Отговори
  • Мнения: 485
От толкова ходене по лекари аз трябва да реша-трите ли да махнем или само третата.Ходихме на три специалиста-единия каза че трите са за махане(боледуваме на всеки 10дни,без да имаме изалиран микроорганизъм),другия каза да махнем отново третата сливица,а снощи бяхме при доц.Тодоров от ИСУЛ,който направо ме разби като каза,че даже няма трета сливица и детето ми било алергично.....Та сега съм в шах-какви изследвания да му правя-гърлен секрет отриц.,ревмофактора му е в норма и имуноглобулините също, но въпреки всичко на всеки 10 дни е с налепи и температура...и без антибиотик не се оправяме.Та ако може мамите,минали през това чудо да споделят-защо са решили да махат трите сливици на децата си и най-вече КАКЪВ БЕШЕ РЕЗУЛТАТА след операцията? Всички ме плашат,че ако е алергичен може да направи астма....на някой случвало ли му се е такова усложнение?Имаме дата за операция след 10 дни, а той в момента пак е с налепи...и педиатърът твърди че са гнойни,УНГ то пък каза че може да са дупчици и да се събира храна....а аз какво да реша? Споделете-как се чувстват децата ви след подобна операция-имам предвид,ако махнем трите сливици!!!

# 1
  • Мнения: 380
Здравей. Аз не мога да говоря от името на другите майки но лично аз мога да кажа че синът ми се  " роди " от както махнахме третата сливица. Беше ми писнало вечно да е болен  и като говоря за болести имам впредвид гнойни ангини та дори и плевмония. Сега три години след като я премахнахме синът ми спря да ми боледува / е пак боледува но всичко протича съвсем леко / не както преди. А и друго и апетита му се оправи и израсна на височина и изобщо нямамги онези мъки които бяха преди. Е както казват старите хора да чукна на дърво.

# 2
  • Мнения: 3 835
Чудех се дали да се включа по темата, защото не искам да повлиявам на решението ти, с моя случай. Това е трудно решение. Но все пак ще ти разкажа. Като малка 6-7г. боледувах много, в месеца 2-3-ти високи темп. 39-40гр. Лекуваха ме по всички възможни начини, с методите на съвременната медицина и с всички бабини илачи, който бяха известни на майка ми. То беше ужас. И до ден днешен си спомням всичко много ясно, което означава, че не ми е било лесно и на мен. Накрая ми откриха шум на сърцето! #Crazy Можеш да си представиш какво е преживяла майка ми. Започна се едно влачене по лекари и светила, край нямаше. Накрая, един професор и казал, че нищо ми няма и да ми махнат сливиците и всичко ще се оправи. Представям си какво и е коствало това решение, но така и стана. Тогава нямаше упойки и анестезий като сега, упойката представляваше един шамар от доктора, аз зинах и той ги извади. Нито съм преживяла стрес, нито имам лоши спомени. Обратното, винаги ще съм благодарна на тези лекари, който са посъветвали майка ми да ми махне сливиците, и на нея съм и благодарна за смелоста да го направи. От тогава, като от раз спрях да боледувам и нямам никакви проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Като малка боледувах много често от ангини.Бях на четири годинки,когато ми направиха операция на третата сливица.Боледуванията се разредиха.По принцип сливиците ми са много големи.,да не кажа огромни.Дори има лекари,които в момента (в първия момент),казват Вие имате прета сливица,но после  се поправят.

# 4
  • Мнения: 492
Синът ми беше на 4г, когато извадихме и трите сливици и точно при доц.Тодоров от Исул.Преди това боледуваше постоянно от гнойни ангини.В месеца два пъти пиеше антибиотик и правеше температури жестоки - 39.6 #Crazy.Просто полудявах.Беше слаб - направо клечка.Обувах му панталони с по-широки крачоли, че ме питаха храним ли го това дете.Та, като направи 4 г ги извадихме - ела да го видиш сега - на 10г, 48 кг и 155см.За тези 6 години без сливици антибиотик е пил 2 пъти.Но, ти вземаш решението.Аз една седмица преди операцията се чудех какво да избера, защото сме от Перник и тук вадеха сливици без упойка.И накрая избрах цивилизования начин -  с упойка . Пожелавам ти успех в решението и пиши после.

# 5
  • Мнения: 1 489
Малко се отклонявам от темата,но искам да попитам на каква възраст най-рано могат да се махнат сливиците.

# 6
  • Мнения: 399
Можете ли да ми кажете  каква упойка слагат при вадене на сливици?
И на мойто момченце сливиците са огромнни и каквото и да стане все там го удря.
Всички мои познати, които са извадили третата сливица на децата си казват, че са почнали да боледуват по-малко след това, но нещо много се притеснявам от упойката.
На две мой приятелки децата скоро им вадиха сливиците с пълна упойка и децата не помнят нищо и не са травмирани, но ужасно ме плаши тази пълна упойка.

# 7
  • Мнения: 3 835
.............................. но ужасно ме плаши тази пълна упойка.

И мен основно ме притесняваше пълната анестезия, много повече от самото махане на сливицата. Затова по свое желание, за да съм спокойна, въпреки, че детето не беше алергично, отидох в 1-ва градска и й направих тест за алергия към тези упойки. Може да питаш лекаря, който ще маха сливиците, какви точно използват, въпреки, че те алерголозите май си знаят. Освен това за още по-голямо успокоение, в поликлиниката й направих, как се казваше това, кардиограма ли беше, за сърцето. Сложиха и едни като панички, отпред на телцето и на нея много й хареса, на другия ден искаше пак да ходи да й слагат панички. Така бях много по-спокойна после.

