МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!

  • 10 991
  • 301
  •   1
Отговори
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Очакващи бебета през

         
                 


bilbo bo- Стара Загора- 1во stork-boy


sky angel- Варна


mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl
Tanya Genova- 25г- София stork-boy


rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро stork-boy


mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
poohcho
 

EliMeli- 26г- USA- stork-girl
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy
mirannda-  21г- София- 1во stork-boy


bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28г- Варна- 1во newsm32
f_5pm- 27г- Варна- 1во stork-boy
звездица- София- 2ро stork-boy
 

FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 26г- Бургас- 1во stork-boy
Еллица- 30г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
tan4a- 25г- Троян- 1во newsm32
galkakm- 27г- София/ Варна- stork-boy
 

Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро newsm32
Маm4е 85- Kaрлово


dakra- 30г- 2ро stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во newsm32
Мама на слънце- 31г- София- 2ро stork-girl


deni_k- 26г- Габрово- 1во newsm32
 

Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во stork-girl
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32


mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32
 

petygs
 

cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
freia- Пловдив- 1во stork-girl

 
eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-boy
Джу- 26г- 1во newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во stork-boy


Vall- stork-boy
morgause- Милано

 
Felizidad- 23г- София- 1во stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
babble- 33г- Бургас


Silvito- 1во stork-girl
honey_81- 25г- София
galia80
 

zayo- 28г- София, Младост- 2ро- очаквах да е stork-girl, ще си имаме stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив- stork-boy
Biliana26- София


Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во stork-girl
katia_vladimirova- 1во stork-boy


Winnie- UK, Cambridge- 1во stork-girl
Муцуна- 23г- София- 1во stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21г- Монтана- 1во newsm32
 

Indi- 30г- Монтана- 2ро newsm32
trust- 1во stork-boy


lubricant- Пловдив- 1во newsm32
ala-bala- 30г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во stork-girl
qk77- Бургас- 2ро newsm32
chillysun- 29г- Русе- 1во newsm32
mama Irena- София- 3то newsm32
 

tanya kkk- Смолян- 1во newsm32


Mama Mishi /Галя/- 32г- София- 2ро stork-girl


t.a.s- София



p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl

Общо 74
очакваме 22 и 19
останалите 33 все още са



Това сме ние  smile3509

user: martenki
password: 2007



Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
8. Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?
9. Март все още далече, маминка усеща своето човече

Предложения за следващи теми:    
  Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
  МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
  МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета
  Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като Март им се представя
  Мартенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува
  Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава
  Мартенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
  Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука!
  Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!
Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат


Полезно:

Полезни връзки 1
Полезни връзки 2
Календар на бременността по седмици
Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Определяне пола на бебето 3
Калкулатори за бременността
Българските имена 1
Българските имена 2
Имена
Списък с необходимите покупки за бебо 1
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното

Mагазини за бременни:

София:

1. В Младост 1а, след пътеките на спирка "блок 43", вляво на около 200-300 метра има едно каре с няколко магазина
2. Базар малко преди пл.Македония - щанд за бременни
3. Под колоните на Графа
4. На ъгъла на Солунска и Витошка
5. На ъгъла на Солунска и Цар Самуил - "Мамма Донна"
6. Пиротска – "Рени"; "Мис Макси"; малкият ЦУМ
7. На ъгъла на Пиротска и "Братя Миладинови"- до Женския пазар- предимно дънкови облекла
8. На ъгъла на Фритьоф Нансен и Петър Берон, срещу офиса ма М-тел
9. Магазин на ул. "Княз Борис І" 69, участъка преди Алабин; "Мия"
10. ул. Княз Борис I № 55; "МАМИ"
11. Модна къща "РЕНИ"


Пловдив:
1. Магазин в Халите
2. Под Торакс (частния родилен дом на Четвъртък пазара)
3. В подлеза на Централна поща
4. В подлеза на Понеделник пазара
5. В "Детски свят" в Тракия
6. "Miro STYLE"
7. Магазинът на "Блага Благоева" срещу Централна поща


Велико Търново:
1. Модна къща "РЕНИ"

Варна: 
1. На кръстовището на ул. Ген.Колев и Цар Освободител - срещу супермаркет Гастро
2. Над подлеза Шипка - до кафе сладкарница Sandor
3. Модна къща "РЕНИ"


Стара Загора: 
1. Търговски център до Общината - в сутерена
2. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов № 96
3. Търговски комплекс "Сити"- 2 етаж


Детски магазини:
София: 
1. "Штъркел",  бул. Стaмболийски № 188
2. "Малечко", бул. Константин Величков № 85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгълът с ул. Пиротска
4. "Пинокио",  ж.к. Дружба 1; бул. Княз Дондуков № 39; кв. Лозенец, ул. Малин камък
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул.  Янко Забунов бл.41
6. Mагазин зад Била на бул. България
7. Mагазин в Люлин
8. "Пакостник", ж.к. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, "Търговски център Овча купел" ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к.Хаджи Димитър ул. Макгахан бл.69 (до пазара)- 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/


