Колко от вас са с (- RH ) ?

  • 1 982
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Момичета с (- RH ) моля кажете
1. За родилите - дали си платиха за имуноглобулина в болницата или ви го сложиха без проблем? И къде раждахте ?
2. За тези които им предстои - какво ви каза лекаря?

Че мойта ме накара да си плащам антителата...а май се поема от З.К.
Сега ми каза да си купя Анти Д, да не разчитам на болницата...

Така че ще ми е от полза как са станали при вас нещата?

# 1
  • Мнения: 1 455
Изследванията за Анти тела са безплатни,стига да си здравно осигорена,а за ваксината ти препоръчвам от сега да потърсиш ,за да знаеш къде има ,но не бързай да си даваш парите,защото бебчо може да вземе твоята кръвна група.При мен така стана,първия път сина ми се роди с +0,тогава ми сложиха гамаглоболина(180,00лв.),а втория път изчаках да родя и дъщеря ми се роди с -0,тоест нямаше нужда от ваксина.

# 2
  • Мнения: 216
Понеже съм нулева отрицателна кръвна група преди да забременея моят гинеколог, при когото си ходя отдавна и ме познава ми постави тази инжекция Peace. Повика ме в болницата и не ми поиска никакви пари Hug. Аз съм здравно осигурена и явно това ми се полага безплатно. Според мен се поинтересувай и не бързай да плащаш.
Успех  thumbsup.

# 3
  • Мнения: 1 455
Понеже съм нулева отрицателна кръвна група преди да забременея моят гинеколог, при когото си ходя отдавна и ме познава ми постави тази инжекция Peace. Повика ме в болницата и не ми поиска никакви пари Hug. Аз съм здравно осигурена и явно това ми се полага безплатно. Според мен се поинтересувай и не бързай да плащаш.
Успех  thumbsup.
   Това ме разби Rolling Eyes Сигурна ли си? Каква ваксина ти е сложил? Аз също съм осигурена ,но за такова нещо не съм чувала.Има много теми за тази ваксина българската отдавна я няма и затова писах-вносната е 180,00лв.Мисля,че ти нещо бъркаш,но утре ще поразпитам.

# 4
  • Мнения: 5 790
Скоро една мама беше пуснала тема, че вече има и българска ваксина. Поразрови се назад, мисля, че темата се казваше Анти Д имуно....

# 5
  • Мнения: 2 013
Категорично го покрива здравната каса, това е проверявано на най-високо ниво и по клинични пътеки. Така че - настоявай си за правата и не се съгласявай да плащаш. НЕ СЕ ПЛАЩА!

# 6
  • Мнения: 2 577
Изследванията за Антитела са безплатни, поемат се от Здравната каса. Два пъти ми правиха - в петия и в осмия месец
Анти Д гамаглоболин - и той се полага от касата, но явно само тогава когато, детето е (+) и се констатира след раждането някакво наличие на антитела. След като родих сега втория път, непрекъснато питах акушерките и лекарите. Те ми казваха, че се полага от касата, да не купувам, от кръвния център идвала и те щяли да ми сложат. Но пропуснаха да ми кажат подробностите. На третия ден вече благоволиха да ми обяснят, че е нямало смисъл да ми я бият, тъй като изследванията ми са хубави и не е започнал процес на образуване на антитела  #Crazy явно не на всеки се полага, а само ако се "наложи" на някой..... Още ме е яд, че не си купих да ми я сложат, а разчитах да дойде по касата и чаках на "компетентните специалистите"    #2gunfire

# 7
  • Мнения: 216
Понеже съм нулева отрицателна кръвна група преди да забременея моят гинеколог, при когото си ходя отдавна и ме познава ми постави тази инжекция Peace. Повика ме в болницата и не ми поиска никакви пари Hug. Аз съм здравно осигурена и явно това ми се полага безплатно. Според мен се поинтересувай и не бързай да плащаш.
Успех  thumbsup.
   Това ме разби Rolling Eyes Сигурна ли си? Каква ваксина ти е сложил? Аз също съм осигурена ,но за такова нещо не съм чувала.Има много теми за тази ваксина българската отдавна я няма и затова писах-вносната е 180,00лв.Мисля,че ти нещо бъркаш,но утре ще поразпитам.

