"юношески артрит"???

  • 1 165
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 142
Здравейте,
преди известно време сложиха на детето ми диагноза хроничен артрит или както е модерно сега да се нарича юношески артрит.
Има ли някой дете с това заболяване или близки, приятели... Моля ви интересува ме всякаква информация за това заболяване, дори и да е нещо, което вече зная, моля ви пишете ми!
 Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 2 142
Благодаря!
Толкова съм объркана и ми е толкова мъчно... Сякаш целият ми свят се срива....

# 3
  • Мнения: 5 531
michel , света не се срива с тази диагноза. Моят син е с диагноза реактивен артрит. Имаше болки в едното краче още преди една година, но тогава не бяха много силни и GP ги отдаваше на болки на растежа.Докато това лято започнаха по-силни болки, които бяха за около една седмица и преминаха. И така аз реших че му няма нищо и заминахме на море.Там обаче нещата рязко се влошиха и стигнахме до момент в който Минко въобще не можеше да стъпва на крачето, трябваше да го носиме дори до тоалетната. Наложи се да се върнеме в София по-бързо от колкото ни се искаше. Тук веднага отидохме в Пирогов и от там ни казаха, че сме за ортопед или детски ревматолог. И така станахме пациенти на д-р Стефанов, с диагноза реактивен артрит, възпалена беше тазобедрената става. Минко пие при болка фелоран и нурофен и го мажа с фастум гел. Много се надявам, че артрита ни няма да стане хроничен. Но преди две седмици отново беше с болки, този път в глезена и едната ръка.И след едно по-голямо натоварване получи и оток на коляното. Сега е добре. Започнах да го водя на плуване, но станахме диспансерни пациенти на д-р Стефанов. Ами това е положението при нас. Информацията която ти е дала  geiza1979 е много полезна, аз също съм я чела подробно. Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 142
marychery, благодаря ти, много, но при нас положението е далеч по-тежко. Еми е с хроничен артрит, което е автоимунно заболяване и не се повлиява така лесно. Много добре зная како е детето ти да не може да стъпва, да не може да седне дори на гърнето.... Прогнозите са крайно неясни и някъде далече в бъдещето... Лекарствата са много силни и дори и в малки дози увреждат организма, а все пак това е дете на 2г, което тепърва расте...  Затова съм отчаяна , търся алтернативни методи за лечение. Изчетох всичко в нета, но търся, хора, които са боледували или имат близки с това заболяване, за да споделят опит...
Надявам се на по-скорошна ремисия, но няма да се откажа да търся, някакво по-щадящо лечение... Питам се какво като бързо, атакуваме болестта в ставата, то не е атакуване, а по-скоро подтискате производството на имунни клетки, след като забавяме разтежа на детето и още доста други странични ефекти, които няма смисъл да изреждам....

# 5
  • Мнения: 397
Здравейте,
преди известно време сложиха на детето ми диагноза хроничен артрит или както е модерно сега да се нарича юношески артрит.
Има ли някой дете с това заболяване или близки, приятели... Моля ви интересува ме всякаква информация за това заболяване, дори и да е нещо, което вече зная, моля ви пишете ми!
 Hug
Здравей! Преди време бях пуснала тема за моя син, който пък е с реактивен артрит
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135991.0
Сега сме в процес на лекуване и ходим на прегледи при д-р Стефанов.
На моя позната синът й, който е на 6г. е с диагноза - хроничен артрит. Тази диагноза д-р Стефанов му постави преди 2.5 години, тогава детето беше много зле, бяха ги приели в болница. Спомням си, че бяха на инжекции и лекарства, които бяха много силни и подтискаха растежа. Бяха много притеснени. Оказа се, че детето преди време е имал реактивен артрит, който ако не се лекува навреме се превръщал в хроничен т.е. при всеки възпалителен процес /особено на гърлото/ се възпаляват ставите...
Слава Богу сега нещата при тях вече са овладяни, продължават от време на време да пият лекарства, ходят на контролни прегледи при д-р Стефанов и детето вече се чувства значително много добре! Ходи в момента на градина, играе и бяга наравно с другите деца! Но разбира се имат си едно на ум и при най-малката инфекция вземат веднага необходимите мерки.
Не искам да те плаша, но наистина трябва да се вземат навреме мерки за да не се усложнят нещата!
Стискам ви палци нещата бързо да се оправят при вас! Peace
Имай вяра и не се отчайвай! Довери се на лекарите /между другото д-р Стефанов е страхотен специалист - детски ревматолог/!!!
Успех!!!

# 6
  • Мнения: 2 142
Ние сме от диспансерните на ДрЛисички, и макар да казват, че е много добър, аз съм много притеснена. При Еми заболяването вероятно е наследствено от свекърва ми... Много обаче ме притесняват лекарствата. Еми е на кортизони от 5м, откакто  се роди бебето, просто се случи по едно и също време. За този период е напълняла с 5кг! Храня я много внимателно и въпреки това... Вече и тежи и има нездрав вид, а си е мъничка...когато падне вече пада с друга маса и нещата се въртят в кръг, падането обостря ставата, тежестта тежи на ставата, от там се увеличават лекарствата, от тях се подува... и тн. и тн... Да не говорим че изпада в нервни кризи, а доктора ни обяснява, че това си е съвсем нормална реакция от лекарствата. Много е тежко наистина, не мога да гледам детенцето ми да се мъчи, а беше толкова весело, общително и красиво дете...

Общи условия

Активация на акаунт