Правилно ли го храня или...да мине на диета?

  • 406
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 191
Мили момичета, моля ви помагайте с мнения:
Синът ми е на 9 месe[d. До 6 навършени месеца беше само на кърма (не без помощта и на този форум).
Та значи, захраних го със зеленчуково пюре, после оризова каша, плодови пюренца, отскоро и попара хапва, всичко това бавно, постепенно.
Не съм заместила кърмене.
Но работата е там, че синковецът е доста лаком, изяжда си твърдото ястие и си дояжда с кърма - поне по 5-6 пъти на ден. По този начин всъщност преимуществено е на кърма, въпреки че изяжда всеки ден около 100г попара, 200г пюре и 150г каша.
Аз не съм настойчива, оставям го да си яде колкото иска, а той с голямо желание го прави. Вчера бяхме на консултация и се оказа, че моят Прасчо вече е 10 500кг. Педиатърката каза, че си е много добре.
Обаче свеки твърдо заяви, че са му много килограмите, и трябва да му намаля храната (коя, не знам newsm78). Иначе щяло да му се разшири стомахчето и да е дебел. Това ме хвърли в размисъл, все пак тя е здравен работник, не говори глупости.
Според мен човекът просто обича да си хапва, но безвредно ли е това? Нали от кърмата не може да затлъстее? Вие как мислите, да го ограничавам ли с яденето?

# 1
  • Мнения: 1 615
Съвет не мога да дам, но мисля, че 10 кг е норма за около 1 година - може да се види на гърба на мед.картон. Може детето да си е по-едричко - срвни и с нормата за ръста за възрастта.

# 2
  • Мнения: 229
има много по големи бебета от твоето ние на 7 месеца сме 9600 и сигурно до 9 месеца ще сме колкото вас и на мен докторката ми каза че изглеждал голям, но не каза да го ограничавам с храната  ака 3-4 пъти на ден и е жизнен има таблици с ръста и теглото ако там не е с наднормено тегло значи е добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
и моето така Simple Smile на 7 седем месеца е и тежи 9,700 , но си мисля че за ръст от 75 см си е много добре детето ... Племеника ми е на годинка и тежи 13кг, но е висок 90см, ходи с помощта на някой голям и си е много добре! Така, че не се притеснявай
 

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
И вие ако говорите за едри деца, аз какво да кажа  newsm78
Емо е на 7 месеца и 12,200кг -  76см. Все още изцяло на кърма, но мисля тези дни да започна да го захранвам.

# 5
  • Мнения: 6 461
Синът ми е на 9 месe[d. До 6 навършени месеца беше само на кърма (не без помощта и на този форум).
Та значи, захраних го със зеленчуково пюре, после оризова каша, плодови пюренца, отскоро и попара хапва, всичко това бавно, постепенно. ............................
Тегло на деца на 9месеца:
нормални граници:
7 120-11 390
средни стойности:
9 250
В норми сте Peace
Мисля ,
че няма смисъл да ограничаваш детенцето ....(СЛЕД КАТО ДЕТЕНЦЕТО Е 10 500....... Wink

# 6
  • Мнения: 1 976
Абсолютно ти е в нормата човечето! И моя син може да се похвали с коремче, въпреки че милия все е на диети. Т.Е. внимавам каква храна му давам. не е и опитвал кремчета и кисели, например. всичко безсмислено калорично е изхвърлено от менюто му. бая едричък е за възрастта си, но това в сравнение с повечето дечица на неговата възраст, които познавам. въобще не се притеснявам обаче! Все пак е в нормите! Има по - пухкави бебета и по - слабички...после с израстването може най - дебелото бебе да се превърне в най - фината дама или най - стройния младеж! въобще не се притеснявай!!!
След като не си заместила кърмене, спокойно можеш малко да намалиш обедния порцион. За сравнение, моят син е на 1 година и 3 месеца и яде едно детско бурканче манджа на обед с някакъв зеленчук като салата и не го дохранвам с кърма /нямам вече, за съжаление/. така че, можеш да му даваш по - малко зеленчуково пюре и да го оставиш да си се нацока с мамино млекце на воля! спокойно можеш в кашата следобяд да слагаш пресен плод повече. Аз не давам всеки ден каша. Един нед каша с плод, един ден плод с кисело мляко... И пак има шкембе  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 191
От таблицата за теглото на момчетата верно излиза, че е в норма.
E, всъщност аз и не го мисля моя за особено едро дете.
Притеснението ми е дали аз нещо не греша с храненето му, т.е дали трябва да го храня по някакъв друг начин. Ей това ме тормози Thinking
Благодаря, че споделяте, а на Hipo за полезните съвети!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт