Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 309 885
  • 1 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Шоколадова торта с рула!



Необходили продукти:

две рула шоколадови "7 дейс"
голяма коф. заквасена сметана - 400гр.
коф. течен шоколад - 300гр.
1 пак. желатин (разтваря се в чаша за кафе!!!! )
5-6 бисквити
1 банан (може и без него)


Как се работи с желатин http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108793.msg1960207#msg1960207

1. Нарязвате рулата на кръгчета около 1, 5 см. дебели и ги нареждате на дъното на кръгла купа.Може да сложите фолио на дъното на купата за по-лесно обръщане.


2. Разбивате сметаната с течния шоколад и разтворения желатин (внимавайте да не се пресече). Може да сложите повече или по-малко шоколад по ваш вкус. Изсипвате половината смес  в купата и отгоре нарязвате един банан.


3. Досипвате останалата смес.



4. Бисквитите ги натопете леко  в мляко или сироп, или сладък сок и ги нареждате върху крема. След обръщане на сладкиша те се явяват като дъно.


5. Оставяте го за 2-3ч. поне в хладилника и го обръщате. Резултата е отгоре Laughing Бон Апети!!

Това е плодовият вариант, вътре е с кисело мляко и ягоди http://images13.snimka.bg/002091252.jpg

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 10:00 от L е о

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ауууууу, разкош! Ще се пробва!

# 2
  • Мнения: 2 381
Поредното изкушение на Лео Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Изглежда направо божествено! Отдавна и се каня на тортата с рула, а този вариант особено ми допада  Simple Smile Лео, ако може само едно въпросче - имам две кутии течен шоколад, но от смесения - бял и кафяв; чудя се дали ще стане с него, че и без това доста се задържа в хладилника  Thinking Ако мислиш, че ще стане, още утре запрятам ръкави и ще покажа и моя резултат! Благодаря!  bouquet

# 4
  • Мнения: 7 474
Goldie, няма проблем да е цвуцветен шоколада  Hug Вкуса ще е същия. Peace Ако можеш да ги отделиш белия от кафявия, можеш да ги забъркаш отделно и да направиш два пласта  с различен цвят Laughing

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
О, благодаря, утре ще я спретна   bouquet

# 6
  • ново
  • Мнения: 5 883
Leo, пакетчето желатин от колко грама е, защото има от 5  и от 10 г?

# 7
  • Мнения: 5 713
Ауууу, приказка. Сега как да устоя на това чудо.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 7 474
Leo, пакетчето желатин от колко грама е, защото има от 5  и от 10 г?

На моя пише 9 гр. , значи 10гр. става  Peace

# 9
  • Русе
  • Мнения: 1 155
От сто години й се каня на тая торта.   Embarassed Сега вече няма как да отлагам. Мъжът ми обожава шоколадови торти и май ще взема да пробвам нещо подобно.

Само един въпрос - Слагаш ли нещо (например фолио) в купата, преди да наредиш рулата? Ако не, лесно ли е обръщането и няма ли опасност да се омаже работата така?  newsm78

# 10
  • Мнения: 7 474
Deb, нищо не слагам в купата , обръща се съвсем лесно, но ако се притесняваш можеш да сложиш Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Правила съм такава торта ,но без шоколад.Благодаря,за идеята .Непременно ще я направя.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Имаше преди такава тема с кръглата пословута торта. Наистина обира овациите, правя я с различни рула, с много плодове според сезона и ядки. На дъното на купата, обаче слагам домакинско фолио, обръща се много по-лесно, понякога залепва по стените, ако няма фолио. Става много бързо, а е изключително вкусна и ефектна. На мен 2 рула категорично не ми стигат, но това много зависи от големината на купата. Аз правя тази торта с минимум 3 рула.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Първо - огромна благодарност на Лео за страхотната рецепта   bouquet Сега да докладвам:
Реших да спретна мини вариант и взех само едно руло - резултатът е по-скоро крем-торта и нещо не я докарах на външен вид, но на вкус беше просто убийствена; дори аз, която не се изкушавам много от сладки неща, ометох на бързо две парчета. Кремът е божествен; взех си бележка за следващия път и ще коригирам някои неща в пропорциите с оглед постигане на по-добра фаца, но като цяло мъжете бяха възхитени. Благодаря, Лео  Heart Eyes
Ето снимка, макар че не е много за показване Embarassed
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=68208&photo=14

# 14
  • Мнения: 7 474
Радвам се много , че ви е харесала   bouquet Хубавото и е ,че търпи всякакви вариации и е по-скоро като парфе.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт