Екзема ли е ?

  • 899
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Дъщеря ми от няколко дни е с плътно зачервена дуда, което зачервяване по нейните реакции не предизвиква болка или сърбеж. Зачервена е от вън и в двете гънки отстрани на крачетата.Отначало помислих, че е подсичане , но такова уплътняване не съм виждала при подсечените бебета, което ме кара да си мисля за екзема. Може ли от памперси да се случи това, тъй като сменихме памперсите от седмица. Всичко започна с една пъпчица която се спука и станаха много пъпчици , и след ден се зачерви и стои упорито зачервена дудата. Споделете ако знаете нещо за това.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 027
Заведете я на доктор. Съвсем логично ми звучи и да е от смяната на памперсите. Примерно контактен дерматит при мен така се проявява, понякога със сърбеж, понякога без. Но най-добре чичко доктор да каже.
Желая бързо оправяне!

# 2
  • Мнения: 138
Моето дете се зачервява точно така както описваш даже понякога пъпките стават направо като дупчици.Мажа я много плътно с крем здраве и веднага и минава.Опитаи ако не и мине може и екзема да е и ще трябва лекар да я види.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 206
Заведи я на кожен лекар. За тия кожните проблеми не може да стане онлайн.. трябва да го види специалист, за да постави диагноза... и не налагай самолечение, защото може да "замажеш картинката"

Общи условия

Активация на акаунт