Документите на бебето????????

  • 797
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте мами,
Имам един въпрос свързан с документите на бебето.
В родилния дом при изписването дават обменна карта и толкова, като ти казват да си вземеш акта за раждане от общината и после е него да се запишеш при педиатър. Няма ли някакви други документи, които да се дават от болницата освен тази обменна карта на бебето?Аз родих в Шейново преди 19 дни.
Чудя се по този въпрос, тъй като в обменната карта не видях да пише кой знае какво, а със сигурност знам, че на бебката и правиха повечко изследвания, защото аз съм носител на тромбофилия и да не съм и я предала.
Някой може ли да ми отговори?

# 1
  • Мнения: 67
На мен ми дадоха епикризата,имунизационния паспорт на детето и т.нар. известие за напусмали стационара родилка и новородено.Тати се оправи с акта за раждане.
Но това е за Окръжна болница във Варна.Друго май нямаше....

# 2
  • Мнения: 1 671
И аз получих моята епикриза и имунизационен паспорт на детето. После като го записахме при личната лекарка - тя ни даде и един син лист, който служи вместо здравна книжка докато се направи такава.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
На мен в МД ми дадоха едно листче, което се водеше епикризата на бебето, но там нямаше кой знае каква информация - теглото и ръста при раждането, това, че е бил на кислородна палатка няколко часа след раждането, нямаше вписаните изследвания, които са му правили.

# 4
  • Мнения: 683
И на мен ми дадоха нещо като епикриза, без кой знае каква информация...

# 5
  • Мнения: 1 976
Трябва да имаш епикриза, в която да пише какви имунизации са направени на бебето, колко кг и см се  е родило, дали е имало някакъв проблем при раждането и т.н

# 6
  • софия
  • Мнения: 1 745
Трябва да имаш епикриза, в която да пише какви имунизации са направени на бебето, колко кг и см се  е родило, дали е имало някакъв проблем при раждането и т.н
Peace!

# 7
  • Мнения: 6 164
Трябва да имаш епикриза, в която да пише какви имунизации са направени на бебето, колко кг и см се  е родило, дали е имало някакъв проблем при раждането и т.н

Аз това имам, но го наричат Обменна карта! Вътре пише колко е родено - тегло, ръст, с епизиотомия, колко е изписан и какви имунизации.

# 8
  • Мнения: 795
Аз получих епикриза на бебето, в която са отбелязани и имунизациите, и моя епикриза - с описание на секциото и състоянието ми при изписването!

# 9
  • Мнения: 1 976
Трябва да имаш епикриза, в която да пише какви имунизации са направени на бебето, колко кг и см се  е родило, дали е имало някакъв проблем при раждането и т.н

Аз това имам, но го наричат Обменна карта! Вътре пише колко е родено - тегло, ръст, с епизиотомия, колко е изписан и какви имунизации.

Ами имах един лист, който беше за акта за раждане и друг, на който си пише Епикриза...ама като не помня вече какво пишеше на първото  Thinking окозва се, че много бързо се забравят тези неща  Laughing

# 10
  • във фурната
  • Мнения: 596
Аз получих епикриза на бебето, в която са отбелязани и имунизациите, и моя епикриза - с описание на секциото и състоянието ми при изписването!
И при мен беше така-раждах в Св.София.

# 11
  • Мнения: 5 026
Трябва да имаш епикриза, в която да пише какви имунизации са направени на бебето, колко кг и см се  е родило, дали е имало някакъв проблем при раждането и т.н
И на мен такова ми дадоха.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Епикриза?! И за детето, и за родилката се дават обменни карти.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 603
От Шейново ще изпратят съобщение до общината по местоживеене и от там ще ти звъннат. Аз понеже се отнесох ми звъннаха след около 2 месеца след изписването. Иначе и на мен ми дадоха обменната карта. Можеш спокойно да звъннеш в Шейново и да питаш, кога ще изпратят съобщението или когато отидеш да си вземеш болничния лист /ако имаш нужда от такъв/ да попиташ.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 146
В МА - София ти дават 2 документа - единия за бебето, в което пише само най-важните неща - кога е роден, дали е имало усложнения - но само с няколко думи, какви ваксини са му направили. За секциото ми пишеше пак 2-3 изречения. Там изпращат инфото на общините много бързо - след 3 седмици си взех акта от община Лозенец. След като се вземе акта се ходи в здравната каза, за да се вземе бланката за първоначален избор на лекар. И с него при педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт