овесени ядки

  • 1 981
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Здравеите моми4ета.Днеска купих кутия овесени ядки да разнообразя закуската на госпожи4ката но незнам как се приготвят.Никога не сьм ги харесвала а и на кутията нищо не пише.моля ви кажете вие как ги приготвяте на бебоците
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 3 927
Ако са фини ги приготвам така:

2-3 с.л. ядки се заливат с 150-160 мл вода и ги пускам на 600 вата на микровълнвата за 1 1/2 минути. Ако не са готови, ги врътвам още половин минута.
Ако ги варя на котлон слагам повечко вода, защото извира бързо.
Готови са, ако се е получила една леко лепкава каша.

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
И аз купих преди няколко дни за Бобо, но още не съм правила. Мисля да пробвам така. Слагам 2-3 супени лъжици във 150 мл вода да кипнат набързо, след което мисля да ги отцедя от водата и да ги смеся с адаптирано мляки и да пасирам леко, за да не се задави бебо. Това обаче е само проекто идея и не знам дали ще стане.

# 3
  • Мнения: 3 927
....всъщност ако ти се рови, назад има много теми за овесените ядки....

# 4
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Valery
И аз купих преди няколко дни за Бобо, но още не съм правила. Мисля да пробвам така. Слагам 2-3 супени лъжици във 150 мл вода да кипнат набързо, след което мисля да ги отцедя от водата и да ги смеся с адаптирано мляки и да пасирам леко, за да не се задави бебо. Това обаче е само проекто идея и не знам дали ще стане.


с кипване набързо няма да омекнат достатъчно.....поне така мисля аз.....

ако искаш да стане по-фина кашата, може да смелиш малко ядките предварително и така да ги свариш. аз правех така в началото, че бебка само ги моташе в устата си и не ги дъвчеше.....

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: Taneto
Цитат на: Valery
И аз купих преди няколко дни за Бобо, но още не съм правила. Мисля да пробвам така. Слагам 2-3 супени лъжици във 150 мл вода да кипнат набързо, след което мисля да ги отцедя от водата и да ги смеся с адаптирано мляки и да пасирам леко, за да не се задави бебо. Това обаче е само проекто идея и не знам дали ще стане.


с кипване набързо няма да омекнат достатъчно.....поне така мисля аз.....

ако искаш да стане по-фина кашата, може да смелиш малко ядките предварително и така да ги свариш. аз правех така в началото, че бебка само ги моташе в устата си и не ги дъвчеше.....

ОК мерси за съвета. Ще пробвам разни вариянти, пък ще му хвана цаката накрая. Да имаш идея на 3 суп лъжици колко адапт. мляко се полага?  Thinking

# 6
  • Мнения: 3 927
Всичко е въпрос на вкус. Пробвай с колко ще ги хареса бебо. Аз лично не съм слагала повече от 3 мерителни лъжички ад. мляко към яденето, било то зеленчуково пюре, каша или кисел (него го давах малко).

А за кипването набързо имах предвид, че е по-добре ядките да поврат 2 до 4 минути докато се сгъстят, после ги захлупи да се задушат още малко и след 10-ина минути са готови, вече поизстинали. А, не ги слагай в кипяща вода! Сложи студената вода и ядките заедно и така ги постави на котлона, като почнат да врат, бъркай по малко да не залепнат по дъното.....и наистина с 2-3 опита ще им хванеш цаката Wink

# 7
  • Мнения: 1 517
Аз днес правих за пръв път овесени ядки (макар че не се харесаха много  Thinking ), но пък иначе ги докарах. Първо ги смелих с робота, после кипнах около 200 мл вода и сипах около 3 с.л. от брашното вътре (малко стана на бучици обаче), поразбърках и оставих да поври 2-3 мин., после ги дръпнах от котлона и оставих да набъбнат. После смесих с плодово пюре.

# 8
  • Мнения: 3 927
Цитат на: petty
(малко стана на бучици обаче)


ako ги разбъркаш със студена вода, няма да станат на бучици. гаранте Wink

# 9
  • Мнения: 1 381
от мойто мъжо знам, че не е убаво да се кипват овесените ядки , а само да се уливат с врЕла вОда. То мойто мъж много книжи изчело за здравословното ранене. Цел рафт са ми заели. Та му вЕрвам с една дума.

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Махам ги от котлона или микровълновата в момента на кипване и ги оставям да си поемат водата и да изстинат. После слагам и адаптираното мляко на прах.
190гр вода (прясно мляко за големите), 3 супени лъжици фини ядки.

# 11
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
А някой давал ли е на бебето си сурови овесени ядки, накиснати 1 час предварително в адаптирано мляко или к.мляко, за тези които ядат кисело?

# 12
  • Мнения: 3 927
понеже съм писала вече по темата: не, не съм давала накиснати ядки. едно време аз ги ядях така, накиснати с горещо мляко, но въпреки това хрупаха......сега по ми харесват варени.
всъщност не се замислям чак толкова има ли по-правилен начин за приготвянето им, просто ги варя Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 517
Да, ама като се варят стават леко "лигави", затова аз много не ги обичам. Но пък и сурови някак не върви да ги давам на беба...

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
И за детето и за мен ги приготвям както съм писала в окачената тема с рецепти (не, че няма и други начини) - фини овесени ядки във вряща вода, щом кипнат - а то е почти веднага - ги свалям от огъня и похлупвам да се задушат. Стават съвсем меки и се приемат с голяма охота от бубата.

Общи условия

Активация на акаунт