Воловани /бушета/ от бутер тесто?

  • 5 453
  • 7
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 410
Питането ми е до всички мами, които са ги правили. Знам, че се изрязват кръгчета - едното с дупка по средата и се залепва върху другото, което е без дупка. Следва печене. Но, въпросът ми е - не се ли надуват много и не се ли обезформят тези т.н. воловани? Има ли някаква специална техника при приготвянето или печенето, за да останат красиви като по картинките?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Ето една рецепта... не мисля, че има нещо специално като техника Thinking ...аз още не съм се пробвала.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 410
Да, точно от там се вдъхнових и аз, но знам че като се пече бутер тестото се надига, та затова се замислих дали не се обезформя newsm78

# 3
Лошото е, че в България, бутер тестото, което се продава, е малко по- различно, според мен, и наистина бухва твърде много и нещата се обезформят... Така че, по -скоро зависи от продукта, а не от технологията. Може би добре да разточиш малко тестото преди това, та да се сплеска и да не се надуе много. Успех !

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Може би, както казва Вилион не е лошо да се разточи леко.... иначе щом Марианката( не че тя не е супер майстор) ги е докарала такива готини, сигурно не е невъзможно...ама и аз не съм се втурнала поради същите притеснения..

# 5
  • София
  • Мнения: 17 142
Аз съм чела (но не съм го пробвала), че като се пекат тези воловани, в дупката се слагат бобчета (в смисъл зрънца боб), точно за да  не се надува там.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
Снощи бяхме на гости у зълва ми и тя беше правила бушета. Предполагам, че беше разточила тестото, защото нейните бяха станали по-ниски. Тя ги прави още по-лесно от тези, които са показани. Изрязва едно кръгче, а в средата изрязва едно по-малко, но не до долу. Като се изпекат маха капачето и ги пълни.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Аз правих воловани миналата коледаот бутертестото на Бела и станаха разкошни. Правих ги за първи път и ето моите коментари: за да използвам максимум тесто, вместо на кръгчета ги правех на квадратчета; 2 пласта (едн основа и едо капаче) са напълно достатъчни; слепвах и с жълтък, но нез жълтък прилепнаха по-добре; вътре ги пълних със смес от гъби и кашкавал и топли (или притоплени в МВ) са страхотно  мезе.

Общи условия

Активация на акаунт