Консултации и раждане по линията на ЗАКРИЛА АД - кой е минал от там?

  • 664
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте, мили мами! Бременна съм в 14 г.с. До сега ходих на консултации с направление от личния ми док, но от няколко седмици имам второ здравно осигуряване от Закрила АД. Чувала съм, че ако мина по тяхната линия ми осигуряват много повече неща - заплащане на лекарства, ако се наложи, ВИП стая при раждане и т.н. 
Ако някоя от вас е минавала по този път ще се радвам да споделите впечатленията си. Ще ми трябват ли все пак направления от личен лекар? newsm78

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За първи път чувам за това....ще напишеш ли още нещо........

# 2
  • Мнения: 178
Здравей,
аз минах по този път, но за съжаление не от началото на бремеността си. Значи можеш да ходиш на консултации в Закрила - кабинета там е доста добър, а можеш и да ходиш в някоя частна клиника, която работи в Закрила. Когато ходиш на място различно от Заклила в помечето случаи трябва да си вземеш касов бон, фактура и амбулаторен лист от прегледа. За изследвания най-добре ходи в Закрила да ти ги назначи техен лекар и няма да плащаш нищо. Аз раждах в МД и след раждането бах във ВИП стая - поемат ти 5 дни. Стаята ми беше много чиста, с телевиозр (но без кабелна), баня и хладилник. Освен това се държат супер внимателно с теб.  На повечето места изобщо не чахаш пред кабинетите - обикновенно теб те чака координатора на съответното място. Тъй като бях с Rh- трябваше да ми сложат ваксина която струваше 180 лв а Закрила ми поеха 110 лв от нея. Заслужава си да се поинтересуваш - обади се на координатора си и тя/той ще ти обясни.

# 3
  • Мнения: 76
Зависи от осигуровката ти какво включва. Аз раждах в Тина Киркова през БЗОК Закрила. Прегледите /вкл. и 3-измерния ехограф/, избор на лекар /който иначе се плаща 500 лв./ и ВИП стая 6 нощувки /независимо единична или двойна/ се поемат от БЗОК Закрила. Координаторката им там се казва Ани - вът 259 /при охраната е тел/ или 088 8467707. Не всички лекари там обаче имат договор със БЗОК Закрила а и не всички, които имат взимат всики пациент, избират си.

# 4
  • Мнения: 76
Иначе в самия център на Закрила /бул. Дондуков/ гинеколог Дар. Маринов е мен добър, но желаещите за него са мен и почти няма свободни часове. На мен ми позна пола на бебето в началото на 2-а месец. Успех!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 220
Съвсем наскоро и аз се възползвах от пътеката на Закрила за раждане.През бременността ми си вземах болнични от тях и съм си правила там изследванията.
Съвета ми е да си хванеш генеколог различен от тези в Закрила, при който да ходиш и да си вземаш фактури и касови бончета, а тези в Закрила да ги ползваш за болнични и нещо друго, ако изникне.Според мен са меко казано доста некомпетентни, чака се доста, а и има една скочубра Маринова , която е отврат.За написването на 1 лист преди време заради нея качих кръвно.
Трудно и било на тая бабушкера да напише 1 лист, че много било и не знам какво си, а после се оказа , че на въпросния лист ще се пишат малко неща и не е никак сложно, ама нали трябва да се правят на важни.
При тях не си заслужава да си пуска човек кръвни изследвания и други също. При кръвните ми изследвания ме бяха изкарали на умиране, а в оследствие един доктор там ми разправяще смешки, че време на кървене можело да се изследва с кръв от вената, а не с бодене на пръста.И представи си като го стопирах и го питах: А защо навсякъде се прави с кръв от пръста?Дали другите лаборатории са нещо неуки?Тогава докито гледаше като насран.
Да, не говорим пък за гастроентероложката им в Закрила, която не умее да гледа с ехографа и преди време ми се обясняваше как виждаш ли имам колит, а след гастроскопия, която си направих о моя самоинициатива се оказа, че съм с язва.
Но да не те отчайвам повече какви "големи" специалисти са в Закрила.Съвета ми е да си ходиш при сигурни доктори, а тези ги ползвай за бумащината, за това стават.Вади си бележки да ти ги осребряват и не им се предоверявай./Гинеколозите им са много зле/

# 6
  • Мнения: 2 663
Щом те осигуряват в Закрила ползвай техните преференции, т.е. нека ти поемат раждането, може женската консултация ако е в Шейново или  платена и изследванията.Не те съветвам при каквито и да е било случай да разчиташ на техните лекари- няма такива идиоти.Колкото пъти съм ходила толкова съм се псувала на ум.При последното ми ходене ми казаха ,че съм с извънматочна бременност и ми назначиха ден за операция.Толкова рев изревах,че можеше да напълня цяло езеро.Потърсих същия ден и друго мнение.Оказа се ,че нямам никакви проблеми и след 8 месеца родих прекрасен син.Толкова не исках да чувам за Закрила, че всичко си плащах сама, а според договора ми имам право на доста преференции.Та, така и аз бих те посъветвала като Мери Попинс - използвай Закрила само за бумащина.А и провери какъв ти е договора, защото са различни- едните поемат едно , другите друго.
Леко бременеене ти желая

# 7
  • Мнения: 205
Благодаря ви много, в случая аз съм от провинцията, така че няма да ползвам тяхните доктори Wink Просто мога да ходя в някой медицински център, който работи с тях и да си плащам, а после те ми осребряват фактурите. Т.е. ходя си при лекари, които работят и на частно и със здравната каса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт