Кърмата ми е малко, а не ще АМ

  • 483
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Моля за съвет мамите, които са преминали от хранене с кърма към хранене с АД. Моята хубавица е на 5 месеца и половина и до този момент бяхме само на кърма - без сок и вода. Кърмата давам изцедена, защото още в началото на успя да засуче а и аз съм с плоски зърна. До този момент добре, но бебка расте и почна да папка много, а кърмата ми не стига, колкото и често да се изцеждам. Принудих се да започна да я захранвам малко по малко с пюре на обяд, а вечерното хранене постепенно заменям с адаптирано мляко. Проблемът обаче е, че госпожицата не ще и да помирише Ам - плюе сърди се и плаче, невъзможно е да я нахраня. Пробвала съм засега с НАН - ХА и НАН - 1 резултатът е един и същи. Мисля утре да взема за проба Аптамил, чувала съм, че бебчетата много го харесват. Също знам, че не е много хубаво да се сменят безразборно адаптираните млека. Моля ви посъветвайте ме какво да правя, да сменя ли с друго мляко или да я мъча с този НАН.

# 1
  • Мнения: 2 829
Първо искам да изкажа възхищението си че си издържала толкова дълго да цедиш!! за мен е толкова уморително, че не бих се справила.
Относно адаптираните млека, може би е добра идея да попиташ в съседния форум, там майките вероятно ще могат да са ти по-полезни.
И накрая една малко щура идея ако искаш да си увеличиш кърмата, може би ще можеш да вземеш някое кърмаче "на заем" да суче след като се изцедиш, вероятно така количеството на кърмата ти ще се увеличи. Това само ако не ти е писнало вече от цедене, разбира се!

# 2
  • Мнения: 2 829
Какво става? Решихте ли проблема някак?
Поздрави и Hug

# 3
  • Мнения: 104
Ами все още го разрешаваме. ЗА през деня имам кърма, но вечерното хранене е кошмар. Днес съм поръчала на мъжа ми да вземе Аптамил и ще пробвам с него, дано го хареса.

# 4
  • София
  • Мнения: 134
Имахме същият проблем. Кърмата ми намаля, когато бебка беше на 5 мес. Пробвах първо с НАН1. Потърсваше се от отвращение. Смених с Аптамил1 - същата история. Признаваше само кърма. Допитах се до педиатърката. Каза, че има деца, които не искат АМ и минават директно на кисело. Не исках да давам кисело и упорито предлагах АМ - започна да изпива 10-20 мл, докато се усети. Това обаче не ме устройваше. Купих Милумил1. Една нощ се излъга и изпи 120 мл. Беше точно на 6 мес. Постепенно намалих кърменията. Сега сме само на АМ - Милумил2.
Така, че пробвай нощно време, когато е гладна и и се спи. Желая ти успех!  Peace

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 14:42 от rapan4e

# 5
  • Мнения: 104
И аз това правя, оставям адаптираното мляко за вечерното хранене, като преди това я успивам и така в полусънено състояние изпива около 100 грама НАН 1. Но това е временно разрешенние на проблема. Като ми спре кърмата какво ще й давам? Не искам да я захранвам с кисело или прясно мляко. Каката е на 1 год и 9 месеца и още пие адаптирано. Ох, дано успея с Аптамила. Рапанче, този Милумил не е ли за проблемни деца, които не наддават добре. Чувала съм също че било доста мазничко това мляко.

# 6
  • Мнения: 2 829
Ами не се тревожи толкова, вероятно докато кърмата ти спре бебчето вече ще е свикнало с вкуса на АМ. Все пак не мисля че ще ти спре изведнъж. По-добре не се тревожи за проблема преди да е възникнал Grinning
Радвам се че си намерила приемливо решение засега, дано постепенно да се нагодят нещата.

# 7
  • Мнения: 1 030
Аз днес опитах Ам за пръв път,сложих малко в кашата. Реших и аз да го опитам - ужасен вкус! Кърмата е много по-приятна!

# 8
  • Мнения: 104
То зависи и от марката АМ. НАН-а например е отвратителен на вкус, въпреки че на мен и кърмата не ми харесва особено. Сега я мъча с Аптамил, той е по-близък по вкус до кърмата, поне така ми се струва. ЗАбелязах обаче друго интересно, като й дам кърма си изкарва спокойно 3 часа понякога и повече до следващото хранене, а след АМ по-бързо огладнява. Аз мислех че е обратното

Общи условия

Активация на акаунт