Не поради изгрева му има светлина, не поради залеза му има тъмнина

  • 2 152
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
...неназовимо, то е майка на всички неща.


С развалянето на времето човек се настройва философски. Снощи присъствах служебно на лекция за даоистката поезия и ми стана много приятно, спомних си га бяхме динозаври и се увличахме по такива неща. Не беше лошо  Grinning

А коя е вашата любима философия за ноември?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Мечтай си едно, а върши съвсем друго и накрая виж какво ще излезе ... - Роджър Зелазни, Деветте принца на Амбър

Мен ноември ме върна към стари книжки в библиотеката на фентъзи тематика ... Blush Приказки за пораснали деца ....

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Философията ми за Ноември е повече дръвца в печката и месо във фурната  Grinning

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
"Опитвай се да грееш, не да засенчваш......слънцето няма сянка "...това е от мен....тъпичко, но толкова мога......И също ... "да не ни се случва никога да видим сянката на слънцето ".... ooooh!

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Анде, ще ти оплескам леко темата, но вчера прочетох една философия, която ме радва много:)
"Ако ти бръкна с пръст в г*за, и двамата ще сме с пръст в г*за".

Не е много изискано, но пък е толкова вярно...Simple Smile))

# 5
  • Мнения: 801
Философията ми за Ноември е повече дръвца в печката и месо във фурната  Grinning
хахахаха.....значи чревоугодничество,а,хмм,не е лошо
при мен за ноември е:  Безгранично Пространство (диамантен път на будизма) и Радост(дъщеря ми)

# 6
  • Мнения: 2 792
Мечтай си едно, а върши съвсем друго и накрая виж какво ще излезе ... - Роджър Зелазни, Деветте принца на Амбър


 Това е пълен офф  Embarassed, но ми се прииска да се изфукам, лятото на една от сергиите с книжки, си закупих цялата колекция от "Хрониките на Амбър" със специална кутия, в която да се държат, само за 20 лв., разбира се веднага си ги препрочетох  Laughing

 Иначе май нямам специална ноемврийска философия, освен да изпадам във възторг от всеки слънчев ден.

# 7
  • Мнения: 15 619
Философията ми за Ноември, Декември, Януари, Февруари, Март, че и за  Април е:
 Вънка леден вятър вее,
мене печката ме грее.    Mr. Green                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нямам време и желания за философии поради липса на време - НАЧАЛО НА ПРАЗНИЦИТЕ Е!
Зареждат се от началото на месеца до Коледа - 6 броя Simple Smile
А и има особено спокойствие и величие в есента /когато не е мокро и ураганно, де/

# 9
  • Мнения: 412
'...there are no victories
in all our histories, without love...'


ми беше настроението, с което посрещнах ноември  Wink

от два-три дни ме озвучават едни много хубави думи от "Павана за една акула" - приятна книга на една каталунка...Ще преразкажа  Rolling Eyes

...интелигентността, за разлика от насилието, което се среща в бруталната природа, ловува само за да малтретира. Интелигентността нанася рани, невидими върху тялото, но те оставят белези в душата завинаги...

и съм в някакво prethanksgiving настроение, в което мисля дали не съм навредиле (не)интелигентно някому някак...

Много е хубаво това за слънцето  Heart Eyes

И третата линия на ноемврийската ми философия е (на запад от дао)

'the other as mother'

Така...да обясня - ако се разглежда сериозно концепцията за прераждането, математически достоверно е да се предположи, че в някакъв момент във времето между двама души е имало връзка майка - дете (или обратно) и ако потърсиш в себе си спомена за тази връзка, ще имаш на разположение най-чист източник на любов към ...ближния най-общо. Източник, който никога не отпада.
Оптимистично някак  Grinning

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Анде, ще ти оплескам леко темата, но вчера прочетох една философия, която ме радва много:)
"Ако ти бръкна с пръст в г*за, и двамата ще сме с пръст в г*за".

Не е много изискано, но пък е толкова вярно...Simple Smile))

Ха- ха....много вярно

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
'...there are no victories
in all our histories, without love...'





Това много ми хареса. (Всъщност съм нежна душа, само се правя...)

# 12
  • Мнения: 899
"Няма добро и зло, всичко е въпрос на мислене."
 
от чичко Шекспир (който вече не е ясно чичко ли е, леля ли е или и двете, ама туй е тема на друга тема  Laughing)

# 13
  • Мнения: 412
Цитат на: daffodil
'...there are no victories
in all our histories, without love...'


Това много ми хареса. (Всъщност съм нежна душа, само се правя...)

Sting, Mad about you... Simple Smile
...и той така, като теб, само се прави   Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 685
Анде, ще ти оплескам леко темата, но вчера прочетох една философия, която ме радва много:)
"Ако ти бръкна с пръст в г*за, и двамата ще сме с пръст в г*за".

Не е много изискано, но пък е толкова вярно...Simple Smile))
Жестоко! hahaha
С това темата надали се оплеска, по-скоро се може да се оака Laughing

Общи условия

Активация на акаунт