Пловдив: 
1. "Штъркел", бул. Свобода № 10
2. "Пинокио", бул. България № 190
3. Детска стокова борса "Вис Виталис", бул. 6-ти Септември № 258


Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови № 20

Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова № 63


Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І № 26, до Археологическия музей

Стара Загора::
1. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов № 96

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 09:38 от mango

# 1
  • Мнения: 1 467
Ха, как така съм първа Wink

Исках да ви питам дали сте чували, че когато се роди, не е хубаво да се дава биберон на бебето. Имам една приятелка англичанка и тя твърди, че в Англия сега това е голяма мода. Детето ставало по-комуникативно и имало друго излъчване. Не било лесно, но при всички случаи било много хубаво и полезно за бебето. Чували ли сте това преди?

Тук с ултразвука в Италия е така - 3 основни ехографии се правят. Но мен докторът ме гледа за малко всеки месец. Всеки месец имаме преглед дали каналите са затворени, мерят се кръвно и килограми и ВСЕКИ месец ми пуска изследвания на кръв и урина. Дори последните не съм си ги направила и сега се чудя в понеделник дали да ходя или да отложа за края на седмицата.

Ех, че е хубаво, че е петък Hug

# 2
  • Мнения: 299
Да се разпиша и аз в новата темичка! Ще ви върна пак към темата за кърменето - моя позната миналата година разказваше как някоя от майките в градинката замразявала кърма за да си правят крем-карамел в къщи  Joy

# 3
  • Мнения: 1 467
Да се разпиша и аз в новата темичка! Ще ви върна пак към темата за кърменето - моя позната миналата година разказваше как някоя от майките в градинката замразявала кърма за да си правят крем-карамел в къщи  Joy

 Shocked

# 4
  • Мнения: 1 232
Честита ни нова тема!!!
Цитат
Исках да ви питам дали сте чували, че когато се роди, не е хубаво да се дава биберон на бебето. Имам една приятелка англичанка и тя твърди, че в Англия сега това е голяма мода. Детето ставало по-комуникативно и имало друго излъчване. Не било лесно, но при всички случаи било много хубаво и полезно за бебето. Чували ли сте това преди?
За приучването  на биберона-залъгалка ние сами сме си виновни,свидетел съм как много майки тъпчат бибатана бебето ,а то плюе,тя тъпче,докато то свикне и после отказването е трудно.Аз самата не съм изключение,дъщеря ми я смука до 2 години,но нито физиономията и е променена,нито пък е затворено дете,напротив не мож и затвори устата особено с познати хора да не говорим пък Simple Smile.Така,че това за мен е поредната измислица Heart Eyes

# 5
Честита ни нова темичка и от мен smile3501
По въпроса за кърменето още не съм решила със сигурност, но сигурно ще си купя к-кт за изцеждане на кърмата.

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Сложих в албума актуална снимка на шкембето ми  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 467
Сложих в албума актуална снимка на шкембето ми  Laughing

Къде е този албум?

# 8
  • Мнения: 1 467
Честита ни нова тема!!!
Цитат
Исках да ви питам дали сте чували, че когато се роди, не е хубаво да се дава биберон на бебето. Имам една приятелка англичанка и тя твърди, че в Англия сега това е голяма мода. Детето ставало по-комуникативно и имало друго излъчване. Не било лесно, но при всички случаи било много хубаво и полезно за бебето. Чували ли сте това преди?
За приучването  на биберона-залъгалка ние сами сме си виновни,свидетел съм как много майки тъпчат бибатана бебето ,а то плюе,тя тъпче,докато то свикне и после отказването е трудно.Аз самата не съм изключение,дъщеря ми я смука до 2 години,но нито физиономията и е променена,нито пък е затворено дете,напротив не мож и затвори устата особено с познати хора да не говорим пък Simple Smile.Така,че това за мен е поредната измислица Heart Eyes

Не че физиономиите им се променят:) И на мен ми се струва прекалено обаче това тъпчене в устата на биберон, сакън да не каже гък бебето...не знам, говоря така сигурно, защото нямам опит, но наистина ми се струва прекалено понякога...

# 9
  • Мнения: 416
Моят син пък въобще не искаше биба. Научи я на "дърти години" - 6-7 месеца.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 907
Аз пък имам еднан приятелка, чиито син скоро стана на 1 годинка и досега тя успява да се справи без биберон. Аз незнам дали бих се справила Simple Smile А може би зависи и от бебето, ако е по-кротко си мисля, че ще е по-лесно без биба. Ама ако е някое ревливо (познавам и едно такова - не млъкваше  newsm45 )   Crazy

# 11
  • Мнения: 319
Mango, шкембето ти изглежда почти като моето Sunglasses само дето още не мога да се наканя да го снимам, че и аз да сложа една снимка. Иначе видях на снимката, че ползваш лосион на Palmer's против стрии. Аз ползвам същия и засега корема ми не се е нацепил. Но гърдите ми страшно много се нацепиха, може би за тях съм закъсняла с мазането Sad И въпреки всичко продължавам да ги мажа, че да не става по-лошо положението.

# 12
  • Мнения: 924
Mango, шкембето ти изглежда почти като моето Sunglasses само дето още не мога да се наканя да го снимам, че и аз да сложа една снимка. Иначе видях на снимката, че ползваш лосион на Palmer's против стрии.
И аз ползвам същия. Ползвах го и 1я път и мисля, че е много по-добър от Мустела примерно. За гърдите не знам дали знаете, но се препоръчва непрекъснато носене на сутиен, дори и през нощта, за да не се нацепват и увисват. Естествено от т.н. "спортни" сутиени, не с банели.

Откакто съм забременяла се опитвам да се успокоявам, че ще успея с кърменето и историята няма да се повтори. Сега, докато четях какво сте писали усетих, че не съм готова  Sad На мен никога не ми е било приятно да дам на бебето да "засуче", нито ми е била приятна гледката на "кърмеща мама". Ще опитам, защото знам, че е най-добре за бебето.  Sad Ако успея бих кърмила до 5-6 месеца, не повече. Уважавам избора на всяка майка и се възхищавам на тези, които се справят с кърменето. В кърмаческия форум така и не посмях да питам каквото и да било... фанатизма там ме плаши, повечето моми4ета са "публично порицани" ако не са страстни кърмачки.

Залъгалка не ползваме. Като беше малко бебе съм му давала, но никога не я е държал повече от няколко минути.

За люлеенето съм много против. Категорично бях забранила всякакво люлеене първите 2 месеца. Исках да се научи да си заспива само. После купихме люлка и си се люляхме "за кеф"  Wink Предполагам, че зависи от бебето. Аз не съм го оставяла да плаче никога. Покрепям, че носенето на ръце не води до привикване, пише го в много книги. Това са бабини деветини...

По препоръка на педиатрите на детето си ще давам формула до 2 години или докато то я откаже. Именно така пише и на опаковките. Така че не мисля, че ако кърмиш до 1год. няма да е нужно да купуваш адапте.
mango Коремчето е много сладко  Hug

# 13
  • Мнения: 376
Добро утро !!!
Да се изкажа и аз за кърменето , Марти е кърмен почти до седмия месец. Винаги съм искала да го кърмия и до някъде се справих успешно. В началото не беше много приятно , даже имаше и доста болка но с времето отшумя  и стана доста по леко. С него процедирах кърмене на поискване и малко съжалявам , този път ще се опитам да въведа някакъв режим. Смятам , че така ще е по лесно и за мама и за бебе , особенно за тези които няма кои да им помага. Смятам , че кърменето на поискване допринесе за това той да се буди нощно време та и до ден днешен. Със сигурност не е бил гладен , защото първите три месеца надаваше по кило и двеста само на кърма и пълнеше памперса редовно.
За люлеенето на ръце също съм против пак от собствен опит нищо , че казват  "толкова малко бебе не може да свикне " може и още как  , до седем месеца си го люлеех до припадак почти при всяко заспиване.
За биберона залъгалка нищо не мога да кажа , така и не пожела да го захапе нито веднъж  , не че не съм опитвала . Беше много ревливо бебе със страхотни колики , насичкото отгоре навън виелици не можеш и да излезеш. Беше много трудна зима. 
Приятни почивни дни на всички !!!

# 14
  • Мнения: 1 004
И аз да кажа по темите
За бибата - Дени не успях да я науча. Незнам Бимба това за тъпченето дето го разправя, обаче ела сега да отучиш моята да не си цока двата пръста на ръката. Така че предпочитам биба, но уви.

За кърменето пак - в началото ми беше гадно, тъпо и уморяващо това да се забия някъде сама за да я накърмя. Обаче после така свикнах неусетно, че когато я отбих съм плакала с нея. Ако щете вярвайте имах чувството че ми взимат детето и направо бях откачила. Не съм вярвала че ще се привържа така, макар че съм го чувала.

За люлеенето - ние имаме такова легло, но в началото Дени не се кефеше, после уж почна ама много бързо отмина и ги махнахме. Така че не е сигурно че ще свикне, но правиш ли го на ръце, със сигурност ще свикне и после като почне да тежи  ooooh! мерси. Деница никога не е заспивала на ръце.

Общи условия

Активация на акаунт