Помагайте!!! Май ми намалява кърмата?

  • 695
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Майки, страшно много съм притеснена. Имам чувството, че кърмата ми намалява.  Гърдите ми са станали значително меки, като си цедя гърдата, противоположна на тази, от която съм кърмила излизат около 20 мл само.
От бебко не мога да се оплача. Той спинка, папка, не мърмори. Спи от 19.00 ч. вечерта чак до 7.00 сутринта. Това, което също ме притеснява е че яде само 5 пъти на ден.
Другото притеснително е че за един месец сме качили само 420 гр. и 6 см?!
Но гърдите ми са омекнали, ако някой има идея как да си стимулирам лактацията, моля да помага?!

# 1
  • Мнения: 152
За един месец цели 6 см! Браво на юнака!  Hug
За увеличаването на кърмата най-сигурното е да слагаш бебчето по-често на гърдата, за да започнеш да произвеждаш повече или да се цедиш по-дълго, дори и да не пуска. Други стимуланти са чая за лактация /на Хип или български/, мюсли /овесени ядки/, бирена мая, варено жито, ядки /без фъстъци/, боза. И изпивай две чаши вода половин час преди кърмене.
Надявам се да съм ти била полезна. Успех!  Heart Eyes
Прочети темата за лактационните кризи в библиотеката. Гледам че бебчо е на 40 дни, а при нас тогава се случи да не стига кърмата.

# 2
  • Мнения: 526
Благодаря ти!
За всичко си е имало подробен отговор в Библиотеката.
Най-вероятно проблемът ми идва от ранното въвеждане на биберон-залъгалка.

# 3
  • Мнения: 67
Здравей Деси!!
И аз имам същия проблем,имам 4увството 4е кърмата ми намалява.Просто спря,все едно си врътнал кран4ето на мивката,докато имах доста изведнъж нъцки.Разликата е 4е цедя около 80мл. и от двете но не и стига,а някои път няма изобщо най-ве4е към 17-18.00 4аса.За наддаването-ние наддадохме 650гр.и 4см. за 10 дена,беше се запекла от кърмата ми и сега направо съм сасипана,ще направя вси4ко само да я кърмя.По4нах да цедя както 4етох тук някаде,слагам я пове4е на гърда детенцето дърпа,дърпа,но се умаря.Сега след два дни мъки,гърдите ми като ги пипнеш-пълни,но излиза кърмата със зор,така 4е първо изцеждам 10гр.от гърдата да се отпушат каналите и 4ак тогава я слагам ,някои майки ще ме упрекнат за това и ще кажат 4е то само ги отпушва ама не мами аз със помпата едвам ги отпушвам пък какво остава детето.Не мога да намеря обяснение за ситуацията в която се намирам и се 4увствам много объркана.ОФФФФф ,даже не мога да ви обясня то4но ситуацията.
Деси извинявай 4е ти ползвам темата,но няма смисъл да има две еднакви теми   bouquet  bouquet  bouquet

ПП.Някой ще каже 4е каналите ми са запушени или 4е няма смисъл да се оплаквам нали са мипълни гърдите,но искам да каже 4е през пове4ето времи гърдите ми са меки и празни.

# 4
  • Мнения: 346
ако искаш да имаш повече кърма, му давай да суче нощем, без да го будиш в интервала между 2- 8 сутринта

# 5
  • Мнения: 185
Мили майчета, много искам да ви вдъхна кураж, и аз минах през много терзания, когато бяхме на вашата възраст.  Hug
Деси, нормално е да ти омекнат гърдите, лактацията ти започва да се нагажда към нуждите на бебо. Ти, виждам , си изчела много, затова искам просто да те подкрепя, слагай бебчо да цока колкото можеш по - често, според мен това е решението.
Rusavelka, на мен ми звучи не като запушени канали, а като липса на рефлекс на потичане. Можеш да го стимулираш - напр. топъл душ. Потърси на търсачката, мисля, че има много изписано по темата.
Желая ви търпение и успех!

# 6
  • Мнения: 11
ако искаш да имаш повече кърма, му давай да суче нощем, без да го будиш в интервала между 2- 8 сутринта


a kakvi technosti pomagat za uvelichenie na kurmata

# 7
  • Мнения: 2 829
Всякакви течности, важното е да пиеш по 1.5-3 литра вода на ден. Още веднъж- нормално е гърдите ви да омекнат след 1-вия месец, това не значи че кърмата е намаляла!!! Моите гърди ги усещам много меки, никакво напрежение нямам, съвсем като празни, оше от края на 1-вия месец! не ми се пълнят даже сутрин. И въпреки това бебчо наддава като прасенце Laughing
Цеденето също не може да е критерий, аз лично нищо не мога да изцедя.
rusavelka, кърмените бебета понякога акат веднъж на 2-7 дена, ако акото е меко и бебето не се мъчи нямаш повод за тревога. А за цеденето-ако това помага не виждам нищо лошо да изцеждаш по 20 гр. преди кърмене.
Момичета, курмете си бебетата спокойно, винаги когато са гладни и се доверете на природата че ще свърши останалото. И следете дали пишкат нормално

# 8
  • Варна
  • Мнения: 237
Наистина има моменти, когато ти се струва, че кърмата намалява (т.нар. лактационни кризи- и аз се успокоих като прочетох тук за тях). При мен помагаха: натур. сок, боза, повечко вода, овесени ядки, лактогонния чай (българския, имам и на Хип, но не съм стигнала до него още) и Рицинус (хомеопатичното). За отпушване на каналите (Bryonia- хомеопатично), но не винаги помпата е критерии- с нея неможе да се изцеди така, както суче бебето (особено моята, която е от най-обикновените). Аз се бях запушила и вдигнах температура и Брьонията ми помогна много. А за залъгалката- моята бебка си я ползва редовно, но си суче нормално и с апетит !!!

# 9
  • Мнения: 549
И аз искам да кажа ,че не мога да изцедя и 10гр.а сме само на кърма и то вече пети месец и принцесата си наддава много добре.Така че мисля това не е критерии.

# 10
  • Мнения: 232
Мили майчета, много искам да ви вдъхна кураж, и аз минах през много терзания, когато бяхме на вашата възраст.  Hug
Деси, нормално е да ти омекнат гърдите, лактацията ти започва да се нагажда към нуждите на бебо. Ти, виждам , си изчела много, затова искам просто да те подкрепя, слагай бебчо да цока колкото можеш по - често, според мен това е решението.
Rusavelka, на мен ми звучи не като запушени канали, а като липса на рефлекс на потичане. Можеш да го стимулираш - напр. топъл душ. Потърси на търсачката, мисля, че има много изписано по темата.
Желая ви търпение и успех!
ИМАХ И АЗ ПРЕДИ ВРЕМЕТЕЗИ ПРОБЛЕМИ И ТОВА Е РЕШЕНИЕТО - ПОМАГА.УСПЕХ МОМИЧЕТА! newsm10  love001  love001  love001

Общи условия

Активация на акаунт