Естествено, че съм сигурна !!! Все пак я поставиха в моя мускул и доктора предварително ми обясни заради какво се налага. Ако в някои болници в София не Ви информират достатъчно, то в Габрово тя е безплатна  Heart Eyes.

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 00:34 от ani_78

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз съм А(-), родих бебе О(+) преди почти година в Шейново. В болницата нямаха Анти Д Имуноглобулин и го купихме ние (вносната ваксина за около 180лв, българската не беше в продажба), но с фактура на името на болницата и след известно количество разправии от болницата ни възстановиха парите до стотинка. Изследването за антитела през бременноста, също беше по клинична пътека и не съм го плащала.

# 9
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Една позната след като роди и казаха да си го купи.Мъжът и много трудно го е намерил тогава каза че два дни е обикалял и накрая с триста зора е намерил за 190 лева ако не се лъжа.Раждала е в Майчин дом.

# 10
  • Мнения: 8 242
Аз съм 0- и мъжа ми е 0- ..  и бебо се роди 0- .. тъй че се разминахме с тази процедура..

# 11
  • София
  • Мнения: 123
Родих преди 9 месеца в Шейново.Аз съм B/-/,а бебо се роди 0/+/.На втория ден от прстоя ми там,ми казаха да си намеря отнякъде #Cussing outвъпросната ваксина т.е. имах един ден на разположение само.Добре че майка ми работи в фармацефтична фирма и успяха с куриер от друг град да ми я доставят.Платих за нея 150лв.

# 12
  • Мнения: 205
И на мен ми казаха, че за да съм сигурна че няма да имам проблеми при следващи бременности, задължително трябва да ми поставят ваксината след раждане. Струвала 160 лева - ако искам. Ако не искам, нямало да настояват  Rolling Eyes а аз си мислях че те знаят по-добре.
Иначе изследванията за антитела в 3-ти, 5-ти и 8-ми месец се поемат от ЗОК - аз си плащам 2 лева все пак  newsm78

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Родих тази година на 31.07 в Окръжна болница св. Анна във Варна. Инжекцията ми я сложиха ден и половина след раждането без да ме карат да плащам или да е имало някакви галимации около това.
А изследването за антитела не го плащах.

# 14
  • Мнения: 4 392
Момичета с (- RH ) моля кажете
1. За родилите - дали си платиха за имуноглобулина в болницата или ви го сложиха без проблем? И къде раждахте ?
2. За тези които им предстои - какво ви каза лекаря?

Че мойта ме накара да си плащам антителата...а май се поема от З.К.
Сега ми каза да си купя Анти Д, да не разчитам на болницата...

Така че ще ми е от полза как са станали при вас нещата?
Не искаха да ми го слагат, защото нямало нужда.(Нужда имаше, както се убедих впоследствие, четейки тук и там, защото малката взе кръвната група и резуса на баща си, но тогава повярвах на докторите. #Cussing out) Една следваща евентуална бременност се очертава рискова за мен, поради немарливостта на докторите. Раждах в Добрич.
Не си оставяй "магарето в калта"! Анти Д- то се покрива от ЗК. (Аз бих платила, но въобще не се отвори дума за плащане)
Изследванията за антитела също се покриват от касата вече, но когато аз ги правих, си бяха платени. После промениха закона.
Слушай лекарката си. Тя знае по- добре, какво е положението в болницата и щом ти казва да си купиш серума, по- добре го купи. След раждането времето тече много бързо и докато те мотаят в болницата, може и да минат 72- та часа... В някои болници се правят на ударени и са направо за съд, ама нали са недосегаеми и знаят, че никой няма да ги пипне с пръст...

Общи условия

Активация на акаунт