Има ли дядо Коледа?

  • 482
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Преди няколко години попаднах на това писмо и когато дъщеря ми ме попита-съществува ли дядо Коледа и го прочетох. Сега случайно пак попаднах на него и понеже скоро гледах, че има тема докога да вярват децата ни в дядо Коледа реших да го пусна тук. Лично на мен много ми хареса и се надявам да хареса и на вас.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
Аз не мога да го прочета. Sad

# 3
  • Мнения: 6 461
Страхотно е Peace
и е много завладяващо baloni.
Развълнува ме на истина. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 865
това не го ли бяха включили и в една от сериите на алф преди години?

# 5
  • Мнения: 5 877
А ето какво пише Франсоаз Долто...

"когато Жан беше в детската градина, веднъж ми каза: "Ами как така има толкова много дядовци Коледа? Има сини... виолетови... има и червени!" Разхождахме се по улицата и срещахме непрекъснато Дядо Коледа. Тогава му казах: "Знаеш ли, че познавам онзи дядо Коледа? Това е господин Еди-кой си". Беше служител в магазин за играчки или в сладкарница, преоблечен като дядо Коледа. "Нали виждаш, че се е маскирал, онзи другият също е продавач, маскиран като дядо Коледа". Той ме попита: "Тогава къде е истинският?" "Истинският е само в сърцата ни. Като духовете и великаните, които си представяме. Когато си малък, ти е приятно да си представяш, че може би съществуват духове и великани. Но ти знаеш, че няма духове. Нито пък великани. Дядо Коледа не е роден, не е имал майка и татко. Той не е жив. Той живее само на Коледа в сърцата на всички, които искат да поднесат на децата изненада за празника. А всички възрастни съжаляват, че вече не са малки и затова им харесва да казват на децата "Ето го дядо Коледа!", а малките още не могат да различават истинските живи неща от истинските неща, които са само в сърцата." Той ме изслуша и каза "Значи на сутринта след Коледа той няма да си отиде с шейната с елените? Няма да се издигне в облаците?" "Не, защото той е в сърцата ни". "Значи, ако си оставя обувките, в тях няма да има нищо?" "Напротив, ще има". "Ама кой ще го сложи?" Аз се усмихнах. "Ти и татко ли ще ми оставите нещо?" "Разбира се". "Тогава и аз ли мога да бъда дядо Коледа?" "Разбира се, че можеш да бъдеш дядо Коледа. Татко, Мари и аз ще си оставим обувките, а ти ще сложиш подаръци в тях. Така ще знаеш, че си дядо Коледа за другите. А аз ще кажа "благодаря, дядо Коледа" и благодарността ще е за тебе, макар че аз ще се правя, че не знам."

Общи условия

Активация на акаунт