Едностранно пропускливи огледала

  • 7 659
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Дори не съм сигурна дали така се казват Simple Smile Може ли да ми каже някой дали има в България къде да се поръчат такива огледала тип "стая за разпит" - от едната страна огледало, от другата прозрачно. Приятелят ми си е наумил да си прави така някои от стените на банята, та търсим варианти. Друг вариант е да се облепи с подобен вид фолио.
Дали няма някои по-нестандартен дизайнер да ни светне дали ще се получи нещо прилично така  Simple Smile
Мисля, че беше подтикнат от ето ето тази картинка

Предварително благодаря !

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Невероятна тоалетна  Joy   Joy   Joy
По въпроса-няма начин да ги няма в България тези стъкла,живеем в съвременният свят все пак,просто разбери как точно се казват този тип стъкла и пусни името в Google.

# 2
  • Мнения: 1 655
Виждала съм врата на баня направена от PVC рамка и такова стъкло. Предполагам, че във фирмите за PVC дограма ще могат да ти помогнат.

# 3
  • Мнения: 5 393
http://catalog.bg/branch.php?id=793
Ако има изобщо в България такова стъкло, ще го има в Кристиан-Нейко.Обади се и питай,те са най-големите вносители на стъкло в България.
Снимката е супер. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 267
Много ви благодаря за отзивчивостта  Hug Hug  bouquet

Аз по принцип не съм се съмнявала, че ще го има в България, но тъй като той си порчъва дограмата от Salamander и те са му казали, че не могат да му направят тази поръчка, тъй като няма откъде да намерят такова стъкло в България. Та дали е вярно, или ги мързи, това искахме да проверим. А и наистина не знам как се казват (официалното им наименование) а доста търсих в Гугъл.

Мечо Пух, много благодаря за фирмата, ще проверим непременно!

# 5
  • Мнения: 5 668
newsm62 newsm62 newsm62Стана ми смешно за идеята която ми хрумна да ти дам. Що не питате /ако имате някой приятел/ в полицията откъде са им огледалата в стаите за разпит. Знаеш ли пък може да Ви упътят People Cop People Cop People Cop

# 6
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Лятно тракия отзад в уличките ама убийме не си спомням коя има фирма за обзавеждане за баня-душ-кабината ни е от там. Та там гледах цяла душ-кабина от такъв материал-не е стъкло със сигурност.Предлагаха и преградни стени-същите та ако имаш познати в квартала или ти се обикаля потърси ги. Спомням си,че беше ъглов магазина и доста голям ама аз редовно се губя Embarassed из този квартал тъй,че хич ме няма в обясненията. 

# 7
  • Мнения: 267
Лятно тракия отзад в уличките ама убийме не си спомням коя има фирма за обзавеждане за баня-душ-кабината ни е от там. Та там гледах цяла душ-кабина от такъв материал-не е стъкло със сигурност.Предлагаха и преградни стени-същите та ако имаш познати в квартала или ти се обикаля потърси ги. Спомням си,че беше ъглов магазина и доста голям ама аз редовно се губя Embarassed из този квартал тъй,че хич ме няма в обясненията. 

Много ти благодаря !!!   bouquet
Ние днес установихме, че всъщност само такова стъкло няма да свърши работа, защото просто зависи от светлината. И ако в банята е светло, а навън не - то 100 % ще се вижда вътре в банята. Но щом има направено такова, значи са го измислии хората ! Мерси отново

# 8
  • Мнения: 8 917
Преди време гледахме тип плочки, които се слагат в банята и служат за огледало - много странни и оригинални. Освен това бяха от материал, който не задържа влага и така няма как да се "изпоти" огледалото Peace

# 9
  • София/Перник
  • Мнения: 979
...Ние днес установихме, че всъщност само такова стъкло няма да свърши работа, защото просто зависи от светлината. И ако в банята е светло, а навън не - то 100 % ще се вижда вътре в банята. Но щом има направено такова, значи са го измислии хората ! Мерси отново

Чета темата почти през целия ден и се забавлявам Simple Smile Приятеля ти какво иска да постигне, стана ми интересно?

Та сега да попитам - какво "такова" има измислено?
Това стъкло е едно най-обикновено стъкло, но с нанесен отражателен слой. И като гледаш отвън го виждаш като огледало, като гледаш отвътре виждаш навън, без да те виждат теб. Но това става единствено през деня.
Вечер щом светнеш лампите вътре се виждаш и отвън. Такива са стъклата на много от небостъргачите в САЩ, оцветени в най-различни нюанси - от сребърно до златно...

На разпитите, ако не си забелязала хората, които наблюдават отзад са все в тъмни стаички, а разпитвания е на светло. Както и при разпознавателните операции е същата постановка.
Просто друг вид стъкло не е измислено, пък и няма как да бъде  Peace Ако успеете да направите такова - ще сте откриватели!

Има стъклопакети, които могат от прозрачни да стават непрозрачни, или с картинка; в БГ не зная дали изобщо се предлагат. Но те нямат нищо общо с посочената идея Simple Smile

# 10
  • Мнения: 267
Да, точно за въпросната светлина се усетихме сутринта.
А какво иска да постигне - казах - нещо с идеята на снимката по-горе. Но все пак това е снимка само, въпросната тоалетна може и да не работи вечер, когато навън не е светло. Понеже не съм наясно, затова попитах,защото може все пак някой да е чувал/виждал/да е наясно с тази идея.
Мисля, че ако бях наясно, че няма такова, каквото търсим, нямаше да пусна тема.
Мерси за разяснението иначе.

В крайна сметка не съм архитект, не се занимавам със стъклопакети или неща, с които ти си запозната, затова и търся по-компетентно мнение

# 11
  • Мнения: 267
Ще го направим с фолио. При него няма значение светлината, докато при стъклата явно има голямо. С фолиото ще стане точно такъв ефект (по думи на разбирач). Живот и здраве като си я направи, ще пуснем снимки Simple Smile
Благодаря пак на всички и искрено се радвам, че забавлявах някои от вас цял ден Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитирам мъжа ми: Този ефект се постига с огледално фолио и резултата е много по добър отколкото с огледално стъкло. Но при всички случай трябва да има разлика в светлината, т.е. помещението в което ще се гледа трябва задължително да е по-светло от това, от което се гледа

Който не чете цялата тема, така е Embarassed Чак сега видях, че са ти отговорили много изчерпателно Crazy

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Дребна подсказка... Нали се сещате, в къщата на "Биг Брадър" има огромни "огледални стъкла"... Зад тях са една голяма част от камерите... Но пак го има проблема със светлината... Зад тях трябва да е тъмно, иначе ще се вижда и в двете посоки...
newsm10



П.С. Обаче едностранно прозрачната тоалетна и на мен много ми хареса...

Общи условия

Активация на акаунт