бременност и смърт в семеиството

  • 9 107
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравеите! Споделете моля Ви дали знаете за някакви оби4аи , които тряба да се спазат , когато в един дом  има бременна и по4инал близък.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 15 619
Единственото, което се сещам е, че не е хубаво да се ходи на погребение.
 newsm78 Сигурна съм, че съм чувала и друго, ама го разбрах едва след като родих и не съм го спазвала и следователно ми се е изпарило от картунката.
Лека бременност!   bouquet

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И аз съм чувала, че бременна жена не е хубаво да ходи на погребение. Защо, не знам.

# 3
  • Мнения: 8 917
И аз съм чувала, че бременна жена не е хубаво да ходи на погребение. Защо, не знам.
Аз също знам това, както и другото - че несе прави помен поне до 1 годинка на детенцето....това съм чувала.

# 4
  • Мнения: 15 619
И аз съм чувала, че бременна жена не е хубаво да ходи на погребение. Защо, не знам.
Аз също знам това, както и другото - че несе прави помен поне до 1 годинка на детенцето....това съм чувала.
Вярно, това беше за помена до годинката на детето.

# 5
Мила, не се притеснявай, Господ така е решил, че някой ще почине и това е божията воля. Вържи си едно червено конче на ръката, ако починалия не ти е прекалено близък недей влиза при него, не му пали свещичка, дори може да отидеш при твои близки или приятелка днес и когато е погребението. Просто не трябва да гледаш мъртвеца, за да не се изплашиш. Нищо повече. Че какво сега, еми то е нормално когато има някоя жена бременна да се случи някой да почине. Вуйна ми и сестра й били в напреднала бременност и двете когато майка им починала. Какво, де не я погребват или да не отидат да си вземат последно сбогом с нея. Естествено, че те приготвили всичко, после си родили нормално живи и здрави бебчета.  Познавам и бременни дето и на погребение са ходили, тъй като са губили бащи, майки, братя и т.н. Пак са си раждали. Просто стреса е по- голям, а нали бременните трябва да го избягват. Не се притеснявай, това са съвсем нормални човешки процеси. Желая ти лека бременност!

# 6
  • Мнения: 1 877
A пък моята баба не ходи дори на задушница,докато бебето ми не навърши 40 дена

# 7
  • Мнения: 3 447
Мани ги тия глупости... Не е хубаво, защото е стрес и кофти емоция, другото са дивотии. Баба ми почина, когато бях в 6 г.с. - отидох й на погребението, естествено, да не я изпратя ли? Друг въпрос е ако ти самата не искаш  да присъстваш на погребението - тогава винаги можеш да се оправдаеш с това суеверие  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 498
Мани ги тия глупости... Не е хубаво, защото е стрес и кофти емоция, другото са дивотии. Баба ми почина, когато бях в 6 г.с. - отидох й на погребението, естествено, да не я изпратя ли? Друг въпрос е ако ти самата не искаш  да присъстваш на погребението - тогава винаги можеш да се оправдаеш с това суеверие  Simple Smile

Много точно казано!!! Мислим еднакво!!!

# 9
  • Мнения: 7 723
И аз  не вярвам в суеверия. Чувала съм ,че не е хубаво да не се ходи на погребение- незнам, защо може би заради стреса  33uu
Свекърва ми - например не ходи, дори на гроба на майка си, докато  бременувах, че чак до 40-я ден.....
В крайна сметка зависи колко ти е бил близък починалия- прецени сама как се чусваш. ...и не страдай от предрасъдъци Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 978
Съгласна съм с Dona и valia 77, това са суеверия, които ти си преценяваш до колко да им вярваш.

# 11
  • Мнения: 683
Мани ги тия глупости... Не е хубаво, защото е стрес и кофти емоция, другото са дивотии. Баба ми почина, когато бях в 6 г.с. - отидох й на погребението, естествено, да не я изпратя ли? Друг въпрос е ако ти самата не искаш  да присъстваш на погребението - тогава винаги можеш да се оправдаеш с това суеверие  Simple Smile

Много точно казано!!! Мислим еднакво!!!
Няма нищо общо! Направи това, което ти се иска и то ще е правилното. Важно е да се чувстваш добре. Ако ти е близък роднина или приятел - почети го, ако не ти е приятно - не ходи /било погребение или помен/ и не се разстройвай. Решението зависи от теб и по никакъв начин не влияе на бебчо!

# 12
  • Мнения: 1 030
И аз съм чувала, че не е хубаво да се ходи на погребения.
Наскоро почина моя приятелка, дойде ми като гръм от ясно небе, защото беше на 26 г и се самоуби...Не можах да спя 2 дни, а кърмя, затова ме посъветваха да не ходя на погребението, можело кърмата ми да спре. А старите хора казват, че ако имаш детенце под годинка не трябва да ходиш. Явно заради стреса, който никак не е малък

# 13
  • Мнения: 193
Дядо ми почина, когато бях в началото на 9 месец...близките ми повече се притесняваха за мен, а не за цялата какафония покрай погребението....много жалко, не можаха да си поплачат както трябва хората, все се криеха от мен!
Аз исках да отида на погребението, но не ми позволиха. Е, в интерес на истината можех да се наложа, но не исках да се разправяме пред хората. Стреса..ами аз така или иначе се бях разстроила от новината за смъртта на дядо, погребението си е погребение, исках да му отдам последна почит...а то така стана, че чак 4 месеца след като родих можах да отида на гроба му.
Изключително съжалявам, че не бях на погребението, много държах на него!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
Мани ги тия глупости... Не е хубаво, защото е стрес и кофти емоция, другото са дивотии. Баба ми почина, когато бях в 6 г.с. - отидох й на погребението, естествено, да не я изпратя ли? Друг въпрос е ако ти самата не искаш  да присъстваш на погребението - тогава винаги можеш да се оправдаеш с това суеверие  Simple Smile
Peace всичко е относително и се базира на суеверие, ако държиш да отидеш, го направи. Аз през цялата си бременност правех помен и ходих на гробища. Peace

Общи условия

Активация на акаунт