвратяване на отпускане на млада и здрава кожа
-Повишаване еластичността на кожа, преждевременно увредена от външни фактори
-За стягане на кожа, отпусната в резултат от резки промени в теглото (диети, бременност, липосукция)
-След антицелулитна терапия

Ефектът е видим още след първата процедура, но целия курс на лечение изисква 3 до 4 процедури през 10 дни.
Целият курс на лечение е 2-3 процедури през около месец. Eфектът около 1 година,след което процедурата се повторя веднъж годишно.

Някой правил ли е тази процедура или има ли инфо от по близък източник?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Побут....

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
Това не е чак толкова "нова" терапия. Четох доста /преди време/ по въпроса, но се отказах да пробвам
1. Ефект - никой не гарантира - само обещават
2. Навлизането на игличките е в рамките на 3-4 см, т.е. само сини ти прави
3. Процедурите са доста скъпи - курса за лечение излиза доста солен - но ако човек е решил - прежалва парите.

# 3
  • Мнения: 206
Преди два дни си направих първата процедура.
За цялостния ефект ще споделя след три месеца.. Hug

# 4
  • Мнения: 472
В Бургас гледах в "Джимбо",че се извършват тези процедури.Ходих да поразпитам миналата година:
-цената на 1процедура беше о/ло 150лв.
-но мисля за лечение на целулита трябвали повече от 2-3 процедури.
Някъде четох тема за целулита и бяха изброени начините за лечението му и ефикасността им-мезотерапията не беше сред най ефикасните.
Мисля че по-ефикасни бяха процедурите с LPG и масажите.

# 5
  • Мнения: 206
Дорета, аз не правя тези процедури за целулит - не, че го нямам.... Tired
Идеята е изпъване на лице, тоест бръчки, и не само.
Иначе вероятно си права за ефективността.

# 6
  • Мнения: 1 531
аз знам за два случая на жени, починали след мезотерапия в чужбина. едната е направила алергичен шок към обезболяващото средство, макар че са я тестували и в центъра, където е била не са имали възможност да и направят реанимация и е починала. другата е направила някакъв проблем със сърцето, пак от обезболяващото. та , ако си правите мезотерапия, момичете, идете в клиника, където има възможности.

# 7
  • Мнения: 2 759
     Аз пък съм чела, че резултата е видим след 10-15 процедури... Ако има резултат, де...

# 8
  • Мнения: 206
аз знам за два случая на жени, починали след мезотерапия в чужбина. едната е направила алергичен шок към обезболяващото средство, макар че са я тестували и в центъра, където е била не са имали възможност да и направят реанимация и е починала. другата е направила някакъв проблем със сърцето, пак от обезболяващото. та , ако си правите мезотерапия, момичете, идете в клиника, където има възможности.

Усмихна ме... Знаеш ли всъщност какво представлява мезотерапията? И изобщо дали се слага обезболяващо и какво? Недей плаши така хората от некомпетентност, моля те... Hug

А иначе всеки може да почине от всичко...  Tired, но това вече отива в посока философия.

# 9
  • Мнения: 206
     Аз пък съм чела, че резултата е видим след 10-15 процедури... Ако има резултат, де...

За съжаление си безкрайно права - никой не дава за нищо гаранции.
И все пак всички опитваме. Защо ли... Flutter

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Преди два дни си направих първата процедура.
За цялостния ефект ще споделя след три месеца.. Hug

Колко процедури трябва да направиш, през какъв период от време и колко струва целия курс?

# 11
  • Мнения: 817
Аз пък съм много доволна от метода.Вече от две години си правя мезо на лице.Аз си правя коктейл витамини ,като последния път ми сложиха и малко хиалуронова киселина.Ефекта е страхотен..........
За целулит също съм си правила ,но е хубаво да се комбинира с LPG или друг вакум масаж ,така освен ,че се ускорява процеса се разнася и по равномерно ................При мен ефект имаше ,но не съм сигурна дали от самата мезотерапия или от комбинацията с вакум масажа Rolling Eyes Laughing
В момента абсолютен хит и мезото за тяло със екстракт от соев лецитин/алтернатива на липусукцията/ ,доста е скъпо /1000-1300лв/на зона,но ефекта е видим след второто бодене ,както и за лице с коктейл от стлолови клетки ,до месец ще го има и тук в БГ.За цената все още не съм сигурна newsm78

# 12
  • Мнения: 206
Преди два дни си направих първата процедура.
За цялостния ефект ще споделя след три месеца.. Hug

Колко процедури трябва да направиш, през какъв период от време и колко струва целия курс?

Миленика, препоръчителният курс е 4 процедури, през един месец. На мен лекарката ми вкарва със спринцовка именно хиалуронова киселина, за която говори мамче-миа. Малко е непирятно, но няма начин. Следващите два-три дни има бабунки, които после минават. От приятели знам, че ефектът е наистина много добър.
Цената на процедура е между 60 и 80 лева, в зависимост от третираната зона. Аз правя за 80 лева, включително и шията, без да се жали материала. Подчертавам, че това е в Пловдив и претендирам цената да е наистина много, много добра.
Паралелно правя и химичен пилинг, също през месец - тоест двете процедури се разминават с две седмици. Така ми го е назначила дерматоложката - за щадене и по-добър ефект, без драстично третиране.
Надявам се да съм ти била полезна... Hug
И стискай палци да съм супер след три месеца... Flutter

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
dare , стискам ти палци да си доволна от процедурите.  bouquet

Всъщност, ти правиш мезотерапия на лицето и шията?   
Мисля, че цената е повече от добра, понеже аз съм чувала за цена от 120лв. на процедура.

Някой правил ли е мезотерапия на коремна област или бедра?

# 14
  • Мнения: 278
Здравейте!

И аз се запалих на тема мезотерапия! Иска ми се да пробвам за намаляване на обиколките и целулта. Има ли доволни? Споделете резултати!

Общи условия

Активация на акаунт