А какво можем да направим ние?

  • 1 911
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Ето примерно за този Даниел, двегодишното детенце със синините.
Какво можем да направим за него конкретно?

# 1
  • Мнения: 4 195
ами аз се опитах - мислех че е още във втора градска и исках да ида при него. Ще се опитам да разбера в кой дом ще ги настанят - и така уили иначе си висим по домовете - просто ще идем и при него и ще му дадем частица любов и внимание............
а ако намерим и милото му майче и НАСИЛА я накарам да му подпише документите за отказ и за децата се намерят добри семейства - тогава може и да сме направили нещо конкретно.
някой във форума знаеше къде живеят - нека даде адреса, моля #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 5 877
Може ли да й отнемат по съдебен път родителските права?

# 3
  • Мнения: 4 978
Мисля, че да - закона дава такова право.

# 4
  • Мнения: 6 206
Може ли да й отнемат по съдебен път родителските права?
Дано може, но едва ли.
А те са четири и толкова милички.
Направо не знам, братчетата бяха като картинки, а момиченцето беше като животинче уплашено.

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз лично мога да организирам група мутри да я пребият да разбере как се е чувствало детенцето...
Сори, нищо позитивно и умно не мога да кажа и мога да мисля само за отмъщение. Прости ми, Господи! Praynig

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И още нещо - къде са били съседите, околните, роднини някакви? Все пак те не са живели изолирани от света, сигурно има и други хора, които са знаели за случая??! Къде са били те???
И те са за бой...

# 7
  • Мнения: 4 195
Линде ти си спец в писане на такива писма - спретни едно а ние ще го подпише, моля те Praynig

# 8
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Какво да пиша в писмото?

И още - освен конкретния случай, трябва да имаме принципни искания - за отнемането на децата от родители, които ги малтретират, за санкции спрямо родителите... Някои знае ли как стоят нещата в момента?

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 23:13 от MardiGras

# 9
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Тези деца ,ще имат нужда от мляко ,плодове и храна.И дрехи сигурно.Някакви витамини .Ох,ве4е и аз незнам.Какво ще дадът да се внесе в болницата?

# 10
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Уважаеми.....,

Едно българско дете бе пребито почти до смърт от биологичната си майка. Поредното българско дете. Дете, което някое друго семейство чака с години; дете, не усетило майчина ласка; дете, чиято психика ще остане увредена трайно.

Ние, настоящите и бъдещи майки на България настояваме:
1. Да бъдат отнети родителските права на майката незабавно.
2. Майката да бъде санкционирана според Закона... (тук трябва да се цитира Закон)
3. Държавата да осигури психолози за работа с децата от семейството за период поне от 5 години.
.......................................
и какво още?
Най-добре ще е да се включи Додо, да каже какво предвижда Законът в такива случай и дали нашата намеса ще е от полза и под каква форма ще е най-полезна тя.   Тя е най-наясно с подбни казуси, затова нека не пишем прибързани емоционални писма, а да обмислим нещата.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 604
И аз ще подпиша писмото и каквото мога ще направя. Само кажете какво

# 12
  • София
  • Мнения: 5 604
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/31973.html
Това е закона за закрила на детето, но в него няма смисъл , след като ние трябва да разчитаме на държавата да го спазва. Моля мамите юристки да се произнесат какво може да се направи за да не се връщат тези деца на майка им

# 13
  • Мнения: 3 861
Анда, могат да се отнемат родителските права. Борис Велчев е заявил, че ще се самосезира и ще и отнеме правата върху децата и ще направи всичко за да лежи тя в затвора за максималния срок, който за съжаление е само 1 година, дано наистина го направи Praynig

Много ми е мъчно, цял ден съм разбита, като парцал, на всичкото отгоре суровия видеоматериал и за двете деца ми мина през ръцете и просто не съм на себе си, не мога да се успокоя и цял ден плача, яд ме е , че съм безсилна и не мога  нищо да направя, господи... милите деца  Cry

# 14
  • Мнения: 1 547
Аз не съм юрист, но според мен в една такава подписка или декларация, или както се нарича, трябва да се настоява за промени в Закона за закрила на детето и в процедурата по решаването на подобни казуси. Бюрокрацията при случаи на доказано малтретиране на дете да бъде сведена до минимум и да съществува ефективна и бърза схема сигнал - проверка - съдебно решение - мерки.

Наказанието да е повече от година, защото не ми се вижда редно това да е максималния срок за излежаване, понякога става въпрос за трайно осакатени или психически травмирани деца, все пак.

Това с отглеждането в "семейна среда" също е странно - майката пребива сина си, но по презумпция най-доброто място за това дете е собственото му семейство и затова социалните и го връщат.

Да се уреди въпросът с деца, оставени на произвола на съдбата от родителите си, които обаче не се отказват от тях и по този начин обричат шанса им да бъдат осиновени или настанени в приемно семейство. Да има някаква "давност" на родителските права, да речем - да се губят, ако в продължение на 3-4-5 години не си се грижил и не си се интересувал от детето си. Процедурата по осиновяване също плаче за спешни мерки.

Това няма много общо, но ще го напиша - надбавки за деца да се полагат само на семейства с доказан месечен доход, поне на единия родител или пък с платени осигуровки, или не знам... нещо, което да възспре множенето на малцинствените групи с едничката заветна цел да се докопат до 100 лв. повече на месец. Ето, тази жена... дете след дете - за 18лв. на месец, толкова струва за нея живота им.

Под друга точка може да е настояването за отпускане на повече средства от държавата за Агенцията за закрила на детето. Предвидените такива са крайно недостатъчни, главно за наемането на повече квалифицирани кадри - ако не ме лъже паметта, в момента на 2000 деца се пада 1 служител на Агенцията.

Това се сещам засега. Простете, ако някъде съм сбъркала термин или друго  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт