Правилно ли въведох кашата?

  • 984
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Момичета, прочетох много теми тук във форума, но не открих отговора на моя въпрос.Захранила съм Мони със картофено пюре, давам зеленчуково на обяд /заместила съм обедното хранене/.От три дни въведох кашата.Въпросите ми са няколко:
1.Давам оризова каша на Милупа, малката си облизва пръстите, но тя е с АМ.Сгреших ли, че дадох от нея и трябваше кашата ли да е безмлечна?
2.Първия ден дадох 1/3 порция, втория - 1/2, а днес цялата порция.Много бързо ли въведох цяла порция?
3.Замества ли кашата следобедното хранене?
4.По колко каша трябва да дам /защото малката след един час беше гладна и й дадох малко ад.мляко, тя по принцип яде по 210 гр. АМ/?
5.С какви каши мога да разнообразя?
Благодаря ви предварително и се извинявам, ако съм била твърде досадна! Embarassed

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 291
1.Едвали може да се нарече грешка,но според мен по-добре е безмлечна за начало,като си добавяш от твоето мляко,не знам  дали АМ в кашата е частично адаптирано / за след 6 м/

2.Според мен е бързо

3.4 Замества,но трябва да е с мляко и количеството да е същото като млякото - в случая 210 мл

5.Това зависи какви ще даваш - млечни,безмлечни,безглутенови - иначе разнообразие има,сигурно има и сумати нови модели , като за начало - ориз,елда ,царевица - аз си ги разнообразявах с плодови пюрета

# 2
  • Мнения: 3 500
Ами на нея пише, че е от 4 месец.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 519
Аз,въведох кашата за три дни,по препоръка на педиатърката и свекърва ми,която е със същата професия.Само,че аз давам Фризокрем-царевица и ориз,но я приготвям с вода.Тя е без мляко и глутен.Разнообразие "бол" на пазара!

# 4
  • Мнения: 4 399

1. На тази възраст, а и по принцип е по-добре да е безмлечна. Остави какво пише на етикета. Всичко в крайна сметка е маркетинг и реклама. По-добрия вариант за детето ти е безмлечна каша в която да добавяш от неговото АМ. Млечните каши са с много високо съдържание на захар, а и никога не знаеш какво АМ съдържат.
2. Според мен е бързо. Аз я въвеждах 2 седмици въпреки огромния апетит на бебето. Така процедирам с всяко ново хранене.
3. Да, замества го. Аз все още давам 150 мл АМ след кашата, защото бебето го пие с огромно удоволствие, а и защото разбирането ми е че на тази възраст колкото повече мляко пие, толкова по-добре. Но ако не дам мляко, ще изкара до вечеря и само на каша.
4. Не разбрах на колко месеца е детето ти, но аз дадох каша на 7 месеца и от тогава давам по около 200 гр (100 мл вода + 10 гр каша + АМ + 100 гр плодово пюре или пресен плод).

# 5
  • Мнения: 3 500
Да ви кажа точно тук във форума прочетох, че най-добрата първа каша е оризовата на Милупа.Горещо се препоръчва и затова взех от нея.Впоследствие видях, че пише с АМ и това малко ме притесни, но малката си я изяжда с голям апетит и не даде никаква реакция.По-набързо я въведох пак на базата на прочетеното тука.Повечето дават направо цяла порция от първия ден.Мислех, че е така, защото веднъж като бебето се храни с цяло пюре, няма проблем да се даде повече каша.Явно за всичко съм се объркала доста.
Vjara  ти кога въведе плодовото пюре и месото.Защото аз знам, че при захранване със зеленчук следващото е каша, след това плодово.Месното все още не съм се интересувала кога е.И е много важно кога си захранила, защото ако е след 6 месеца е нормално да дадеш каша на 7, аз захраних на 4,5 м., малко след това и досега е яла само зеленчуково пюре.Вече тотално се обърках  Embarassed Embarassed Embarassed

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 291
Според мен няма значение с кое ще започнеш първо,обикновено се въвежда първо зеленчуконво за да няма после проблем ако бебето не го иска заради вкуса,щом си започнала така тогава наистина може да си разнообразяваш с различни  каши - нямаше наистина кой знае какво разнообразие в безмлечни и безглутенови ,но поне тези които съм писала докато ги пробваш ще дойде времето и на  плодовото пюре.

Аз започнах първо с плодово,зеленчуково и после кашата след 4 м и в началото по-внимателно и по продължително в рамките на 1-2 седмици за новите неща , не съм бързала да въвеждам много нови неща наведнъж  и може би към 7-8 м  малко по-смело го  давах вече ,след като въведох и глутеновите каши ,когато дойде времето на млечните давах по-голяма доза за първия път.

Първите каши ми бяха на Нестле- ориз и Беби с елда,Фризо- ориз и царевица,също така след като дадох готови каши ,след 6 м може би беше съм правила и домашни от елда,защото много трудно я намирах на Беби,слагала съм от АМ и домашно или купешко плодово пюре за да се овкуси

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 11:52 от Галхен

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 291
Искам само да добавя защо съм против  бързото въвеждане на нови храни - не толкова заради предполагаеми реакции, а защото смятам,че новата храна е шок за стомах,свикнал само на мляко.

И аз да съм била само на мляко няколко месеца ако се натъпча с нещо различно,съвсем нормално е да не се почуствам комфортно,така,че имайте го предвид  и това  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
1.Давам оризова каша на Милупа, малката си облизва пръстите, но тя е с АМ.Сгреших ли, че дадох от нея и трябваше кашата ли да е безмлечна? - не, не си сгрешила, продължавай така.

2.Първия ден дадох 1/3 порция, втория - 1/2, а днес цялата порция.Много бързо ли въведох цяла порция? - не, ок си е.

3.Замества ли кашата следобедното хранене? -, да, всяко хранене може да замести, не само следобедно.

4.По колко каша трябва да дам /защото малката след един час беше гладна и й дадох малко ад.мляко, тя по принцип яде по 210 гр. АМ/? - около 150гр, зависи от апетита й.

5.С какви каши мога да разнообразя? - с всички останали на Милупа и на Хумана. На Нестле не съм фен, някои на Хип също не са лоши.

# 9
  • Мнения: 3 500
Искам само да добавя защо съм против  бързото въвеждане на нови храни - не толкова заради предполагаеми реакции, а защото смятам,че новата храна е шок за стомах,свикнал само на мляко.

И аз да съм била само на мляко няколко месеца ако се натъпча с нещо различно,съвсем нормално е да не се почуствам комфортно,така,че имайте го предвид  и това  Peace
Ама не бе, мила, чакай.Аз зеленчуковото пюре го въведох супер бавно, едва ли има майка, която по-бавно да е въвеждала храна.Почнах с 1 лъжичка и така 10 дни само на картоф до 5-6 лъжици.После почнах с морков - 7 дни до половин бурканче.Чак третата седмица стигнах до цяло бурканче.Дадох първо 1/3 каша, даже по-малко, което е около 40-50 гр., защото тя вече яде по цяло бурканче и количеството няма да й затрудни стомахчето.Всичко това съм го направила по препоръките тук във форума.Просто въведох цяла порция каша за три дни, вместо за една седмица.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
1.Давам оризова каша на Милупа, малката си облизва пръстите, но тя е с АМ.Сгреших ли, че дадох от нея и трябваше кашата ли да е безмлечна?-не си сгрешила, аз само млечни каши съм давала

2.Първия ден дадох 1/3 порция, втория - 1/2, а днес цялата порция.Много бързо ли въведох цяла порция?-според мен, да, всяка нова храна се въвежда постепенно

3.Замества ли кашата следобедното хранене?-да, обаче плодовата, зеленчукова каша не бих дала за следобедна закуска

4.По колко каша трябва да дам /защото малката след един час беше гладна и й дадох малко ад.мляко, тя по принцип яде по 210 гр. АМ/?-150-160гр.

5.С какви каши мога да разнообразя?-с всякакви, съобразени с възрастта на детето

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 291




Селиа, аз въобще не те нападам или обвинявам,написах го само за разяснение на собствените си писания  и по принцип за тези,които ще прочетат темата. И  защото в интерес на истината  познавам много майки ,които дават цели порции наведнъж ,което според мен не е правилно поради споменатите  причини,но в крайна сметка всеки прави каквото сметне за добре.

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 20:12 от Галхен

# 12
  • Мнения: 4 399

Vjara  ти кога въведе плодовото пюре и месото.Защото аз знам, че при захранване със зеленчук следващото е каша, след това плодово.Месното все още не съм се интересувала кога е.И е много важно кога си захранила, защото ако е след 6 месеца е нормално да дадеш каша на 7, аз захраних на 4,5 м., малко след това и досега е яла само зеленчуково пюре.Вече тотално се обърках  Embarassed Embarassed Embarassed

Selia, аз живея в чужбина и при нас препоръката е кашата да се въведе когато се замества следобедното хранене. Аз захраних на 5 месеца, на 7 реших да замествам следобедно хранене. И тъй като за мен кашата означаваше да заместя едно кърмене (тогава кърмех) го правих бавно. Не разбрах че ти си я въвеждала на обедното хранене. Но когато и да я въвеждаш, тя е нова храна за детето ти и на тази възраст новата храна все още се въвежда за около 1 седмица. На по-късен етап можеш да намалиш това време на 3-4 дни. Иначе първо въведох няколко зеленчука, след това няколко плода, около 1 месец след като захраних дадох месо. За кашата писах по-нагоре, 2 месеца след захранването.  Такива са препоръките на педиатърката ни, даже според нея кашата трябва да се даде около 8-9 месец и тогава да се замества и следобедното хранене.
Не се притеснявай толкова за реда на храните, дали първо каша или плодове, всеки си има предпочитания. Аз съм първо за плодовете защото те са по-добър източник на витамини. Основното според мен е да избягваш засега млечните каши. Аз все още не съм давала такива и не смятам и да давам. Разбира се че детето ще ги хареса, колкото по-сладко, толкова по-вкусно.  Wink Но бъди сигурна че ще яде и безмлечните. И другото важно нещо е че при захранването няма нужда от бързане. По-добре малко по-бавно да се въвеждат новите храни, отколкото прекалено бързо.

Общи условия

Активация на акаунт