# 8
  • Мнения: 492
Малко се отклонявам от темата,но искам да попитам на каква възраст най-рано могат да се махнат сливиците.
Синът ми беше на 4г, но когато отидохме в приемният кабинет в Исул чакаха и 2-3 годишни деца.Докторът ми каза, че като са болни сливиците няма смисъл да ги чакат да порастнат и да ги тъпчат с антибиотици.Чак ме беше яд, че съм чакала да навърши 4г моят син.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз не мога да ти кажа от опит с моето дете, но от опит със самата себе си - да. На 5 г. ми извадиха сливиците и край!!!!! Бях стигнала дотам, че до края на училището ме следяха за равматизъм, сърцето ми гледаха и какво ли не. Толкова съм била зле... Отити, синузит и пр.... Като ги извадиха - край.. остана само профилактиката за сърце и ревматизъм. Не съм правила никога бронхопневмонии и няма астма... Rolling Eyes

За анестезията.. вадени са ми с местна упойка... помня много добре операцията и искам да ти кажа че тя беше нищо в сравнение с краката ми подути от инжекции с антибиотици преди това. Не съм се страхувала и не ме е боляло. Честно казано сега се чудя, че се прави с пълна упойка... Както и аборта по принцип не се прави с пълна упойка...

Ако детето ми е с такива сливици като мите не бих се замисляла. След като вече затормозят организма, трябва да се махат. Само + намирам на тази операция за себе си...

# 10
  • Мнения: 46 438
Аз не мога да ти кажа от опит с моето дете, но от опит със самата себе си ...

И аз така.
Махнаха ми ги преди 17 г. От тогава не съм боледувала, освен няколко леки настинки, които минават с Парацетамол Peace
При мен не искаха да вадят 3-те, първо ми вадиха третата, а след няколко години се наложи и другите 2, яд ме е, че ме мъчиха 2 пъти ...

# 11
  • Мнения: 8
Ще разкажа набързо нашите патила. От както синът ми навърши 1 год и 10 месеца боледуваме много често. Издържахме до 2 год и 2 месеца и махнахме 3-тата сливица в ИСУЛ с обща анестезия - бях много доволна. Секнаха сополите, кашлицата. Но останаха ангините. По принцип си правим по 6, 7 гнойни ангини на година. И това при положение, че до 3 год. и 10 месеца не е ходил на ясла и градина.Сега вече ми дойде до гуша с ангините (на практика той от абсолютно нищо друго не боледува) и тръгнах да проверя какво е положението с тези две сливици. Ходихме неколкократно при доц. Тодоров от ИСУЛ (между другото съм много разочарована от него) и той твърди, че тези ангини били защото бил алергичен. Смята , че сливиците категорично не са за вадене. На въпроса ми "В какво точно се изявява тази алергия?" - така и не получих точен и ясен отговор.
Сега смятам да отида в Транспортна болница - казаха ми че има много добри специалисти УНГ - за да чуя второ мнение. Макар, че честно да си призная съм готова още сега да го заведа да се махнат сливиците.

# 12
  • Мнения: 1 835
Преди да ми махнат сливиците живеех повече в болниците, отколкото вкъщи - правех постоянно ангини и накрая ми се увредиха и бъбреците. Щом махнахме сливиците, спрях да боледувам.

# 13
  • Мнения: 380
Не се притеснявай от пълната анастезия моят син за три години претърпя четири операции.Миналият месец дори зъбки лекувахме с пълна анастезия. Само задължително минете през алерголог защото и аз си мислех че не е алергичен към упойките но се оказа че е . След което пихме Зиртекс три дена преди операцията нямаше никакви проблеми поне на детето спестяваш куп неприятни моменти.Третата сливица също я вадихме с пълна упоика само след един час припкаше из коридора и  искаше да яде.

# 14
  • Мнения: 485
Благодаря на всички за отговорите!!! Малко ми олекна и се чувствам по-смела с вашата подкрепа...Само че имаме много сериозен проблем,заради който и аз и лекарите се чудим дали да ги махнем тези сливици или не-никой не може да каже тези негови налепи дали наистина са нгини или не.Съмненията идват от това,че от 10 пъти вземан секрет за микробиологично изследване и десетте са отрицателни,освен това ревмофактора и имуноглобулините са му абсолютно в норма.Другото което -вече не всеки път ми вдига температура.Гъбички със сигурност не са-няколко пъти и това изследвахме.Изобщо картината е доста нетипична-сливиците даже не се зачервяват,просто се покриват с бели налепи и леко се увеличават,понякога имаме температура 39,8,друг път 37,5,освен повишени левкоцити,всички изследвания са в норма.Та лекарите се колебаят и не могат със сигурност да отговорят.За това искам да ви попитам какви изследвания направихте на децата си и кое не беше наред,че решихте да махнете и трите сливици? Чакам с нетърпение отговорите ви-на 21.11 имаме час за операция,а аз още не съм убедена че постъпваме правилно.

Общи условия

Активация на акаунт